d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Polska > Topic O Literaturze Fantasy #3 > Kolejny Repost.
Prev16768697071205Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 3,904
Joined: Jul 3 2005
Gold: 0.00
Apr 27 2011 04:01pm
nie moge edytowac, wiec:

Member
Posts: 9,825
Joined: Apr 7 2005
Gold: 2,777.00
Apr 27 2011 11:11pm
Quote (cauchy @ 27 Apr 2011 19:10)
a to pokaz, jakiego aktora chcialbys widziec jako Tywina :)

A tak swoja droga, dlaczego piszecie Tywim? Tak bylo w polskim tlumaczeniu?


nie, tywin było
Member
Posts: 37,502
Joined: Mar 30 2007
Gold: Locked
Warn: 100%
Apr 28 2011 03:26am
Quote (orcon @ Apr 27 2011 04:45pm)
W średniowiecznym świecie, panowały inne zasady. Aktorki wyglądają starzej niż w książce, to równie dobrze mogli je podstawić w jakichś erotycznych scenach i momentach - oczywiście tyle ile wymaga choćby wzmianka.
Co do Lorda Tywima, się nie zgodzę, według książki był łysy.
Joffrey gra chujowo i bardzo wątpliwe jest twierdzenie, że się zmieni. Jego twarz wkurwia pewnie wszystkich.
Z Catelyn mamy zgodność, jej uroda niestety nie grzeszy. Wyraz twarzy i jakakolwiek próba mimiki gestów wypada po prostu fatalnie. Podsumowując gorszej aktorki i starszej już chyba nie mogli wybrać :(


Co do Tywina - mi tam odpowiada wizualnie, leb mu zawsze moga ogolic. Cat to jakas marna aktoreczka, drugorzedna chyba, jedyne o czym wiem to fakt, ze wystapila w ostantim harrym potterze, przez jakies 30 sekund. Wg ksiazki Cat uwazala sie za osobe w miare mloda, mogaca jeszcze poczac dziecko. Ciezko to by bylo zrobic w wieku ~50 lat, bo na taka wyglada.

Quote (cauchy @ Apr 27 2011 06:10pm)
a to pokaz, jakiego aktora chcialbys widziec jako Tywina :)

A tak swoja droga, dlaczego piszecie Tywim? Tak bylo w polskim tlumaczeniu?


Moj blad w pisowni. Juz przeszlo rok jak skonczylem cykl, wiec czasem czegos nie pamietam.

Co do Joffreya jeszcze to moze specjalny wybieg. W koncu Martin stworzyl postac wkurwiajacego zasmarkanca, teraz jeszcze do tego dolozyli wkurwiajacego aktora. Efekt murowany.
Member
Posts: 21,831
Joined: Apr 23 2008
Gold: 178.33
Apr 28 2011 03:22pm
Quote (iridius @ 27 Apr 2011 12:44)
Odcinek był ok, jestem ciekaw opinii ludzi którzy nie czytali książki, możliwe że nasz postrzeganie serialu jest nieco wypaczone, wiec chętnie poznał bym Wasze opije.


Książki jeszcze nie czytałem, jestem świeżo po obejrzeniu drugiego odcinka i muszę stwierdzić, że nie mogę się doczekać kolejnego .
Jak dla mnie jest bardzo dobrze- a może i lepiej :)
Member
Posts: 37,502
Joined: Mar 30 2007
Gold: Locked
Warn: 100%
Apr 29 2011 01:27am
Quote (tamburyn @ Apr 28 2011 09:22pm)
Książki jeszcze nie czytałem, jestem świeżo po obejrzeniu drugiego odcinka i muszę stwierdzić, że nie mogę się doczekać kolejnego .
Jak dla mnie jest bardzo dobrze- a może i lepiej :)


tak rly to jak dla mnie nie warto ogladac serialu przed przeczytaniem ksiazki, bo zepsuje sie mozliwosc przeczytania takiego dziela
co do opini to kumpel wlasnie obczail 2 odcinki i powiedziale ze mu sie nawet spodobalo, a strasznie wybredny jest pod wzglewdme filmow i seriali.
Member
Posts: 21,831
Joined: Apr 23 2008
Gold: 178.33
Apr 29 2011 01:37am
Quote (CoD_id @ 29 Apr 2011 09:27)
tak rly to jak dla mnie nie warto ogladac serialu przed przeczytaniem ksiazki, bo zepsuje sie mozliwosc przeczytania takiego dziela
co do opini to kumpel wlasnie obczail 2 odcinki i powiedziale ze mu sie nawet spodobalo, a strasznie wybredny jest pod wzglewdme filmow i seriali.


Długi weekend- może w końcu zacznę czytać. Co prawda tylko pożyczona z internetu, ale jest :)
Szkoda tylko, że nie wpadło mi to w ręce zimą :( Teraz jest milion innych zajęć <_<
Member
Posts: 3,904
Joined: Jul 3 2005
Gold: 0.00
May 2 2011 02:52pm


No i jak wrazenia po trzecim odcinku?

Mnie sie podobalo. Wiecej glebi dla postaci, bez napierdalanki zbednej, dymanska zadnego tez w sumie nie bylo, ale cycki juz tak. Littlefinger, Varys i Pycelle idealnie dobrani, lepiej chyba nie mozna bylo. Syrio tez wypas, pomimo tego, ze nie jest lysy. Viserys dostal lekki wpierdol (troszke inaczej niz w ksiazce) ale dla odmiany tak nagle z dupy gwalty na Dany zamienily sie w romansidlo jakies ;p
Member
Posts: 9,825
Joined: Apr 7 2005
Gold: 2,777.00
May 3 2011 04:52am
obejrzalem trzeci odcinek i wszystko ok, nawet catelyn zaczela mi w miare pasowac

tylko mam jedno pytanie:
GDZIE WILKORY?!
przeciez w ksiazce cala esencja pobytu jona na murze byla ciagla asysta szarego wichra. Lato u brana tez calkowicie olali. poza tym wszystko gra. tyrion jak dla mnie najlepszy zdecydowanie
Member
Posts: 12,507
Joined: Nov 10 2010
Gold: 15.00
May 3 2011 04:54am
jutro będę miał swoje fantasy na maturze z polskiego :P
Member
Posts: 8,021
Joined: Sep 18 2009
Gold: 6.24
May 3 2011 05:04am
Quote (cOr @ May 3 2011 12:52pm)
obejrzalem trzeci odcinek i wszystko ok, nawet catelyn zaczela mi w miare pasowac

tylko mam jedno pytanie:
GDZIE WILKORY?!
przeciez w ksiazce cala esencja pobytu jona na murze byla ciagla asysta szarego wichra. Lato u brana tez calkowicie olali. poza tym wszystko gra. tyrion jak dla mnie najlepszy zdecydowanie


Tak. Tyrion pasuje idealnie. Wilkorów brakuje aczkolwiek nie jest tak źle bez nich. Widzowie, którzy nie czytali książki nie czują brakujących elementów, a o to pewnie chodziło reżyserowi.
Littlefinger też jest dopasowany niczego sobie. Lord Renly jest średniawy, o ile pamiętam w książce jego "luzacki" styl bycia był bardziej obrazowo opisany.


This post was edited by orcon on May 3 2011 05:06am
Go Back To Polska Topic List
Prev16768697071205Next
Add Reply New Topic New Poll