d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Polska > Playstation 3 > Kto Ma, W Co Gra, Z Czym Ma Problem ;)
Prev16869707172523Next
Add Reply New Topic New Poll
Banned
Posts: 1,911
Joined: Jul 21 2009
Gold: Locked
Warn: 70%
Mar 18 2010 10:31am
Quote (terazjanabicie @ 18 Mar 2010 16:31)
Korzystałem z konsoli może 2-3 tygodnie, w tym odpaliłem ją może z 3-4 razy. Oczywiście na pierwszy ogień poszło Uncharted, które na początku mnie wciągnęło, gdyż nigdy w podobny tytuł nie grałem. Potem szybko się znudziło,
więc przyszła kolej na grida, gdzie po przejechaniu paru wyścigów na padzie uznałem, że do samochodówki potrzebna jest kierownica, nie pad, więc wrzuciłem do konsoli gta, na ratcheta nawet nie chcialem patrzec.
Nie korzystam wcale z mozliwosci konsoli, od neta, filmow, muzyki mam kompa, co do gier tytuly z ps3 mi nie podchodzą za bardzo, jedyne co mi sie spodobalo to gow 3, ktorego przejde i sprzedam, wiec nie oplaca sie
dla 1 gr trzymac konsoli. Uncharted mnie znudzilo, banalna fabula, zagadki na poziomie przedszkola,  Teraz jak jeszcze doszedlem do jakichś potworów to w ogóle porażka. Co do Gta to chyba jedna gra w którą gram oprócz
pesa z kumplem. Grida odpaliłem może 2 razy, Ratcheta nawet nie ruszyłem. Z nowych gier podobało mi się HR, Uncharted 2, GoW 3. Pograłem w demko HR, baaaardzo podobne do typowego filmu z fabułą "na tropie przestępstwa".
Ściągnąłem demko - nie podeszło mi jakoś. Uncharted 2 po ograniu jedynki już kompletnie odpadł z listy, w little big planet też grałem - nudne, to samo MGS4.Jedyne co teraz byłbym w stanie kupić to BF:BC2 i GoW 3.  Teraz porównując xboxa i ps3 wedlug moich kryteriów uznalem, ze lepszy
uzytek zrobie z x'a. Dlaczego?

-Ograniczam sie tylko do grania w gry, nie wykorzystuje zadnej z dodatkowych funkcji ps3, ktorymi, rzekomo, goruje nad xboxem

-Szkoda kasy na gry, ktore w wiekszosci sa dobra zabawa na 1 raz, czyli pograc i sprzedac - nie mam czasu na zabawę w małego allegrowicza.

-Cholernie podobają mi się Gearsy i Halo + można ściągać milion różnych gier, więc nawet jeśli jakaś mnie znudzi, nie muszę od razu panikować i męczyć się ze sprzedażą.
-Pad od x360 jest milion razy wygodniejszy. Lepiej leży w dłoni, ułożenie analogów jest lepsze, przyciski L1,R1 są dużo lepsze niż w ps3, gdzie trzeba dobrze ułożyć palce żeby nie ześlizgiwały się.
Poza tym lepsze jest rozwiązanie z bateriami. Kupię akumulatorki za 20-30 pln, mam ładowarkę + komplet akumulatorów, więc nawet jak się rozładują, w 2 minuty podłączam je do ładowania i wkładam zastępczy komplet,
bez potrzeby ograniczania się zasięgiem metra od konsoli przez kabel i siedzeniem w sztywnej, niewygodnej pozycji z obawy przed okrzykiem "ale urwał!"

-Z PSN i tak nie korzystam, moim zdaniem konsola jest po to, żeby dobrze bawić się ze znajomymi z rl life, od grania przez neta moim zdaniem jest PC, nie konsola.

-Grafika jest praktycznie na tym samym poziomie, przy czym w xboxie wydaje się ona być żywsza, bardziej bajkowa, w ps3 zadbano o idealne dopracowanie detali, niesamowitą realistykę.
Moim zdaniem konsola jest od tego by się dobrze bawić, grafika bardziej spodobała mi się w xboxie po oglądnięciu miliarda testów porównawczych na samym poczatku już śmiałem twierdzić,
że xbox ma grafikę żywszą, ładniejsze kolory, przejrzystą.

-Na xbox'a mogę ściągnąć praktycznie każdą grę, która mnie zaciekawi. Na Ps3 ograniczam się tylko do ekskluzywów, bo co za debil wydawałby kasę na gry z 2007 roku, gdzie można dostać świetne tytuły z górnej półki,
z tym, że trochę droższe.

Jeśli ktoś jest na tyle znudzony, żeby przeczytać ten cholernie długi monolog, który męczył mnie dzisiejszej nocy do godziny około 4:00, zapraszam serdecznie do lektury.
Jest to moje prywatne zdanie oparte na dwutygodniowej styczności z konsolą Playstation 3, której, na dzień dzisiejszy, mam zamiar się pozbyć.
Oczywiście wszystko zależy od wymagań gracza. Moich konsola PS3 nie spełniła, zobaczymy jak będzie z X'em, możliwe, że sytuacja się potwórzy, w co wątpię, zobaczymy.
Przynajmniej będę mniej żałował bo konsola jest tańsza. Możliwe, że moje podejście do królowej konsol dla fanów Ps3 może być conajmniej niezrozumiałe, pozdrawiam Dizastera, ale ja jestem dziwny.


Czyli generalnie przesiadasz sie glownie ze wzgledu na to, ze wolisz krasc gry, anizeli kupowac oryginaly, heh typowe ;) Rob jak uwazasz, ja gearsami i halo tez sie na poaczatku zachwycalem, do czasu.
Banned
Posts: 105,543
Joined: Aug 23 2005
Gold: 4,043.00
Warn: 10%
Mar 18 2010 10:38am
ja odwrotnie przeszedlem, z xboxa do ps3 i nie zaluje
glownie dlatego ze wiecej moich znajomych ma ps3 niz x360 i gram praktycznie tylko online
w polsce w sumie nieporownywalnie mniej ludzi ma konsole raczej

czyli jesli kupujesz xboxa zeby grac w jak najwiecej gier to sie nie zawiedziesz
Member
Posts: 2,946
Joined: Jun 1 2009
Gold: 111.11
Warn: 100%
Mar 18 2010 10:40am
Ja mam zamiar kupić w najbliższym czasie konsolę ps3, oryginalną ze sklepu, wolę wydać troszkę więcej pieniędzy, aby mieć pełnej długości gwarancję oraz dać zarobić sklepikowi, aby nasz rynek konsol i ogółem gier się rozwijał.
Jedną z pierwszych gier, które mam zamiar kupić jest Heavy Rain, podobno baardzo faajna gierka, czytałem drobną recenzję, która pokazała, że gra jest na prawdę ciekawa. :)
Ogółem też jest super jak dla mnie motyw w ps3 z blu-ray'em, ponieważ lubię oglądać filmy w dobrej jakości, napawać się obrazem jak i dźwiękiem. :)


A właśnie, powie mi ktoś jak to jest z tym korzystaniem z neta na ps3?
Tak jak widziałem, to można dokupi specjalną klawiaturkę i normalnie śmigać po necie :).
Trzeba instalować tego linuxa, czy jest standardowo zainstalowany? (słyszałem właśnie, że dzięki linuxowi można korzystać z neta, więc się pytam). :)
Banned
Posts: 1,911
Joined: Jul 21 2009
Gold: Locked
Warn: 70%
Mar 18 2010 10:43am
Quote (Maupiatek @ 18 Mar 2010 17:40)
Ja mam zamiar kupić w najbliższym czasie konsolę ps3, oryginalną ze sklepu, wolę wydać troszkę więcej pieniędzy, aby mieć pełnej długości gwarancję oraz dać zarobić sklepikowi, aby nasz rynek konsol i ogółem gier się rozwijał.
Jedną z pierwszych gier, które mam zamiar kupić jest Heavy Rain, podobno baardzo faajna gierka,  czytałem drobną recenzję, która pokazała, że gra jest na prawdę ciekawa. :)
Ogółem też jest super jak dla mnie motyw w ps3 z blu-ray'em, ponieważ lubię oglądać filmy w dobrej jakości, napawać się obrazem jak i dźwiękiem. :)


A właśnie, powie mi ktoś jak to jest z tym korzystaniem z neta na ps3?
Tak jak widziałem, to można dokupi specjalną klawiaturkę i normalnie śmigać po necie :).
Trzeba instalować tego linuxa, czy jest standardowo zainstalowany? (słyszałem właśnie, że dzięki linuxowi można korzystać z neta, więc się pytam). :)


Normalnie mozna smigac po necie tak jak na pc, nawet uzywajac pada, nie trzeba do tego instalowac linuxa :)

This post was edited by Stara_Lunara on Mar 18 2010 10:44am
Member
Posts: 2,946
Joined: Jun 1 2009
Gold: 111.11
Warn: 100%
Mar 18 2010 10:48am
Quote (Stara_Lunara @ Mar 18 2010 06:43pm)
Normalnie mozna smigac po necie tak jak na pc, nawet uzywajac pada, nie trzeba do tego instalowac linuxa :)


a to ok :)
a na na tym internetowym sklepie plejakowym jakie gierki i za ile można kupić?
Member
Posts: 10,435
Joined: Jul 2 2008
Gold: 32,180.00
Mar 18 2010 10:50am
Quote (Maupiatek @ Mar 18 2010 04:48pm)
a to ok :)
a na na tym internetowym sklepie plejakowym jakie gierki i za ile można kupić?


http://pl.playstation.com/psn/store/

Gry można kupić naprawdę bardzo tanio zrzucając się we 5.

This post was edited by Gepard12 on Mar 18 2010 10:57am
Banned
Posts: 1,911
Joined: Jul 21 2009
Gold: Locked
Warn: 70%
Mar 18 2010 10:52am
Quote (Maupiatek @ 18 Mar 2010 17:48)
a to ok :)
a na na tym internetowym sklepie plejakowym jakie gierki i za ile można kupić?


Troche ich tam jest, przykladowo battlefield 1942 za chyba ~48zl (mozna sie skladac we 4). Sa tez rzeczy na psp.
Banned
Posts: 4,345
Joined: May 10 2009
Gold: 1.00
Warn: 20%
Mar 18 2010 11:11am
Quote (Stara_Lunara @ 18 Mar 2010 18:31)
Czyli generalnie przesiadasz sie glownie ze wzgledu na to, ze wolisz krasc gry, anizeli kupowac oryginaly, heh typowe ;) Rob jak uwazasz, ja gearsami i halo tez sie na poaczatku zachwycalem, do czasu.


Generalnie przesiadam sie bo nie podobaja mi sie tytuly wypuszczane na ps3. Płacenie za gry ma tu drugorzędne znaczenie.

Quote (Pozer @ 18 Mar 2010 18:38)
ja odwrotnie przeszedlem, z xboxa do ps3 i nie zaluje
glownie dlatego ze wiecej moich znajomych ma ps3 niz x360 i gram praktycznie tylko online
w polsce w sumie nieporownywalnie mniej ludzi ma konsole raczej

czyli jesli kupujesz xboxa zeby grac w jak najwiecej gier to sie nie zawiedziesz


U mnie 2 znajomych ma ps3, ale i tak nie gramy razem, więc nie ma sensu patrzeć pod takim kątem. Po prostu gry na x'a bardziej mi sie podobają.
Konsola jest swego rodzaju zabawką, a czarna zabawka już mi się znudziła, chce nową. ;D

Quote (Stara_Lunara @ 18 Mar 2010 18:43)
Normalnie mozna smigac po necie tak jak na pc, nawet uzywajac pada, nie trzeba do tego instalowac linuxa :)


i tak nie będzie z tego korzystał, bo po co.

This post was edited by terazjanabicie on Mar 18 2010 11:15am
Banned
Posts: 1,911
Joined: Jul 21 2009
Gold: Locked
Warn: 70%
Mar 18 2010 11:54am
Quote (terazjanabicie @ 18 Mar 2010 18:11)
i tak nie będzie z tego korzystał, bo po co.


Ja korzystam dosyc czesto ;d

Quote (terazjanabicie @ 18 Mar 2010 18:11)
Generalnie przesiadam sie bo nie podobaja mi sie tytuly wypuszczane na ps3. Płacenie za gry ma tu drugorzędne znaczenie.


Cale 2 gry, gears i halo 3, ktore tez pewnei Ci sie znudza po tygodniu ;d
Banned
Posts: 4,345
Joined: May 10 2009
Gold: 1.00
Warn: 20%
Mar 18 2010 12:52pm
Quote (Stara_Lunara @ 18 Mar 2010 19:54)
Ja korzystam dosyc czesto ;d



Cale 2 gry, gears i halo 3, ktore tez pewnei Ci sie znudza po tygodniu ;d


Heh, jest dużo więcej gier, nie chce mi się nawet wymieniać, ale generalnie jak przeglądałem to bardzo wiele tytułów mnie zaciekawiło.
Ok biorę czarnulę i lecę do kumpla na pesa, ema ;D
Go Back To Polska Topic List
Prev16869707172523Next
Add Reply New Topic New Poll