d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Polska > Komputer: Czesci, Oprogramowanie, Itp > Temat Oficjalny W 100%
Prev1814815816817818875Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 41,017
Joined: Jul 4 2005
Gold: 871.28
Nov 30 2016 04:10am
Quote (PQA @ 30 Nov 2016 12:07)
No też o tym pomyślałem właśnie, że klonowanie jest bezsensowne, bo 1080p jest monitor.
Ale na razie nawet nie wiem jak zrobić tak jak w Nvidii, wyżej opisane. :(


CTRL + P nie dziala? Z reszta najpierw sprawdz bez drugiego monitora tak jak pisalem sam TV i sprobuj wymusic 4k.
Member
Posts: 25,558
Joined: Nov 11 2007
Gold: 0.00
Nov 30 2016 04:11am
Quote (markov @ Nov 30 2016 11:10am)
CTRL + P nie dziala? Z reszta najpierw sprawdz bez drugiego monitora tak jak pisalem sam TV i sprobuj wymusic 4k.


ctrl + p nie działa, sprawdzałem, ok, sprawdzę na samym TV @ 4K.

This post was edited by PQA on Nov 30 2016 04:11am
Member
Posts: 25,558
Joined: Nov 11 2007
Gold: 0.00
Nov 30 2016 04:57am
No więc tak..przy samym TV dźwięk nadal idzie na głośniki komputerowe, co jest totalnie chore, jest 4K w 60fps normalnie, porobiłem zdjęcia telewizora żeby nie było też wątpliwości przy print screenie :D
Zarówno gra w Full Screen jak i w Windowed Mode.

z Dishonored i BioShocka Remastered 4K, 60 fps zarówno w Steamowym programie jak i normalnym benchmarku. Instaluję jeszcze Sleeping Dogs, bo tam kojarzę, że był benchmark taki w grze wbudowany ze wszystkimi danymi rozdziałka użyta, fps etc.

Także na HDMI 3 normalnie jest 4K, 60 fps, z tym 2.0a to chyba faktycznie jedynie o obsługę HDR chodzi..
http://www.benchmark.pl/aktualnosci/hdmi-2-0a-zaktualizowany-interfejs-z-obsluga-hdr-w-4k-tv.html

Co nie zmienia faktu, że nadal jestem w tyłku z radeonem, nie dość, że nie mogę przełaczyć windows + p czy w programie, to jeszcze dźwięk bez sensu zostaje na głośnikach komputerowych zamiast na TV iść jak w Nvidii.

http://imgur.com/a/slb0a

Jeszcze bez sensu, że przy podłączonym już z powrotem monitorze, to nawet TV nie widać w ustawieniach ekranu windowsowych, pewnie przez to, że nie monitor, a TV, ale nie wiem jak to zrobić tak jak elegancko w Nvidii było, tam wystarczył pstryczek i nie tylko obraz ale i dźwięk szedł całościowo na telewizor, a monitor wyłączał całkiem, żadnego klonowania i innych bzdur.



This post was edited by PQA on Nov 30 2016 05:05am
Member
Posts: 41,017
Joined: Jul 4 2005
Gold: 871.28
Nov 30 2016 05:10am
HDMI nie jest plug'n'play jak DP, dlatego go nie widac, albo widac, jak jest wylaczony i dalej mozna sobie przewijac na wylaczony ekran rzeczy. Z tym klonowaniem i rozszerzeniem to kompletnie nie wiem, bo radeona na szczescie nie widzialem juz od czasow swojego 5850.

Co do dzwieku, to kwestia ustawienia tego gdzies na stowke jako zrodla.
Member
Posts: 25,558
Joined: Nov 11 2007
Gold: 0.00
Nov 30 2016 05:16am
Ze Sleeping Dogs: Definitive Edition test wewnątrz gry.

4K i na wysokich wszystko co się da, to i fpsów mało, ale przekracza 30, nie ma blokady 29,9 czy 30,0 na tym HDMI 3.
Nie ogarniam tego. Miałem dobrze, to mi się zachciało bawić w radeona. :cry:

Będę kombinować dalej w takim razie. :(



This post was edited by PQA on Nov 30 2016 05:17am
Member
Posts: 12,356
Joined: Mar 24 2010
Gold: 500.00
Nov 30 2016 05:20am
wez pod uwage ze sporo gier i producentow gier jebie ATi z ich radeonami w odbyt.

Sporo gier dziala slabo dopoki nie zrobia patcha dla nich specjalnego.

Wszystko przez Nvidia gameworks.

wiecej info tutaj:




(tak samo bylo z Doomem najnowsyzm np.)
Member
Posts: 38,390
Joined: Jan 14 2009
Gold: 2,000.00
Nov 30 2016 05:21am
Quote (PQA @ 30 Nov 2016 13:16)
Ze Sleeping Dogs: Definitive Edition test wewnątrz gry.

4K i na wysokich wszystko co się da, to i fpsów mało, ale przekracza 30, nie ma blokady 29,9 czy 30,0 na tym HDMI 3.
Nie ogarniam tego. Miałem dobrze, to mi się zachciało bawić w radeona. :cry:

Będę kombinować dalej w takim razie. :(

http://i.imgur.com/raTP1xT.jpg


Czy to jest zdjęcie monitora?
Member
Posts: 25,558
Joined: Nov 11 2007
Gold: 0.00
Nov 30 2016 05:24am
Quote (JohnyCage @ Nov 30 2016 12:21pm)
Czy to jest zdjęcie monitora?


Nie, to jest zdjęcie telewizora.

Tam gdzie monitor masz, to jest print screen, a tam gdzie telewizor - zdjęcie specjalnie żeby było wiadomo, że sygnał / benchmarki idą na telewizorze, bo jest kwestia jak te HDMI 3 działa z blokadą fps.

JohnyCage - wpierdzieliłeś się nie w temat. :/

Np. tam wyżej masz monitor, żeby pokazać co wykrywa windows, to masz normalnie prtscreen..


This post was edited by PQA on Nov 30 2016 05:25am
Member
Posts: 25,558
Joined: Nov 11 2007
Gold: 0.00
Nov 30 2016 09:30am
O my gy, wywaliłem obsługę całkowicie drugiego monitora (telewizora) w AMD (Od końcówki 2015 nie ma już Catalyst Control Center; Radeon Software jest w jego miejsce), mam wg niego tylko jeden monitor podpięty - Della, ale za to w Windowsie już normalnie są dwa monitory do przełączania. Co za głupota.

Tak było przy drugim monitorze (telewizorze) w Radeon Software:


Tak jest teraz przy według AMD braku drugiego ekranu, ale za to Windows nie jest głupi i normalnie wykrywa:


Wszystko działa OK, jeden monitor całkowicie gaśnie, drugi jest aktywny i pulpit pod niego dostosowany też, tj. na Dellu 1920x1200 jak trzeba z przełączeniem się prawidłowo na telewizor, dźwięk też się pojawił w opcjach do wybrania ('Urządzenia do odtwarzania')

AMD/10
No i może ja też 0/10 że się wcześniej nie domyśliłem

This post was edited by PQA on Nov 30 2016 09:35am
Member
Posts: 12,356
Joined: Mar 24 2010
Gold: 500.00
Nov 30 2016 09:44am
moze karta nie wspiera takiego czegos?
Go Back To Polska Topic List
Prev1814815816817818875Next
Add Reply New Topic New Poll