http://www.poczta-polska.pl/Uslugi/?U=DlaCiebie&DC=PaczkaSzczegolneNadaj jako żywe zwierzę, raczej nikt nie będzie sprawdzał czy w środku faktycznie jest ptak czy coś innego, z tym, że sam nie wiem jak takie paczki są traktowane, ja zawsze wysyłam pająki priorytetem ale jednak pająka zdecydowanie łatwiej zabezpieczyć niż jeża. Najbezpieczniej byłoby PKP albo PKS, jeżeli naprawdę zależy Ci na bezpieczeństwie to wyślij np. Rzeszów -> Kraków, Kraków -> Toruń, z tym że to już 50 zł wyjdzie. Ewentualnie szukaj jakiegokolwiek połączenia z Toruniem, idź do kierowcy i próbuj się dogadać, ale wtedy nie masz żadnej gwarancji że paczka faktycznie dotrze na miejsce.
A co do tego czy to zabronione czy nie - u mnie w mieście zarówno listonosz jak i panie pracujące na poczcie wiedzą, że przesyłam pająki i jakoś nikt z tego problemów nie robi.

Zależy na kogo trafisz.
This post was edited by TheEmbrion on May 31 2011 12:47pm