Quote (AlCapoone @ 6 Feb 2011 22:27)
bo napędzają ją spaliny, więc nawet na tych najniższych obrotach coś musi poruszać te łopatki
A nie przypadkiem sprężone powietrze poruszą kierownicą (tak jak Ty to mówisz łopatkami)
e: już wiem, mieliśmy rację w połowie, zasilana powietrzem sprężonym a potem spalinami, ale są już w samochodach turbiny niezależne, gdzie wpływ na turbinę ma tylko powietrze.
Tu jest dobry filmik, który co nieco odkryje trochę prawdy;
http://www.youtube.com/watch?v=Xp-EVOPBhIo&feature=player_embedded#This post was edited by Kaam on Feb 6 2011 03:45pm