Quote (Kaam @ 5 Feb 2011 17:01)
ja to nie mogę radzić jeszcze, ale brałbym benzynę, benzyna lubi wysokie obroty, można poszaleć troszkę, dieslem też, ale to nie to samo, zależy na czym Ci zależy

zgodzę się, ale wolę diesle, niby zakres obrotów o wiele, wiele węższy. Ale diesel ma moment obrotowy zajebisty, taka 110TDI może się rzucać na 130/140 km w bęzynie.
Ale najlepsze w TDI jest to, że gdy chcesz jechać oszczędnie i ekonomicznie to Twoja jazda taka jest, a gdy chcesz mieć trochę frajdy wystarczy wejść na nieco wyższe obroty i dać popracować turbinie

Quote (AlCapoone @ 5 Feb 2011 17:12)
Turbo pracuje cały czasy, czy masz 900 czy 2,5k obrotów...
a jak jeździsz po parkingu to nie ma sensu odczekiwania, przeciez pisałem o tym
i dlatego przy zimnym silniku nie należy wchodzić na wysokie obroty aby nie uszkodzić turbiny? o.O
albo dlaczego po dynamicznej jeździe trzeba czekać aż turbina ochłodnie? skoro cały czas pracuje?
im dłużej siedzisz w tym topie tym bardziej mi się wydaje, że nie masz zbyt wiele tutaj do powiedzenia.
This post was edited by pezet44 on Feb 5 2011 10:15am