d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Polska > Terrarystyka > Temat Oficjalny
Prev16768697071268Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 16,117
Joined: Aug 26 2008
Gold: 0.00
Warn: 30%
Feb 1 2011 08:06am
Quote (Yugi @ Feb 1 2011 01:11pm)
a co tu gratulować, jak burdel robi :(

co do ścianki, ponoć pylące się podłoża/ścianki się nie nadają, ale ja się nie znam, kolega tak mówił, ma agamę


nie pyli mocno podobno, za to kolor zajebiscie naturalny :O
Quote (sgd53 @ Feb 1 2011 01:43pm)
najprostsza odpowiedz na to pytanie jest taka, ze te zwierzaki na wolnosci nie zyja w sterylnych warunkach wiec nie przesadzajmy


ty za rzeczowa odpowiedz
Member
Posts: 27,383
Joined: May 30 2010
Gold: 369.00
Feb 1 2011 04:06pm
Quote (myr00n @ Feb 1 2011 01:37pm)
Węże są zajebiste ale nie potrafiłbym ich karmić myszami/szczurami. Mam słabość do tych zwierząt :)

Mam to samo. W sumie nawet wolałbym węża np. zbożowego, niż ptasznika, ale nie miałbym serca karmić go raz na tydzień myszkami :(

Quote (sgd53 @ Feb 1 2011 03:43pm)
najprostsza odpowiedz na to pytanie jest taka, ze te zwierzaki na wolnosci nie zyja w sterylnych warunkach wiec nie przesadzajmy

No tu się nie zgodzę.

HillOvCypress, czym znajomy pokrywał tą ściankę, że tak mu pyli?

This post was edited by Last_Hope on Feb 1 2011 04:12pm
Member
Posts: 11,930
Joined: Nov 19 2005
Gold: 0.00
Feb 1 2011 04:54pm
Quote (sgd53 @ 1 Feb 2011 14:43)
najprostsza odpowiedz na to pytanie jest taka, ze te zwierzaki na wolnosci nie zyja w sterylnych warunkach wiec nie przesadzajmy


Poniekąd masz rację. Z drugiej strony jednak w naturze przeżywa znaczna mniejszość zwierzaków a my dążymy do tego żeby żyły w warunkach absolutnie optymalnych.
Member
Posts: 16,117
Joined: Aug 26 2008
Gold: 0.00
Warn: 30%
Feb 1 2011 05:06pm
Quote (Last_Hope @ Feb 1 2011 10:06pm)
Mam to samo. W sumie nawet wolałbym węża np. zbożowego, niż ptasznika, ale nie miałbym serca karmić go raz na tydzień myszkami :(


No tu się nie zgodzę.

HillOvCypress, czym znajomy pokrywał tą ściankę, że tak mu pyli?


zaprawa z pigmentem. widzialem to dzisiaj, trudno nawet nazwac to pyleniem. przy mocniejszym docisnieciu zostaje troche pylku na dloni, ale to tylko w miejscach gdzie byly nierownosci spowodowane uzywaniem pedzla to nakladania zaprawy. imo moze byc
Member
Posts: 11,822
Joined: Sep 1 2007
Gold: 981.70
Feb 1 2011 05:10pm
Mam pytanie, jakiego polecacie mi pająka (amatorem oczywko jestem w hodowli) na początek oraz co powinienem do niego kupić? Jakieś specjalne terrarium? Czy wystarczy coś innego taniego? Jeżeli kupuję pająka to powinienem kupić tylko jednego czy więcej ponieważ są małe szanse, że 'urosną' (nie wiem jak to się fachowo nazywa). I jakie są koszty utrzymania takiego pająka?
Member
Posts: 62,658
Joined: Oct 28 2006
Gold: 23,000.10
Feb 1 2011 05:14pm


mam takiego pajonga
Member
Posts: 12,036
Joined: Sep 9 2010
Gold: 75.00
Feb 1 2011 05:14pm
mialem kiedys chomiki
Member
Posts: 27,383
Joined: May 30 2010
Gold: 369.00
Feb 1 2011 05:30pm
Quote (s1z @ Feb 2 2011 01:10am)
Mam pytanie, jakiego polecacie mi pająka (amatorem oczywko jestem w hodowli) na początek oraz co powinienem do niego kupić? Jakieś specjalne terrarium? Czy wystarczy coś innego taniego? Jeżeli kupuję pająka to powinienem kupić tylko jednego czy więcej ponieważ są małe szanse, że 'urosną' (nie wiem jak to się fachowo nazywa). I jakie są koszty utrzymania takiego pająka?


Najlepiej wejdz na arachnea.org i poczytaj trochę. Ja tak zrobiłem.
Są też tam tematy w stylu "pierwszy ptasznik".

Na początku trzymasz małego pająka w pojemniczku po kliszy fotograficznej.
Ja mam takiego malucha od niedawna i mam nadzieję, że trochę pożyje.
Koszty utrzymania są raczej bardzo niskie...

ja na początek kupiłem włókno kokosowe (5zł)+ Brachypelme L1 (15 zł) w kliszówce. Trochę mącznika dostałem do tego za darmo.
Member
Posts: 11,822
Joined: Sep 1 2007
Gold: 981.70
Feb 1 2011 05:39pm
Quote (Last_Hope @ 2 Feb 2011 00:30)
Najlepiej wejdz na arachnea.org i poczytaj trochę. Ja tak zrobiłem.
Są też tam tematy w stylu "pierwszy ptasznik".

Na początku trzymasz małego pająka w pojemniczku po kliszy fotograficznej.
Ja mam takiego malucha od niedawna i mam nadzieję, że trochę pożyje.
Koszty utrzymania są raczej bardzo niskie...

ja na początek kupiłem włókno kokosowe (5zł)+ Brachypelme L1 (15 zł) w kliszówce. Trochę mącznika dostałem do tego za darmo.


Ok dzięki, poczytam ;-)
Member
Posts: 3,845
Joined: Sep 10 2006
Gold: 0.00
Feb 1 2011 07:27pm
Quote (myr00n @ 28 Jan 2011 20:23)
@Embrion - Iridopelma seladonium.


Haha, no to sobie faktycznie wybrałeś pająka marzenie. :P Ładny, ale z tego co jest napisane na większości for, zupełnie niedostępny w hobby, a szkoda.

Quote (sgd53 @ 30 Jan 2011 16:40)
embrion jakie ptaszniki masz w swojej hodowli atm?


Niczego ciekawego w tej chwili nie mam, jestem niestety w trakcie redukowania hodowli. Najwięcej zostało Brachypelm: boehmei, albopilosum, vagans, emilia, albiceps, oprócz tego Psalmopeusy: pulcher, irminia, cambridgei, Grammostole: pulchra i auerostriata, pary: C. fasciatum, P. platus, E. murinus, pojedyncze: N. chromatus, L. striatipes, Ch. fimbriatus, H. incei, P. murinus, P. cancerides, no i to chyba wszystko. :)

@myroon - Fajnie wygląda to terra z czaszką, widziałem na jakimś forum coś podobnego, tylko że w tamtym przypadku pająk zrobił sobie gniazdo w oczodole, efekt niesamowity. :)

Postępy w rozwoju młodych P. irminia:



I taki sobie samczyk z różowo-gejowskim karapaksem:

Go Back To Polska Topic List
Prev16768697071268Next
Add Reply New Topic New Poll