Quote (AlCapoone @ 6 Feb 2011 15:24)

dokładnie, mniejszy moment obrotowy, mniejsza moc ale szybsze działanie i dłuższa żywotność, ale nie wiem czy silnik diesla może mieć kompresor
jeśli chodzi o 2x turbo to stosuje to np BMW
akurat co do zywotnosci kompresorow to nie powiedzialbym, ze sa zywotniejsze od prawidlowo uzytkowanej trubiny. pewnie dlatego tez bylo niewiele aut z nimi.
Quote (AlCapoone @ 6 Feb 2011 15:27)
o nowość dla mnie nie wiedziałem o tym
wiem ze benzynowe silniki mają kompresor Rootsa
przeciez nawet w nazwie te mercedesy maja 'kompressor'
dla przykladu silniki g60 tez mialy kompresor. to tak na prawde byl zwykly silnik 1.8 90 KM VW, a z kompresorem mial 160 KM. jak tak padl kompresor [co bylo czeste bardzo] to wystarczylo go wyciagnac i kupic pasek ze zwyklego 1.8 ;p
This post was edited by BeQuiet on Feb 6 2011 08:29am