d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Polska > Topic O Literaturze Fantasy #3 > Kolejny Repost.
Prev16364656667205Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 9,043
Joined: Sep 2 2009
Gold: 3.43
Apr 18 2011 01:34am
Quote (CoD_id @ Apr 18 2011 08:33am)
na ciemnymwarezie jest juz 1st odcinek w oryginalnej wersji.
ogladal ktos? : )
jak wroce to bedzie COLA CHIPSY I GRA O TRON.



Nvm.

This post was edited by NADCIONGAJONCY_WUL_PIRZMOWY on Apr 18 2011 01:36am
Member
Posts: 3,904
Joined: Jul 3 2005
Gold: 0.00
Apr 18 2011 03:15am
Ogladalem. Bedzie troszke spojlow, ale raczej lekkie.

Wypas. Dodali kilka scen, ale musze przyznac, ze one wrecz pomogly. Majac w glowie informacje o Starkach, Lannisterach, Murze, Wilkorach et al. latwo mozna zapomniec, ze przecietny widz nie mial w rekach GoT. Mozna sobie zatem wyobrazic jak skolowani musza czuc sie widzowie ktorzy widza ten ogrom bohaterow na ekranie. Ja sam sie na poczatku pogubilem i sie zastanawialem kim jest ten maly gnojek nim sobie nie przypomnialem ze przeciez byl jeszcze Rickon. Jesli wezmiemy to pod uwage, wtedy te male dodatki wrecz pomagaja, a nie przeszkadzaja. Jest co prawda kilka rzeczy ktorych nie czaje. Zmienili nazwe z 'The Others' na 'White Walkers', zastanawia mnie dlaczego. Na samym poczatku, podobnie jak w ksiazce, 3 kolesi z Muru idzie w glab lasu. Tam tez spotykaja Others. I tutaj jest cos co mnie zastanawia. W ksiazce, o ile dobrze pamietam, ten ktory przezyl nigdy nie stal oko w oko z Innymi, poprostu wial gdzie pieprz rosnie. Tutaj jednak stanal, i o dziwo uciekl. Zastanawiajace jest to, czy Others dali mu uciec? bo przeciez im nikt sie nie wymykal, ot tak.

Bardzo fajnie zobrazowali konfrontacje Jamiego z Nedem na imprezie w Winterfell. Smutnym jest, ze wilkorow widac bardzo malo, wlasciwie tylko dookola Branna jest jeden (no i na samym poczatku, gdy je znajduja. notabene, slabo zrobili zwloki martwych zwierzac, robactwo ktore na nich sie znajduje, odpada samo... a kazdy kto widzial larwy pastwiace sie na padlinie wie, ze tak to nie wyglada). Rewelacyjnie, ze umiescili perelki slowne wprost z ksiazki: "All dwarfs are bastards in their father's eyes." (sorka, ale nie mam pojecia jak to bylo po polsku), gdy Tyrion rozmawia z Jonem. No i oczywiscie fantastyczna koncoweczka. Aha, Daenerys - ok, tego sie w sumie spodziewalem. Ale jak z Khalem Drogo konsumowala zwiazek, to pamietnym bylo to, ze mowil caly czas 'no', 'no' podczas gdy Dani "rozgrzewal", az ta w koncu krzyknela "yes" i sie na niego rzucila. Tutaj tego nie ma. Znaczy jest, ale nie do konca. Wyglada to raczej na gwalt na Dani podczas gdy Drogo caly czas szpece sobie 'no' 'no' 'no'. Viserys idealnie, niezly psychopata, tak jak sie spodziewalem. Myslalem, ze Catelyn bedzie z deczka mlodsza, no ale coz, nie mozna miec wszystkiego, nie?

Odcinek wypas, nie moge sie doczekac nastepnego odcinka.

This post was edited by cauchy on Apr 18 2011 03:33am
Member
Posts: 62,658
Joined: Oct 28 2006
Gold: 23,000.10
Apr 18 2011 03:21am
Quote (cauchy @ 18 Apr 2011 11:15)
Ogladalem.

Wypas. Dodali kilka scen, ale musze przyznac, ze one wrecz pomogly. Majac w glowie informacje o Starkach, Lannisterach, Murze, Wilkorach et al. latwo mozna zapomniec, ze przecietny widz nie mial w rekach GoT. Mozna sobie zatem wyobrazic jak skolowani musza czuc sie widzowie ktorzy widza ten ogrom bohaterow na ekranie. Ja sam sie na poczatku pogubilem i sie zastanawialem kim jest ten maly gnojek nim sobie nie przypomnialem ze przeciez byl jeszcze Rickon. Jesli wezmiemy to pod uwage, wtedy te male dodatki wrecz pomagaja, a nie przeszkadzaja. Jest co prawda kilka rzeczy ktorych nie czaje. Zmienili nazwe z 'The Others' na 'White Walkers', zastanawia mnie dlaczego. Na samym poczatku, podobnie jak w ksiazce, 3 kolesi z Muru idzie w glab lasu. Tam tez spotykaja Others. I tutaj jest cos co mnie zastanawia. W ksiazce, o ile dobrze pamietam, ten ktory przezyl nigdy nie stal oko w oko z Innymi, poprostu wial gdzie pieprz rosnie. Tutaj jednak stanal, i o dziwo uciekl. Zastanawiajace jest to, czy Others dali mu uciec? bo przeciez im nikt sie nie wymykal, ot tak.

Bardzo fajnie zobrazowali konfrontacje Jamiego z Nedem na imprezie w Winterfell. Smutnym jest, ze wilkorow widac bardzo malo, wlasciwie tylko dookola Branna jest jeden (no i na samym poczatku, gdy je znajduja. notabene, slabo zrobili zwloki martwych zwierzac, robactwo ktore na nich sie znajduje, odpada samo... a kazdy kto widzial larwy pastwiace sie na padlinie wie, ze tak to nie wyglada). Rewelacyjnie, ze umiescili perelki slowne wprost z ksiazki: "All dwarfs are bastards in their father's eyes." (sorka, ale nie mam pojecia jak to bylo po polsku), gdy Tyrion rozmawia z Jonem. No i oczywiscie fantastyczna koncoweczka. Aha, Daenerys - ok, tego sie w sumie spodziewalem. Ale jak z Khalem Drogo konsumowala zwiazek, to pamietnym bylo to, ze mowil caly czas 'no', 'no' podczas gdy Dani "rozgrzewal", az ta w koncu krzyknela "yes" i sie na niego rzucila. Tutaj tego nie ma. Znaczy jest, ale nie do konca. Wyglada to raczej na gwalt na Dani podczas gdy Drogo caly czas szpece sobie 'no' 'no' 'no'. Viserys idealnie, niezly psychopata, tak jak sie spodziewalem. Myslalem, ze Catelyn bedzie z deczka mlodsza, no ale coz, nie mozna miec wszystkiego, nie?

Odcinek wypas, nie moge sie doczekac nastepnego odcinka.


powinienes napisac ze spoilerujesz to bym nie czytał.
Member
Posts: 3,904
Joined: Jul 3 2005
Gold: 0.00
Apr 18 2011 03:35am
Quote (EustachyMotyka @ 18 Apr 2011 11:21)
powinienes napisac ze spoilerujesz to bym nie czytał.


dodalem, sorka, nie pomyslalem.
Member
Posts: 37,502
Joined: Mar 30 2007
Gold: Locked
Warn: 100%
Apr 18 2011 04:25am
Z czy bez napisow ogladales?
Member
Posts: 3,904
Joined: Jul 3 2005
Gold: 0.00
Apr 18 2011 05:31am
Bez napisow, ja od dawien dawna nie ogladam filmow z napisami. Wieczorem sobie siade wygodnie i obejrze jeszcze raz, tym razem uwazniej. bo rano przed robota, to wiadomka.

O napisy mnie sie nie pytaj, nie mam pojecia gdzie je mozna dostac ;\ Ale naprawde polecam bez lektora, lektor zabije wam to uczucie przebywania tam, ta muzyka, gdy krocza po lesie, gdy robert ze swita przyjezdza do winterfell. dosc duzo dodaje.

nie za bardzo czaje dlaczego nie chcecie sie przekonac do ogladania w calosci po angielsku :(
Member
Posts: 37,502
Joined: Mar 30 2007
Gold: Locked
Warn: 100%
Apr 18 2011 05:49am
Quote (cauchy @ Apr 18 2011 11:31am)
Bez napisow, ja od dawien dawna nie ogladam filmow z napisami. Wieczorem sobie siade wygodnie i obejrze jeszcze raz, tym razem uwazniej. bo rano przed robota, to wiadomka.

O napisy mnie sie nie pytaj, nie mam pojecia gdzie je mozna dostac ;\ Ale naprawde polecam bez lektora, lektor zabije wam to uczucie przebywania tam, ta muzyka, gdy krocza po lesie, gdy robert ze swita przyjezdza do winterfell. dosc duzo dodaje.

nie za bardzo czaje dlaczego nie chcecie sie przekonac do ogladania w calosci po angielsku :(


Ja mam taki zamiar, ale musze sie jeszcze napisami wspomagac, niestety.
Member
Posts: 27,898
Joined: Sep 2 2008
Gold: 295,440.29
Apr 18 2011 05:51am
Robie seansik dziś ^_^

Btw. 5 tom Malazańskiej zaczęty, imo przebija Czarną Kompanię, zbliżając się do Pieśni lodu i ognia.Jeśli chodzi o mój ranking to Totalny TOP LEVEL Fantasy.
Tom 1&2 świetne, 3 i 4 powala na kolana. Po przeczytaniu Gry o Tron myślałem ze nie da się już bardziej zagmatwać fabuły, hehe ale się myliłem, w Malazańskiej stopień skomplikowania jest jeszcze większy, ilość postaci porównywalna, lecz o potędze tej powieści stanowi coś zupełnie innego, mianowicie nowe pomysły, wydawało by się że nie da się już wiele nowego wymyślić w tym gatunku, to jednak nie do końca prawda, ascendencja, groty, jedno-pochwyceni, talia smoków, mamy tu naprawdę dużo nowych pomysłów, no i oczywiście niesamowicie wciągającą i niebanalną fabułę, może nawet dorównującą Grze o Tron, choć to zupełnie inne książki jeśli chodzi o spojrzenie na samą magie.
Generalnie każdy fan tego gatunku musi przeczytać!
Member
Posts: 37,502
Joined: Mar 30 2007
Gold: Locked
Warn: 100%
Apr 18 2011 05:58am
Quote (iridius @ Apr 18 2011 11:51am)
Robie seansik dziś ^_^

Btw. 5 tom Malazańskiej zaczęty, imo przebija Czarną Kompanię,  zbliżając się do Pieśni lodu i ognia.Jeśli chodzi o mój ranking to Totalny TOP LEVEL Fantasy.
Tom 1&2 świetne, 3 i 4 powala na kolana. Po przeczytaniu Gry o Tron myślałem ze nie da się już bardziej zagmatwać fabuły, hehe ale się myliłem, w Malazańskiej stopień skomplikowania jest jeszcze większy, ilość postaci porównywalna, lecz o potędze tej powieści stanowi coś zupełnie innego, mianowicie nowe pomysły, wydawało by się że nie da się już wiele nowego wymyślić w tym gatunku, to jednak nie do końca prawda, ascendencja, groty, jedno-pochwyceni, talia smoków, mamy tu naprawdę dużo nowych pomysłów, no i oczywiście niesamowicie wciągającą i niebanalną fabułę, może nawet dorównującą Grze o Tron, choć to zupełnie inne książki jeśli chodzi o spojrzenie na samą magie.
Generalnie każdy fan tego gatunku musi przeczytać!


W maju pewnie kupie, czasami sam sie dziwie ze jeszcze tego nie zorbilem, chociaz w ciemno ja kazdemu polecam.
Member
Posts: 3,904
Joined: Jul 3 2005
Gold: 0.00
Apr 18 2011 05:59am
Quote (CoD_id @ 18 Apr 2011 13:49)
Ja mam taki zamiar, ale musze sie jeszcze napisami wspomagac, niestety.


Zachecam do ogladania czegos co znasz po angielsku. Ja uparcie ogladalem Red Dwarf raz po razie bez napisow, az do znudzenia. Bardzo pomaga w wyrobieniu sobie jezyka, przynajmniej jako takiego a potem bez problemu ogladasz co popadnie w tv bez napisow/lektora. Nawet takie cus jak House czy inne specjalistyczne rzeczy, poprostu uczysz sie omijac nieistotne rzeczy. Do tego wez ksiazke ktora dobrze znasz a jest raczej lekka i przeczytaj po angielsku. ASOIAF bym raczej odrazal, bo dlugie i raczej skomplikowane w czytaniu. Ale np takiego dana browna cos, to ezik. ale painted mana, tez mozna. szybko i bezbolesnie sie czyta :)

Co do malazanskiej: w kolejce czeka, niestety ta kolejka jest na chwile obecna w chuj dluga i nijak nie dam rady tego nawet zaczac w tym roku ;\
Go Back To Polska Topic List
Prev16364656667205Next
Add Reply New Topic New Poll