d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Polska > Motoryzacja > Temat Oficjalny
Prev167686970711019Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 7,200
Joined: Aug 15 2009
Gold: 144.00
Feb 6 2011 08:20am
Quote (AlCapoone @ Feb 6 2011 03:13pm)
Przecież turbo napędzane jest przez spaliny, więc nie ważne czy ma ona 900 czy 2,5 k obrotów zawsze działa. A jej moc czujesz dopiero wtedy, kiedy diesel łapie swój moment obrotowy.


dokładnie to ! w zależności od turbo ,a w dieslu turbo lepiej się kręci od wyższych obrotów bo silniki diesla maja wyskoki Nm(moment obrotowy)

btw to zależy jakie masz turbo bo są takie które kręcą się od niski obrotów lub od wyższych,ale w poważnym tuningu często stosuje sie dwie turbiny na raz jedna od niskich ,a drugą od wysokich obrotów .

Tak poza tym kompresor (brak dziury turbinowej) >>>>> turbo

This post was edited by Tom_asz on Feb 6 2011 08:25am
Member
Posts: 25,170
Joined: Apr 24 2009
Gold: 2,940.00
Feb 6 2011 08:22am
Quote (Tom_asz @ 6 Feb 2011 15:20)
dokładnie to ! w zależności od turbo ,a w dieslu turbo lepiej się kręci od wyższych obrotów

btw to zależy jakie masz turbo bo są takie które kręcą się od niski obrotów lub od wyższych,ale w poważnym tuningu często stosuje sie dwie turbiny na raz jedna od niskich ,a drugą od wysokich obrotów .

Tak poza tym kompresor (brak dziury turbinowej) >>>>> turbo


istnieje takia Hania na turbie i kompresorze <3 to musi iść!
Member
Posts: 14,171
Joined: Sep 4 2006
Gold: 10,060.00
Warn: 20%
Feb 6 2011 08:22am
Quote (pezet44 @ 6 Feb 2011 15:17)


myslalem, ze cos bedzie o bmw ;c
Member
Posts: 25,170
Joined: Apr 24 2009
Gold: 2,940.00
Feb 6 2011 08:23am
http://www.sadistic.pl/mustang-race-2011-vt66374.htm


Quote (BeQuiet @ 6 Feb 2011 15:22)
myslalem, ze cos bedzie o bmw ;c


aha

This post was edited by pezet44 on Feb 6 2011 08:24am
Member
Posts: 12,507
Joined: Nov 10 2010
Gold: 15.00
Feb 6 2011 08:24am
Quote (Tom_asz @ Feb 6 2011 03:20pm)
dokładnie to ! w zależności od turbo ,a w dieslu turbo lepiej się kręci od wyższych obrotów

btw to zależy jakie masz turbo bo są takie które kręcą się od niski obrotów lub od wyższych,ale w poważnym tuningu często stosuje sie dwie turbiny na raz jedna od niskich ,a drugą od wysokich obrotów .

Tak poza tym kompresor (brak dziury turbinowej) >>>>> turbo


:thumbsup: dokładnie, mniejszy moment obrotowy, mniejsza moc ale szybsze działanie i dłuższa żywotność, ale nie wiem czy silnik diesla może mieć kompresor

jeśli chodzi o 2x turbo to stosuje to np BMW
Member
Posts: 25,170
Joined: Apr 24 2009
Gold: 2,940.00
Feb 6 2011 08:25am
Quote (AlCapoone @ 6 Feb 2011 15:24)
:thumbsup: dokładnie, mniejszy moment obrotowy, mniejsza moc ale szybsze działanie i dłuższa żywotność, ale nie wiem czy silnik diesla może mieć kompresor

jeśli chodzi o 2x turbo to stosuje to np BMW


w Mesiach chyba są fabrycznie diesle na kompresorach
Member
Posts: 12,507
Joined: Nov 10 2010
Gold: 15.00
Feb 6 2011 08:27am
Quote (pezet44 @ Feb 6 2011 03:25pm)
w Mesiach chyba są fabrycznie diesle na kompresorach


o nowość dla mnie nie wiedziałem o tym
wiem ze benzynowe silniki mają kompresor Rootsa
Member
Posts: 14,171
Joined: Sep 4 2006
Gold: 10,060.00
Warn: 20%
Feb 6 2011 08:27am
Quote (AlCapoone @ 6 Feb 2011 15:24)
:thumbsup: dokładnie, mniejszy moment obrotowy, mniejsza moc ale szybsze działanie i dłuższa żywotność, ale nie wiem czy silnik diesla może mieć kompresor

jeśli chodzi o 2x turbo to stosuje to np BMW


akurat co do zywotnosci kompresorow to nie powiedzialbym, ze sa zywotniejsze od prawidlowo uzytkowanej trubiny. pewnie dlatego tez bylo niewiele aut z nimi.

Quote (AlCapoone @ 6 Feb 2011 15:27)
o nowość dla mnie nie wiedziałem o tym
wiem ze benzynowe silniki mają kompresor Rootsa


przeciez nawet w nazwie te mercedesy maja 'kompressor'

dla przykladu silniki g60 tez mialy kompresor. to tak na prawde byl zwykly silnik 1.8 90 KM VW, a z kompresorem mial 160 KM. jak tak padl kompresor [co bylo czeste bardzo] to wystarczylo go wyciagnac i kupic pasek ze zwyklego 1.8 ;p

This post was edited by BeQuiet on Feb 6 2011 08:29am
Member
Posts: 12,507
Joined: Nov 10 2010
Gold: 15.00
Feb 6 2011 08:28am
Quote (BeQuiet @ Feb 6 2011 03:27pm)
akurat co do zywotnosci kompresorow to nie powiedzialbym, ze sa zywotniejsze od prawidlowo uzytkowanej trubiny. pewnie dlatego tez bylo niewiele aut z nimi.


a no dlatego nie wiele koncernów stosuje kompresor mechaniczny. ponieważ jest droższy od turbo oraz silnik ma większe spalanie

This post was edited by AlCapoone on Feb 6 2011 08:33am
Member
Posts: 12,559
Joined: Jul 19 2007
Gold: 1,630.00
Feb 6 2011 08:30am
Quote (AlCapoone @ Feb 6 2011 02:13pm)
Przecież turbo napędzane jest przez spaliny, więc nie ważne czy ma ona 900 czy 2,5 k obrotów zawsze działa. A jej moc czujesz dopiero wtedy, kiedy diesel łapie swój moment obrotowy.


NIe osmieszaj sie i nie wpowadzaj ludzi w blad. Turbina jak juz cos kreci sie od 90k-190k obr/min, a to co ty mowisz to bardziej pasuje do zasady dzialania kompresora (brak turbodziury)


This post was edited by Archont on Feb 6 2011 08:35am
Go Back To Polska Topic List
Prev167686970711019Next
Add Reply New Topic New Poll