Quote (cOr @ May 31 2011 05:10pm)
wszystkie czesci trzymaja poziom. najspokojniejsza jest uczta dla wron ale jest to pokłosie super szybkiej akcji w, najlepszej wg mnie, czesci trzeciej - nawałnica mieczy. ale calosc trzyma poziom i klimat
Ja jak wypowiadam sie nt tych ksiazek tlumaczc tak ogolnikowo to zawsze opisuje je w ten sposob:
1) Gra o Tron - wprowadzenie, dosc dynamiczna akcja w drugiej polowie ksiazki i jak dla mnie literacko najlepsza, dosc zaskakujaca
2) Starcie Królów - wg mnie najrozleglejsza jesli idzie o fabule, strasznie szeroko przedstawione to wszystko, dalej napedzajaca tempo fabuly, duzo bardziej zaskakujace zwroty akcji
3) Nawałnica Mieczy - chyba najdynamiczniejsza akcja, najbardziej zaskakujaca.
4) Uczta dla Wron - dla mnie osobiscie stanowi cos w stylu zamkniecia pewnego etapu tej histori i powolnne wprowadzenie do nastepnego. Dodatkowo dochodzi cale Dorne i akcja tam umiejscowiona, watek Cat i wiele innych. CIezko jeszcze to ocenic ze wzgledu na fakt ze to tak jakby polowa ksiazki. Druga czesc bohaterow opisze swoje losy dopiero w Dance with Dragon.