Quote (Archont @ Feb 6 2011 03:37pm)
Chodzi mi o to ze twoj diesel nie ma turbo dziury, ma zakres pracy od 1 do 5k i spala prawie 10l/100km ;ddd
w Maździe turbo dziura jest już przy ok 3,5k obrotów, myśle że chodziło im o to, aby nie męczyć silnika na wysokich obrotach. Doładować go od najniższych obrotów aby go nie pałować. Daje to również niższe spalanie

Quote (BeQuiet @ Feb 6 2011 03:39pm)
zaraz sie okaze, ze to benzyna w ogole, ale ma dziure w kolektorze i myslal, ze to turbo ;o
Quote (pezet44 @ Feb 6 2011 03:40pm)
jak już napisałem stronę wcześniej, wydaje mi się, ze w niektórych Mesiach jest seryjnie montowany kompresor w dieslach.
nie jestem tego pewien, chociaż moze, nie wiem na 100%