d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Polska > Terrarystyka > Temat Oficjalny
Prev16465666768268Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 4,875
Joined: Dec 10 2007
Gold: Locked
Trader: Scammer
Warn: 20%
Jan 27 2011 05:45am
rozstrzygniety juz dawno, myroon wygral chyba
Member
Posts: 20,622
Joined: Dec 28 2008
Gold: 134.00
Jan 27 2011 11:41am
2 kędzieory i versicolor przyszły właśnie, jutro odbieram skalpele, kleszczyki i szwy i zabieram się za preparowanie :)
Member
Posts: 27,383
Joined: May 30 2010
Gold: 369.00
Jan 27 2011 01:08pm
Quote (HillOvCypress @ Jan 27 2011 12:01am)
czym robisz zdjecia?


dołączam się do pytania, bo są bardzo ładne. Mój aparat (dość stara cyfrówka) robi "poruszane" na przybliżeniu bez flash'a - prawie za każdym razem.

U mnie do tej pory mała B. smithi je codziennie :)
Member
Posts: 11,930
Joined: Nov 19 2005
Gold: 0.00
Jan 27 2011 11:34pm
L. Parahybana i N. Chromatus wyliniały na kolejno l4 i l3 ;)
Teraz tylko jedna maculata i przez jakis czas będę miał spokój.
Member
Posts: 14,801
Joined: Mar 31 2006
Gold: 0.00
Jan 28 2011 04:59am
ja mam żółwika greckiego grzeje sie gdzinka pod lampeczka w zimę a w miesiace cieple na wybiegu
Member
Posts: 3,845
Joined: Sep 10 2006
Gold: 0.00
Jan 28 2011 09:49am
Quote (HillOvCypress @ 27 Jan 2011 00:03)
btw jak dla mnie to irminia jest :huh: konkurs nadal aktualny?


Konkurs wygrał myroon, bardzo szybko to poszło. ;) I dobra wiadomość dla mnie i dla niego - małe P. irminia rozwijają się prawidłowo, w tej chwili mam 26 sztuk w stadium NII. A co do konkursów - jak zrobi się trochę cieplej to zorganizuję jeszcze jakieś, bo mam kilka pająków do rozdania. ;) Jeżeli chodzi o zdjęcia, robię je aparatem Olympus C770, niestety nie jest to jakaś specjalnie dobra maszyna do makro, nie mam też żadnego dodatkowego sprzętu (poza własnoręcznie zrobionym dyfuzorem, z tektury i papieru śniadaniowego), marzy mi się zewnętrzna lampa + konwerter makro, ale na razie brak funduszy. I dzięki za dobre opinie na temat zdjęć. ;)

Quote (Last_Hope @ 27 Jan 2011 21:08)
dołączam się do pytania, bo są bardzo ładne. Mój aparat (dość stara cyfrówka) robi "poruszane" na przybliżeniu bez flash'a - prawie za każdym razem.

U mnie do tej pory mała B. smithi je codziennie :)


Rób zdjęcia z lampą, albo doświetl sobie kadr jakąś lampą zewnętrzną, może to być chociażby lampka biurkowa, ewentualnie poczekaj na bardziej słoneczny dzień i rób zdjęcia przy oknie. ;) Żeby zdjęcia robione z ręki nie były "poruszone", czas naświetlania musi być krótki, więc zmniejsz przysłonę (ale to wpływa na głębię ostrości), zwiększ ISO (to z kolei zwiększa szumy na zdjęciu) lub dodaj światła.

Młoda samica B. smithi (to coś między kłami to resztki świerszcza):





Kędzierzawy:



@myroon - Co to za gatunek, którego zdjęcie dałeś w poście #627 ?

This post was edited by TheEmbrion on Jan 28 2011 09:52am
Member
Posts: 16,117
Joined: Aug 26 2008
Gold: 0.00
Warn: 30%
Jan 28 2011 11:25am
Quote (TheEmbrion @ Jan 28 2011 03:49pm)
Konkurs wygrał myroon, bardzo szybko to poszło. ;) I dobra wiadomość dla mnie i dla niego - małe P. irminia rozwijają się prawidłowo, w tej chwili mam 26 sztuk w stadium NII. A co do konkursów - jak zrobi się trochę cieplej to zorganizuję jeszcze jakieś, bo mam kilka pająków do rozdania. ;) Jeżeli chodzi o zdjęcia, robię je aparatem Olympus C770, niestety nie jest to jakaś specjalnie dobra maszyna do makro, nie mam też żadnego dodatkowego sprzętu (poza własnoręcznie zrobionym dyfuzorem, z tektury i papieru śniadaniowego), marzy mi się zewnętrzna lampa + konwerter makro, ale na razie brak funduszy. I dzięki za dobre opinie na temat zdjęć. ;)



Rób zdjęcia z lampą, albo doświetl sobie kadr jakąś lampą zewnętrzną, może to być chociażby lampka biurkowa, ewentualnie poczekaj na bardziej słoneczny dzień i rób zdjęcia przy oknie. ;) Żeby zdjęcia robione z ręki nie były "poruszone", czas naświetlania musi być krótki, więc zmniejsz przysłonę (ale to wpływa na głębię ostrości), zwiększ ISO (to z kolei zwiększa szumy na zdjęciu) lub dodaj światła.

Młoda samica B. smithi (to coś między kłami to resztki świerszcza):

http://img227.imageshack.us/img227/3825/p1282361.jpg

http://img543.imageshack.us/img543/4184/p1282358.jpg

Kędzierzawy:

http://img145.imageshack.us/img145/6322/p1282364.jpg

@myroon - Co to za gatunek, którego zdjęcie dałeś w poście #627 ?


jak bedziesz mial jakies male kedziory to wal pm
Member
Posts: 11,930
Joined: Nov 19 2005
Gold: 0.00
Jan 28 2011 12:23pm
@Embrion - Iridopelma seladonium.
Member
Posts: 4,875
Joined: Dec 10 2007
Gold: Locked
Trader: Scammer
Warn: 20%
Jan 30 2011 08:40am
embrion jakie ptaszniki masz w swojej hodowli atm?
Member
Posts: 27,383
Joined: May 30 2010
Gold: 369.00
Jan 31 2011 04:29am
Quote (TheEmbrion @ Jan 28 2011 05:49pm)
Rób zdjęcia z lampą, albo doświetl sobie kadr jakąś lampą zewnętrzną, może to być chociażby lampka biurkowa, ewentualnie poczekaj na bardziej słoneczny dzień i rób zdjęcia przy oknie. ;) Żeby zdjęcia robione z ręki nie były "poruszone", czas naświetlania musi być krótki, więc zmniejsz przysłonę (ale to wpływa na głębię ostrości), zwiększ ISO (to z kolei zwiększa szumy na zdjęciu) lub dodaj światła.
Ok :) Postaram się trochę poeksperymentować ze zdjęciami.


Quote (myr00n @ Jan 28 2011 07:34am)
L. Parahybana i N. Chromatus wyliniały na kolejno l4 i l3 ;)
Teraz tylko jedna maculata i przez jakis czas będę miał spokój.

Gratuluję wylinek :)

This post was edited by Last_Hope on Jan 31 2011 04:36am
Go Back To Polska Topic List
Prev16465666768268Next
Add Reply New Topic New Poll