d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Polska > Komputer: Czesci, Oprogramowanie, Itp > Temat Oficjalny W 100%
Prev1834835836837838875Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 28,222
Joined: Jan 13 2009
Gold: 1.00
Jul 9 2017 03:32pm
Quote (zemnolepiejniezadzierajj @ 9 Jul 2017 22:50)
Gdzies na pclabie maja o tym artykul. O ile pamietam to trzeba min. pol roku dzien w dzien kopac. po tym czasie zaczniesz zarabiac wychodzic na plus


Quote (Kanzelos @ 9 Jul 2017 22:54)
wszystko zalezy od kursu kryptowalut
i taka podstawowa koparka to nie 1 gpu tylko 5,7 albo duzo wiecej


Czyli czysta loteria. Ogólnie to na takie koparki trzeba chyba mieć osobne, dobrze wentylowane pomieszczenie. Ciężko mi sobie wyobrazić spanie przy kilku GPU napierdalających na ~80% mocy i generujących po 60-70C.
Member
Posts: 29,117
Joined: Sep 7 2006
Gold: 6,207.00
Jul 10 2017 05:09am
A ktoś z was kopał kiedykolwiek?
Member
Posts: 14,119
Joined: Jul 4 2006
Gold: 4.00
Jul 10 2017 06:57am
Ja.

2-3 karty pracujące 24/7 w niedużym pokoju podnosi troche temperature, w zimie nie trzeba grzać tak mocno.
Hałas jest na tyle duży, że raczej ciężko przy tym byłoby spać, ale nie na tyle, żeby słychać to było w drugim pokoju.

Przy opłacalności kopania zmienne to cena prądu i to jak liczysz koszt zakupu i sprzedaży karty.

Ja w tej chwili nie kopę, ale nawet jak inwestycja ma się zwracać 3-6 miesięcy to to jest i tak śmiesznie mało. Ktokolwiek, kto bawił się pieniędzmi czy myślał o jakimś "klasycznym" biznesie zakłada zwykle, że zwrot zajmie kilka lat. I to też jest czysta loteria.
Patrząc na chłodno, minning to po prostu dość dobra i stosunkowo mało ryzykowna inwestycja i kropka. Mało jest inwestycji, które mają szanse zwrócić się w kilka miesięcy.

This post was edited by toyo on Jul 10 2017 07:00am
Member
Posts: 28,222
Joined: Jan 13 2009
Gold: 1.00
Jul 10 2017 07:17am
Quote (toyo @ 10 Jul 2017 14:57)
Ja.

2-3 karty pracujące 24/7 w niedużym pokoju podnosi troche temperature, w zimie nie trzeba grzać tak mocno.
Hałas jest na tyle duży, że raczej ciężko przy tym byłoby spać, ale nie na tyle, żeby słychać to było w drugim pokoju.

Przy opłacalności kopania zmienne to cena prądu i to jak liczysz koszt zakupu i sprzedaży karty.

Ja w tej chwili nie kopę, ale nawet jak inwestycja ma się zwracać 3-6 miesięcy to to jest i tak śmiesznie mało. Ktokolwiek, kto bawił się pieniędzmi czy myślał o jakimś "klasycznym" biznesie zakłada zwykle, że zwrot zajmie kilka lat. I to też jest czysta loteria.
Patrząc na chłodno, minning to po prostu dość dobra i stosunkowo mało ryzykowna inwestycja i kropka. Mało jest inwestycji, które mają szanse zwrócić się w kilka miesięcy.


I jak wygląda Twój bilans? Patrząc na wykres eth, rozważałbym chyba sprzedaż GPU :rolleyes:
Member
Posts: 14,119
Joined: Jul 4 2006
Gold: 4.00
Jul 10 2017 10:28am
Ja pisałem, że nie bawie się w kopanie.
W 2011 roku kopałem na "większą" skalę pierwszy raz, pamiętam cenę 6$/BTC i jak ludzie pisali, że to bańka. Potem w 2013 kopałem pare miesięcy dogecoiny i jakieś inne shity. Ostatnio się przymierzałem, ale skończyło się w praktyce na obróceniu kilku GPU z przebiciem.
Mam jakąś ilość BTC kupione na wieczny hold, i dla zarobku i po to, żeby zmusić się do obserwowania całego świata krypto-.
Member
Posts: 29,117
Joined: Sep 7 2006
Gold: 6,207.00
Jul 11 2017 05:16am
Win 10 do stacjonarki ma wg was sens?
Member
Posts: 38,417
Joined: Aug 7 2009
Gold: 50.00
Jul 11 2017 05:22am
Quote (Xasthur @ 11 Jul 2017 12:16)
Win 10 do stacjonarki ma wg was sens?


jasne. ma bugi, jest wkurwiający i potrafi się wysypać, ale to przypadłość każdego Windowsa. pierwsza godna polecenia wersja od w7.
Member
Posts: 29,117
Joined: Sep 7 2006
Gold: 6,207.00
Jul 11 2017 05:29am
Quote (Elfisher @ 11 Jul 2017 12:22)
jasne. ma bugi, jest wkurwiający i potrafi się wysypać, ale to przypadłość każdego Windowsa. pierwsza godna polecenia wersja od w7.

A gdzie go zanabyć? Zakładam, że klucze za 30 zł z alledrogo to wałek? :D Nie przysługuje mi darmowy upgrejd niestety.
Member
Posts: 3,145
Joined: Jun 16 2005
Gold: 4,388.00
Jul 11 2017 05:40am
Quote (Xasthur @ Jul 11 2017 11:16am)
Win 10 do stacjonarki ma wg was sens?

Jest wyraźnie najszybszym z systemów Microsoftu. Responsywny, idiotoodporny. Długo się opierałem ale nawet wydajność w Battlefield 1 mam większą na Win 10 (poprzednio Win 8.1).


Quote (Xasthur @ Jul 11 2017 11:29am)
A gdzie go zanabyć? Zakładam, że klucze za 30 zł z alledrogo to wałek? :D Nie przysługuje mi darmowy upgrejd niestety.

Możesz troche skłamać w Microsoft i potwierdzić na ich stronie że "korzystasz z technologii wspomagających" (czyli że jesteś niepełnosprawny). Wtedy możesz wykonać (nadal darmowy) upgrade systemu dokładnie na takich samych zasadach jak pierwotnie to było dla wszystkich użytkowników. Po wykonaniu upgrade pobierasz sobie program Speccy i odczytujesz klucz produktu dla Windows 10 który sobie zapisujesz (drukujesz). Na tym kluczu legalnie możesz później wykonać czystą, nową instalację systemu Windows 10.
Adres do pobrania uaktualnienia do systemu Windows 10 dla technologii wspomagających (dla niepełnosprawnych): https://www.microsoft.com/en-us/accessibility/windows10upgrade

Sprawdzane tydzień temu i nadal działa tak jak napisałem. :)
Oczywiście nie polecam tego sposobu dla osób które chcą to robić w profesjonalnych rozwiązaniach dla firm (commercial use), bo to już raczej przy ewentualnej kontroli BSA wyjdzie.

This post was edited by yaro on Jul 11 2017 05:59am
Member
Posts: 29,117
Joined: Sep 7 2006
Gold: 6,207.00
Jul 11 2017 06:44am
Quote (yaro @ 11 Jul 2017 12:40)
idiotoodporny

To jest wada, bo zwykle oznacza to, że zmiana byle gówna wiąże się z dziesięcioma pytaniami "czy jesteś pewien?" i wyłączenie tego typu komunikatów po formacie bezpotrzebnie zajmuje czas.

Co do sposobu z niepełnosprawnym - nie chcę być Kuźniarem. :D

This post was edited by Xasthur on Jul 11 2017 06:45am
Go Back To Polska Topic List
Prev1834835836837838875Next
Add Reply New Topic New Poll