d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Polska > Topic O Literaturze Fantasy #3 > Kolejny Repost.
Prev16465666768205Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 37,502
Joined: Mar 30 2007
Gold: Locked
Warn: 100%
Apr 18 2011 06:14am
Quote (cauchy @ Apr 18 2011 11:59am)
Zachecam do ogladania czegos co znasz po angielsku. Ja uparcie ogladalem Red Dwarf raz po razie bez napisow, az do znudzenia. Bardzo pomaga w wyrobieniu sobie jezyka, przynajmniej jako takiego a potem bez problemu ogladasz co popadnie w tv bez napisow/lektora. Nawet takie cus jak House czy inne specjalistyczne rzeczy, poprostu uczysz sie omijac nieistotne rzeczy. Do tego wez ksiazke ktora dobrze znasz a jest raczej lekka i przeczytaj po angielsku. ASOIAF bym raczej odrazal, bo dlugie i raczej skomplikowane w czytaniu. Ale np takiego dana browna cos, to ezik. ale painted mana, tez mozna. szybko i bezbolesnie sie czyta :)

Co do malazanskiej: w kolejce czeka, niestety ta kolejka jest na chwile obecna w chuj dluga i nijak nie dam rady tego nawet zaczac w tym roku ;\


No ja atm mecze Koło Czasu (PL wersja ofc), i ciagle mam mieszane uczucia czy nie jebnac tym w kat...
Member
Posts: 37,502
Joined: Mar 30 2007
Gold: Locked
Warn: 100%
Apr 19 2011 06:02am
Nie wiem jak wy, mnie pierwszy odcinek Gry o Tron zadowolil. Poki co dopatrzylem sie tylko jednej rzeczy ktora mi nie pasowala, a nie mialem czasu niestety tego sprawdzic.
Czy Robert nie popierdzielał z młotem, a nie mieczem? Po przyjeździe do Winterfell miał przypasany miecz.
Member
Posts: 8,021
Joined: Sep 18 2009
Gold: 6.24
Apr 19 2011 07:12am
Quote (CoD_id @ Apr 19 2011 02:02pm)
Nie wiem jak wy, mnie pierwszy odcinek Gry o Tron zadowolil. Poki co dopatrzylem sie tylko jednej rzeczy ktora mi nie pasowala, a nie mialem czasu niestety tego sprawdzic.
Czy Robert nie popierdzielał z młotem, a nie mieczem? Po przyjeździe do Winterfell miał przypasany miecz.


Tak, powinien mieć młot.
Member
Posts: 37,502
Joined: Mar 30 2007
Gold: Locked
Warn: 100%
Apr 19 2011 07:17am
Quote (orcon @ Apr 19 2011 01:12pm)
Tak, powinien mieć młot.


Ha, wiedziałem kurwa!
Member
Posts: 8,021
Joined: Sep 18 2009
Gold: 6.24
Apr 19 2011 07:18am
Quote (CoD_id @ Apr 19 2011 03:17pm)
Ha, wiedziałem kurwa!


Sam się przyznam, że nie zauważyłem tego szczegółu.

This post was edited by orcon on Apr 19 2011 07:18am
Member
Posts: 27,898
Joined: Sep 2 2008
Gold: 295,440.29
Apr 19 2011 07:29am
YYY SPOJLER SRY
:O a mnie rozwalił troszkę ten psi helm ogara xD śmiesznie dyndał mu na dyni jak na koniu jechał ^^ takim badziewiem zaleciało, ale generalnie jest ok, no i o ile pamiętam jak i dlaczego Bran spadł to się dowiedzieliśmy dopiero jakoś chyba pod koniec tomu albo i dalej, a tu mamy już w pierwszy odcinku hmmmm….

This post was edited by iridius on Apr 19 2011 07:34am
Member
Posts: 37,502
Joined: Mar 30 2007
Gold: Locked
Warn: 100%
Apr 19 2011 07:33am
[SPOJLER W KURWE]

Quote (iridius @ Apr 19 2011 01:29pm)
:O a mnie rozwalił troszkę ten psi helm ogara xD śmiesznie dyndał mu na dyni jak na koniu jechał ^^ takim badziewiem zaleciało, ale generalnie jest ok, no i o ile pamiętam jak i dlaczego Bran spadł to się dowiedzieliśmy dopiero jakoś chyba pod koniec tomu albo i dalej, a tu mamy już w pierwszy odcinku hmmmm….


a jak ja sobie przypominam to od razu bylo wiadomo kto go zrzucil. nie bylo wiadomo kto pozniej wyslal zamachowca zeby chlopaka dobil.
a i jeszcze brakuje mi motywu walki na miecze - BRAN v JOFREY. I czy był gdzieś pokazany najmłodszy ze Starków? Ricon? (nie pamietam pisowni ;o)
Member
Posts: 27,898
Joined: Sep 2 2008
Gold: 295,440.29
Apr 19 2011 07:38am
Quote (CoD_id @ Apr 19 2011 01:33pm)
[SPOJLER W KURWE]



a jak ja sobie przypominam to od razu bylo wiadomo kto go zrzucil. nie bylo wiadomo kto pozniej wyslal zamachowca zeby chlopaka dobil.
a i jeszcze brakuje mi motywu walki na miecze - BRAN v JOFREY. I czy był gdzieś pokazany najmłodszy ze Starków? Ricon? (nie pamietam pisowni ;o)


oj nie jestem pewien czy tak było wiadomo (ale mogę się mylić)
Heh no musza iść na skróty jak w 10ep chcą się wyrobić z pierwszym tomem, choć imo lepiej by się to oglądało np w 22 ep, widać że czasem się spieszyli troszkę ;)
Member
Posts: 132
Joined: Apr 17 2011
Gold: 346.00
Apr 19 2011 07:44am
Malowany Czlowiek, Zwiadowcy, Trylogia Czarnego Maga, Wojny Swiata Wynurzonego
:)))
Member
Posts: 37,502
Joined: Mar 30 2007
Gold: Locked
Warn: 100%
Apr 19 2011 07:44am
Quote (iridius @ Apr 19 2011 01:38pm)
oj nie jestem pewien czy tak było wiadomo (ale mogę się mylić)
Heh no musza iść na skróty jak w 10ep chcą się wyrobić z pierwszym tomem, choć imo lepiej by się to oglądało np w 22 ep, widać że czasem się spieszyli troszkę ;)


Imho 10 czy tam 11 odcinkow jest ok. 11 pełnych godzin serialu przy 800 stronach? Dla porównania WP miał koło 1.2k stron i trwał z 9h?
Go Back To Polska Topic List
Prev16465666768205Next
Add Reply New Topic New Poll