d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Polska > Manga/anime - Official Topic. > Welcome.
Prev17879808182717Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 9,419
Joined: Aug 21 2006
Gold: 35.00
Nov 24 2010 11:02am
Może jest ktoś chętny podzielić się swoim top 10 anime?

U mnie by to wyglądało tak:
1. Monster - świetna, rozbudowana historia, znakomicie budowana napięcie, doskonale zarysowane postacie, no i oczywiście najciekawszy villain w historii :p
2. Tengen Toppa Gurren Lagann - dobra parodia serii o mechach, kapitalna ścieżka dźwiękowa, epicka postać Kaminy, olbrzymi ładunek energii dający potężnego kopa
3. Code Geass - rewelacyjna postać głównego bohatera, niezła ścieżka dźwiękowa, niezapomniane zakończenie
4. Cowboy Bebop - chyba najlepsza ścieżka dźwiękowa w anime, postacie, których nie da się nie lubić, klimat, humor, aluzje do innych anime/filmów
5. On your Mark - tylko 7 minut a tyle radości :D, piękne
6. Great Teacher Onizuka - HUMOR, postać głównego bohatera
7. Millenium Actress - wzruszający, mądry film
8. Haibane Renmei - niezłe psychologiczne anime, chwilami sielankowe, chwilami dramatyczne, jednak trochę zbyt spokojne
9. Death Note - dobra ścieżka dźwiękowa, wartka, wciągająca akcja
10. Ergo Proxy/ Hellsing Ultimate - zawiła dopracowana historia, interesujące postacie drugoplanowe/ klimat, postacie, nastrój totalnej psychopatii :D

"W drodze" - Mononoke, Legend of the Galactic Heroes, Full Metal Alchemist: Brotherhood

This post was edited by Kubus on Nov 24 2010 11:03am
Member
Posts: 17,390
Joined: Aug 31 2009
Gold: 0.01
Warn: 100%
Nov 24 2010 11:19am
Quote (Kubus @ 24 Nov 2010 18:02)
Może jest ktoś chętny podzielić się swoim top 10 anime?


Lucky Star 10/10 - Swietna i zabawna seria niby bez fabuly, a jednak mnie wciagnela i juz 3 razy ja obejrzalem.
Kanon (2006) 10/10 - Chyba najladniej narysowane anime jakie w zyciu widzialem, a do tego swietna fabula [jakos strasznie podchodza mi dramaty, wiadomo to kwestia gustu]
Clannad: After Story 10/10 - To co wyzej + chyba najlepsza sciezka dzwiekowa jaka w zyciu slyszalem, do tego fabula chyba nawet lepsza niz w Kanonie.
Suzumiya Haruhi no Yuuutsu 10/10 - Seria, ktora mnie zupelnie oczarowala, obejrzalem cala w ciagu jednego dnia i nie potrafie powiedziec dlaczego tak mi sie spodobala, ale po prostu nie moglem sie od tego anime oderwac.
Full Metal Panic? Fumoffu 10/10 - Kolejne anime od Kyoto Animation, tym razem komedia, ktora nie probuje byc smieszna wciskajac widzom tony fanserwisu i slapstickowego humoru, ale bawi humorem wyzszych lotow.
Higurashi no Naku Koro ni 10/10 - Genialny horror/thriller psychologiczny ze slodkimi dziewczynkami w roli glownej. Zdecydowanie najlepsza linia fabularna jaka kiedykolwiek widzialem [tylko Death Note moze sie z tym rownac]
Death Note 9/10 - Nie trzeba opisywac, bo kazdy to zna, ale jak dla mnie genialna pierwsza polowa sezonu, a potem juz rozciaganie na sile i jazda na fali popularnosci pierwszych odcinkow. Ale fabula nie do powtorzenia, mimo tego, ze niektorzy mieli zdolnosci jak rasowy jasnowidz :x
Code Geass: Hangyaku no Lelouch 9/10 - Ostatnie z anime, ktore wciagnelo mnie tak, ze nie robilem nic innego oprocz ogladania. Polaczenie Death Note z Full Metal Panic. Swietna fabula, trzymajaca poziom rpzez oba sezony i najlepsze zakonczenie jakie w zyciu widzialem + cudowna sciezka dzwiekowa budujaca nastroj w genialny sposob.
Soul Eater 9/10 - Seria w teorii przeznaczona dla mlodszych widzow, ale w praktyce wybija sie ponad schemat naruto/dragon balla czy innych shounenow i prezentuje fabule i projekt postaci na bardzo wysokim poziomie. Niestety, w tym anime zobaczylem najgorsze zakonczenie jakie moglem sobie wyobrazic i dlatego anime nie dostalo najwyzszej oceny.
Toradora! 9/10 - Swietny i klimatyczny dramat, jednak nie poruszyl mnie tak bardzo jak Kanon/Clannad.
Kannagi 9/10 - Tak jak w przypadku Haruhi nie wiem dlaczego to anime tak mnie wciagnelo, ale postac Nagi jest po prostu epicka :D

A poza lista dorzuce Hellsing Ultimate, ktorego nie coeniam bo wciaz jest wydawany, jednak zdecydowanie jest warty uwagi bo rzadko zdarza sie taka hardkorowa seria z duza iloscia gore, ktore nie bije w oczy tak jak to mialo miejsce chociazby w przypadku Elfen Lieda, ktory byl crapem.
e/ Dorzucam openingi i endingi ze wszystkich trzech Serii Rozen Maiden, ktore byly tworzone przez Ali Project i sa po prostu genialne. Samo anime juz troche kuleje :<

This post was edited by Saygon on Nov 24 2010 11:21am
Member
Posts: 9,419
Joined: Aug 21 2006
Gold: 35.00
Nov 24 2010 11:25am
Quote (Saygon @ Nov 24 2010 07:19pm)


A poza lista dorzuce Hellsing Ultimate, ktorego nie coeniam bo wciaz jest wydawany, jednak zdecydowanie jest warty uwagi bo rzadko zdarza sie taka hardkorowa seria z duza iloscia gore, ktore nie bije w oczy tak jak to mialo miejsce chociazby w przypadku Elfen Lieda, ktory byl crapem.


Jeśli zapowiadany remake Berserka będzie wierny mandze, to już można ogłosić go nowym królem w kategorii gore ^^
Member
Posts: 3,542
Joined: May 16 2007
Gold: 155.26
Nov 24 2010 04:57pm
Manga/ anime to najlepsze bajki i rysunki jakie dlo sie ogldac kiedy bylo sie dzieckiem, podziwiam tych ktorzy umia rysowac, najbardziej "oczy" ;)
Member
Posts: 23,726
Joined: Jan 27 2009
Gold: 300.00
Dec 3 2010 06:24am
up dla marvolo,ktory nie mogl znalesc tematu
Member
Posts: 12,278
Joined: Jul 12 2007
Gold: 1,155.59
Dec 3 2010 06:35am
Quote (colos @ 3 Dec 2010 12:24)
up dla marvolo,ktory nie mogl  znalesc tematu


dzieki za linka

Ostatnio trafilem na 2 ciekawe tytuly , ktore obecnie ogladam jest to AMAGAMI SS oraz MM! , pierwszy z nim to komedyjka romatyczna ale bez przesady , jak dla mnie podobne do Kaichou wa Maid sama :) a drugi tytul to Komedia z elementami echi poki o zapowiada sie naprawde dobrze :) i jest z czego sie posmiac
Member
Posts: 23,726
Joined: Jan 27 2009
Gold: 300.00
Dec 3 2010 06:37am
amagami ogladam od 4 odcinka,teraz koncze 20 i chyba ogladam 21
Member
Posts: 12,278
Joined: Jul 12 2007
Gold: 1,155.59
Dec 3 2010 06:38am
Quote (colos @ 3 Dec 2010 12:37)
amagami ogladam od 4 odcinka,teraz koncze 20 i chyba ogladam 21


i jak wrazenia ? bo ja dopiero zaczynam i seria zapowiada sie bardzo ciekawie
Member
Posts: 23,726
Joined: Jan 27 2009
Gold: 300.00
Dec 3 2010 06:40am
dosc dobre anime,tylko ja lubie komedie i amagami ogladam zeby zabic czas,co 4 odcinki fabula inna,bo zakochuje sie w jakiejs dziewczynie ze szkoly
Member
Posts: 12,278
Joined: Jul 12 2007
Gold: 1,155.59
Dec 3 2010 06:42am
Quote (colos @ 3 Dec 2010 12:40)
dosc dobre anime,tylko ja lubie komedie i amagami ogladam zeby zabic czas,co 4 odcinki fabula inna,bo zakochuje sie w jakiejs dziewczynie ze szkoly


a to szkoda bo ta pierwsza jest calkiem ciekawa :P jak szukasz komedii looknij MM! mozliwe ze przypadnie ci do gustu
Go Back To Polska Topic List
Prev17879808182717Next
Add Reply New Topic New Poll