d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Polska > Topic O Literaturze Fantasy #3 > Kolejny Repost.
Prev17879808182205Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 8,021
Joined: Sep 18 2009
Gold: 6.24
Aug 24 2011 01:55pm
Quote (cauchy @ Aug 23 2011 10:45am)
Peter V. Brett - slyszalem, ze raczej takie sobie ;\

mam na kindlu, ale ostatnio to nie mam zbytnio kiedy sie wysrac, wiec jestem do tylu z ksiazkami.

No ale przynajmniej przeczytalem ADWD.

HERP DERP LOLOLOL kurwa cliffhanger.



No fakt, zwracam honor.
Member
Posts: 16,680
Joined: May 7 2008
Gold: 373.32
Warn: 10%
Aug 24 2011 02:00pm
Napalilem sie na Malazanska. Trzeba sie czyms zajac w oczekiwaniu na tlumaczenie najnowszej czesci ksiazki Martina. ;]
Member
Posts: 3,904
Joined: Jul 3 2005
Gold: 0.00
Sep 1 2011 09:04am
bump maly, bo umrzylo sie tematowi.
Member
Posts: 8,021
Joined: Sep 18 2009
Gold: 6.24
Sep 2 2011 07:57am
Quote (orcon @ Aug 22 2011 09:02am)
Właśnie zamówiłem Wielki Bazar Złoto Brayana - Peter U Brett.
Tytuł trochę niemrawy, ale cóż.
Ostrzegam, to nie jest kontynuacja Sagi o Demonach.
Autor zagłębił się bardziej w historię Arlena, kiedy ten był Posłańcem.
Postanowił opisać parę jego przygód - zobaczymy co z tego wyjdzie.



Przyszło dopiero po 2 tygodniach, przeczytałem wczoraj i jestem pod dużym wrażeniem. Fabuła nawet trzyma się całości, nie ma bezdennego dna jak w poprzednich wątkach, całość złożona jest przyzwoicie.
Następnym miłym zaskoczeniem, były dla mnie strony w książce zawierające informację o poszczególnych runach, a także rodzajach otchłańców.
Member
Posts: 27,898
Joined: Sep 2 2008
Gold: 295,440.29
Sep 5 2011 02:58am
Coś się dawno tu nie udzielałem, ale nie znaczy że czytać przestałem
Po zakończeniu Malazańśkiej postanowiłem dać odpocząć nieco szarym komórkom, wiec wziąłem się za:
- Piekara - Dotyk Zła – nie jest źle, Jacek trzyma swój poziom, zawsze miło i lekko się czyta daje 7/10
- Trudi Canavan – Łotr - heh no nie wiem dlaczego to czytam, może dlatego że naprawdę mi się nudziło lol, Trudi jak zwykle prosta i przewidywalna no ale jakoś z poszło z rozpędu 5/10 dostanie

Po tych dwóch „pasjonujących” lekturach postanowiłem powrócić w Malazańskie klimaty ^^
Obecnie czytam Iana Camerona Esslemonta – Noc Noży
Esslemont to współtwórca świata Malazu, razem z Eriksonem pracowali nad fabuł. Esslemont pisze nieco inaczej, brak mu tej epickości, jednak radzi sobie z tematem, jest nieco bardziej poukładany ale i prostszy (tylko nieco).
Generalnie książka trzyma się kupy i jest obowiązkową pozycją dla fana Malazu.
Noc Noży dzieje się przed wydarzeniami z Malazańskiej, jednak skupia się na losach pewnych bohaterów znanych już z głównej powieści. Generalnie nie polecam zaczynać przygody z Malazem od tej książki, przynajmniej 4-5 tomów Maltańskiej powinno być zaliczonych wpierw.
Member
Posts: 23,497
Joined: Jun 19 2005
Gold: 28,575.00
Sep 5 2011 03:44am
Quote (orcon @ 2 Sep 2011 15:57)
Przyszło dopiero po 2 tygodniach, przeczytałem wczoraj i jestem pod dużym wrażeniem. Fabuła nawet trzyma się całości, nie ma bezdennego dna jak w poprzednich wątkach, całość złożona jest przyzwoicie.
Następnym miłym zaskoczeniem, były dla mnie strony w książce zawierające informację o poszczególnych runach, a także rodzajach otchłańców.


Przeczytalem, ksiazka krotka, albo raczej trudno to nazwac ksiazka, bo to 4 opowiadania z roznych okresow zycia Arlena, jedno krociutkie, pozostale troche dluzsze. Do tego wszystko opatrzone komentarzami. Takie mile uzupelnienie dla czytelnika, dla niego odciecie paru kuponow, ale nie jest to zrobione na odwal sie.
Member
Posts: 37,502
Joined: Mar 30 2007
Gold: Locked
Warn: 100%
Sep 5 2011 07:09am
Kończe właśnie "Ten, który przychodzi ze świtem" i czekeją na mnie Ognie.
Czy ktoś zaliczył tutaj CAŁE Koło Czasu?
Member
Posts: 27,898
Joined: Sep 2 2008
Gold: 295,440.29
Sep 5 2011 08:09am
Quote (CoD_id @ Sep 5 2011 01:09pm)
Kończe właśnie "Ten, który przychodzi ze świtem" i czekeją na mnie Ognie.
Czy ktoś zaliczył tutaj CAŁE Koło Czasu?


^^ masz szanse być pierwszym który to zmęczył :D ja odpadłem po 3/4 pierwszego tomu
Weź się za Malazańską :angry:

Edit. pewno za jakieś 30-50 książek jak już mi się temat zacznie wyczerpywać, dam jeszcze raz szanse Koło Czasu ^^

This post was edited by iridius on Sep 5 2011 08:14am
Member
Posts: 37,502
Joined: Mar 30 2007
Gold: Locked
Warn: 100%
Sep 6 2011 12:40am
Quote (iridius @ Sep 5 2011 02:09pm)
^^ masz szanse być pierwszym który to zmęczył :D ja odpadłem po 3/4 pierwszego tomu
Weź się za Malazańską :angry:

Edit. pewno za jakieś 30-50 książek jak już mi się temat zacznie wyczerpywać, dam jeszcze raz szanse Koło Czasu ^^


No to mnie zmobilizowales. Zaczynam 5, zostanie mi jeszcze 8 :D
Member
Posts: 3,904
Joined: Jul 3 2005
Gold: 0.00
Sep 6 2011 01:06am
To kto juz przeczytal A Dance With Dragons?
Go Back To Polska Topic List
Prev17879808182205Next
Add Reply New Topic New Poll