d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Polska > Motoryzacja > Temat Oficjalny
Prev168697071721019Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 14,171
Joined: Sep 4 2006
Gold: 10,060.00
Warn: 20%
Feb 6 2011 08:30am
Quote (AlCapoone @ 6 Feb 2011 15:28)
a no dlatego nie wiele koncernów stosuje kompresor mechaniczny. ponieważ jest droższy od turbo oraz ma większe spalanie


turbina / kompresor ma spalanie? ;o
Member
Posts: 12,507
Joined: Nov 10 2010
Gold: 15.00
Feb 6 2011 08:33am
Quote (Archont @ Feb 6 2011 03:30pm)
NIe osmieszaj sie i nie wpowadzaj ludzi w blad. Turbina jak juz cos kreci sie od 90k-190k obr/min, a to co ty mowisz to bardziej pasuje do zasady dzialania kompresora (brak turbodziury)


nie wiem o co Ci chodzi....


Quote (BeQuiet @ Feb 6 2011 03:30pm)
turbina / kompresor ma spalanie? ;o


chodzi mi o silnik, nie o osprzęt
Member
Posts: 12,559
Joined: Jul 19 2007
Gold: 1,630.00
Feb 6 2011 08:37am
Quote (AlCapoone @ Feb 6 2011 02:33pm)
nie wiem o co Ci chodzi....

Chodzi mi o to ze twoj diesel nie ma turbo dziury, ma zakres pracy od 1 do 5k i spala prawie 10l/100km ;ddd
Member
Posts: 14,171
Joined: Sep 4 2006
Gold: 10,060.00
Warn: 20%
Feb 6 2011 08:39am
Quote (Archont @ 6 Feb 2011 15:37)
Chodzi mi o to ze twoj diesel nie ma turbo dziury, ma zakres pracy od 1 do 5k i spala prawie 10l/100km ;ddd


zaraz sie okaze, ze to benzyna w ogole, ale ma dziure w kolektorze i myslal, ze to turbo ;o
Member
Posts: 7,200
Joined: Aug 15 2009
Gold: 144.00
Feb 6 2011 08:39am
Quote (AlCapoone @ Feb 6 2011 03:24pm)
:thumbsup: dokładnie, mniejszy moment obrotowy, mniejsza moc ale szybsze działanie i dłuższa żywotność, ale nie wiem czy silnik diesla może mieć kompresor

jeśli chodzi o 2x turbo to stosuje to np BMW


Musiał bym poczytać na ten temat bo też tego nie wiem ;/

Bmw ,ale nie tylko wiem że do Audi i innych marek też jest to stosowane . Np przez Mtm i inne.
Member
Posts: 25,170
Joined: Apr 24 2009
Gold: 2,940.00
Feb 6 2011 08:40am
Quote (BeQuiet @ 6 Feb 2011 15:39)
zaraz sie okaze, ze to benzyna w ogole, ale ma dziure w kolektorze i myslal, ze to turbo ;o


:mellow:

Quote (Tom_asz @ 6 Feb 2011 15:39)
Musiał bym poczytać na ten temat bo też tego nie wiem  ;/

Bmw ,ale nie tylko wiem że do Audi i innych marek też jest to stosowane . Np przez Mtm i inne.


jak już napisałem stronę wcześniej, wydaje mi się, ze w niektórych Mesiach jest seryjnie montowany kompresor w dieslach.

This post was edited by pezet44 on Feb 6 2011 08:41am
Member
Posts: 12,507
Joined: Nov 10 2010
Gold: 15.00
Feb 6 2011 08:46am
Quote (Archont @ Feb 6 2011 03:37pm)
Chodzi mi o to ze twoj diesel nie ma turbo dziury, ma zakres pracy od 1 do 5k i spala prawie 10l/100km ;ddd


w Maździe turbo dziura jest już przy ok 3,5k obrotów, myśle że chodziło im o to, aby nie męczyć silnika na wysokich obrotach. Doładować go od najniższych obrotów aby go nie pałować. Daje to również niższe spalanie ;)

Quote (BeQuiet @ Feb 6 2011 03:39pm)
zaraz sie okaze, ze to benzyna w ogole, ale ma dziure w kolektorze i myslal, ze to turbo ;o


^_^
Quote (pezet44 @ Feb 6 2011 03:40pm)


jak już napisałem stronę wcześniej, wydaje mi się, ze w niektórych Mesiach jest seryjnie montowany kompresor w dieslach.



nie jestem tego pewien, chociaż moze, nie wiem na 100%
Member
Posts: 6,910
Joined: Apr 11 2008
Gold: 0.00
Feb 6 2011 03:13pm
Quote (Archont @ 6 Feb 2011 00:31)
Ty tez sie troche doedukuj. Jak nie dasz turbienie popracowac na wolnych obrotach by nabrala oleju to slychac ja przy nastepnym odpaleniu silnika. Kknp?
Upierdoliles sie jakiegos malo waznego schlodzenia oleju i sie plujesz



Tez masz kurwa pojecie o dieslu...



Co to za smok?


Gościu, nikt się nie uczepił żadnego schładzania, była o tym dyskusja i tyle, a tutaj z turbiną się mylisz, turbina nie pracuje na wolnych obrotach (chyba że chodzi Ci o obieg oleju)
Member
Posts: 12,507
Joined: Nov 10 2010
Gold: 15.00
Feb 6 2011 03:22pm
Quote (Kaam @ Feb 6 2011 10:13pm)
Gościu, nikt się nie uczepił żadnego schładzania, była o tym dyskusja i tyle, a tutaj z turbiną się mylisz, turbina nie pracuje na wolnych obrotach (chyba że chodzi Ci o obieg oleju)


mi się zdaje ze pracuje na każdych obrotach, choć mogę się mylić ;)
Member
Posts: 6,910
Joined: Apr 11 2008
Gold: 0.00
Feb 6 2011 03:23pm
Quote (AlCapoone @ 6 Feb 2011 22:22)
mi się zdaje ze pracuje na każdych obrotach, choć mogę się mylić ;)


Na jakiej niby podstawie miałaby chodzić cały czas?
Go Back To Polska Topic List
Prev168697071721019Next
Add Reply New Topic New Poll