Quote (eczek @ 18 Jan 2010 22:24)
a co ci napisałem? ze potrzebny cukier zostanie wytworzony z białek które zjadasz
z tym uzupełnianiem glikogenu to też śmiech na sali jest nie wiem co to za zwyczaj jest żarcia 50+ glukozy po treningu to utrudnia usuwanie kwasu mlekowego z mięśni spowalnia regeneracje tym samym
ja nie widziałem różnicy czy jadłem po siłce czy jadłem tylko jak byłem głodny
no coz..
z tymi bialkami to pierdolenie

jesli juz to z bialek juz zawartych w miesniu co nie jest korzystne
po drugie wegle sa niezbedne w procesie wydzielania insuliny !
co do wegli po treningu chodzi o uzupelnienie glikogenu jak i wyrzut insy . dodatkowo przyspiesza dostarczanie aminokwasow do miesni !
trzeba tez pamietac ze na synteze bialka organizm potrzebuje 24 kalorie / 1 gr bialka
jesli nie dostarczysz wegli - energi to organizm rozklada aminokwasy na glukoze !
a chodzi o to zeby jak najszybciej przekierowac organizm ze stanu katabolicznego na anaboliczny dlatego odpowiednia ilosc bialka i wegli po treningu jest totalnie niezbedna

nie mowiac juz o tym ze wegle steruja hormonami jak insa czy kortyzol czy tez wchodza w sklad naszego DNA
This post was edited by yaggi on Jan 18 2010 03:36pm