d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Polska > Topic O Literaturze Fantasy #3 > Kolejny Repost.
Prev17374757677205Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 37,502
Joined: Mar 30 2007
Gold: Locked
Warn: 100%
Jun 21 2011 01:53am
[SPOJELRY]

A wiec koniec pierwszego sezonu i pierwszej ksiazki.
Kilka zdan / opinii z mojej strony.

Jako calosc serial oceniam jako cholernie solidna robote. Przed wyjsciem serialu nie mylilem sie twierdzac ze HBO potrafi wykonac kawal dobrej roboty i tak bylo tym razem.
Zaczne od mocnych stron.
+ za dość ścisłe trzymanie się fabuły, różnic było nie wiele, a jeśli już były to i tak zostało to wszystko wyprosotwane w taki sposob by konczylo sie jak w ksiazce (Jaime vs Ned, śmierć Drogo)
+ za rozbudowanie kilku wątków i pogłębienie postaci - np. Theon
+ dla aktorów:
1) Tyrion - uważałem go za najlepiej dobrana osobe, świetnie się spisuje ale w ostatnich odcinkach zachwycił mnie ktoś inny
2) Arrya - najlepsza z dzieci Neda, świetnie dobrana dziewucha
3) Sam - całkiem ciekawy chłopak, dla mnie sprawa idealne wrażenie
4) Bronn - trzeba przyznać, że zupełnie inaczej sobie go wyobrażałem, ale koleś rly wyrabia.
5) Petyr - razem z Tyrionem imho trzon tego serialu, kapitalny.
6) Tywin - właśnie tutaj jest najlepiej dobrana postać. Pasuje pod każdym względem, mam nadzieje ze w Starciu Królów bedziemy widywac tego pana duzo czesciej, np w Harenhall.
7) Inni którzy zagrali na przyzwoitym poziomie: Varys / Ogar / Jon / Robb / Theon / Shae / Viserys / Drogo.
+ za efekty, pomimo tego ze nie podoba mi sie Winterfell to już MUR jest widowiskowo przedstawiony, ciekawi mnie jak pokażą północ za murem w Starciu Królów
+ za nie pokazanie tych całkiem istotnych scen bardzo dokladnie - Szepczacego Lasu, egezkucji Neda

No i kilka minusów:
- kilku aktorów którzy mi nie pasują za nic w świecie:
1) Cat - wizualnie
2) Joffrey - chyba najbardziej irytujacy aktor. Wiem że i w książce irytował i miał takie zadanie, ale ta jego morda jest tak drętwa, że nie da się na to patrzeć.
3) Cersei i Jaime - znowu wizualnie. W książce to była para bliźniaków, których cechowało idealne piękno.
4) Hodor - wydawał mi się zawsze dużo młodszy.
- mimo wszystko Winterfell
- lekkie przeinaczenia o ktorych wczesniej wspominalem.
- za scene z Lorasem i Renlym - w książce zupełnie inaczej przedstawiono tych panów
Member
Posts: 63,411
Joined: Dec 16 2006
Gold: 5,050.86
Jun 21 2011 02:16am
Quote (crunk_mp @ Jun 14 2011 08:50am)
Mam 2 książki.
Sapkowski Boży wojownicy i Grzędowicza Pan lodowego ogrodu.
Ta pierwsza to drugi tom z trylogii, warto czytać czy lepiej dorwać pierwszą książkę najpierw? Mogę się pogubić w fabule Czytając jako pierwszą Bożych wojowników?
A co do drugiej? Godna pozycja?


najlepiej zaczac od trzeciej, bo jest najslabsza ;)
Member
Posts: 27,898
Joined: Sep 2 2008
Gold: 295,440.29
Jun 21 2011 03:10am
Wiadomo kiedy sezon 2 ?
Member
Posts: 37,502
Joined: Mar 30 2007
Gold: Locked
Warn: 100%
Jun 21 2011 04:19am
Quote (iridius @ Jun 21 2011 09:10am)
Wiadomo kiedy sezon 2 ?


2012, dokladnie nie wiadomo
Member
Posts: 34,897
Joined: Feb 15 2009
Gold: 8,636.01
Jun 21 2011 04:21am
Quote (CoD_id @ Jun 21 2011 10:19am)
2012, dokladnie nie wiadomo


Aż taki odstęp czasowy??

To chyba kupie sobie książkę
Member
Posts: 27,898
Joined: Sep 2 2008
Gold: 295,440.29
Jun 21 2011 04:32am
Quote (Groch @ Jun 21 2011 10:21am)
Aż taki odstęp czasowy??

To chyba kupie sobie książkę


polecam ^^
Member
Posts: 2,470
Joined: Jan 27 2009
Gold: 0.00
Jun 21 2011 05:40am
Znacie jakieś książki z tematyką podobną do "Amerykańskich Bogów" Gaimana, albo "Kłamcy" Ćwieka czy też powieści o przygodach jakiegoś motherfuckera godne polecenia? Ogólnie duże ilości wszelkich bogów sprowadzonych na ziemie, aniołów, demonów i podobnych lub siepanina w stylu komiksów Lobo itp.
tak btw, Gra o Tron w tv wypełnia fabułą cały pierwszy tom Pieśni? Bo mnie ciągnie do poznawania dalszych wydarzeń, a jeśli serial rzeczywiście odpowiadał fabułą książce, to zacząłbym od drugiego tomu po prostu.

This post was edited by Jasko on Jun 21 2011 05:41am
Member
Posts: 37,502
Joined: Mar 30 2007
Gold: Locked
Warn: 100%
Jun 21 2011 05:55am
Quote (Jasko @ Jun 21 2011 11:40am)
Znacie jakieś książki z tematyką podobną do "Amerykańskich Bogów" Gaimana, albo "Kłamcy" Ćwieka czy też powieści o przygodach jakiegoś motherfuckera godne polecenia? Ogólnie duże ilości wszelkich bogów sprowadzonych na ziemie, aniołów, demonów i podobnych lub siepanina w stylu komiksów Lobo itp.
tak btw, Gra o Tron w tv wypełnia fabułą cały pierwszy tom Pieśni? Bo mnie ciągnie do poznawania dalszych wydarzeń, a jeśli serial rzeczywiście odpowiadał fabułą książce, to zacząłbym od drugiego tomu po prostu.


Jest dosc wierna ekranizacja, rly malo do czego mozna sie przyczepic.
Anyway serial nie oddaje w taki sposob jak ksiazka psychiki bohaterow.
Banned
Posts: 739
Joined: Jun 7 2011
Gold: 1.01
Warn: 30%
Jun 21 2011 05:56am
Quote (CoD_id @ Jun 21 2011 01:55pm)
Jest dosc wierna ekranizacja, rly malo do czego mozna sie przyczepic.
Anyway serial nie oddaje w taki sposob jak ksiazka psychiki bohaterow.


Gold: Locked
Member
Posts: 2,470
Joined: Jan 27 2009
Gold: 0.00
Jun 21 2011 05:59am
Quote (CoD_id @ 21 Jun 2011 12:55)
Jest dosc wierna ekranizacja, rly malo do czego mozna sie przyczepic.
Anyway serial nie oddaje w taki sposob jak ksiazka psychiki bohaterow.


mhm. kupie dzisiaj pierwszy i drugi tom i zobaczymy jak będzie ;)

@hanzo
Go Back To Polska Topic List
Prev17374757677205Next
Add Reply New Topic New Poll