Quote (DnBBoY @ Feb 11 2010 06:17am)
pale i probowalem rzucac i w moim przypadku jakbym sie zmobilizowal i przestal pic to bym rzucil, a ze nie przestane pic bo to jest nie wykonalne to nie rzuce palenia

hehe sam podałeś przykład jak nałogowcy tłumaczą sobie swoje zachowanie

jak by to to tamto
inne popularne są takie
- nie rzucę bo będę nerwowy ( takowy stan drażliwości potrwa może tydzień )
- nie rzucę bo przytyje (tyją tylko ci którzy próbują "wymienić" przyjemność z palenia konsumując nadmierne ilości cukru w tej sytuacji jest zabójczy / brak nikotyny lepszy apetyt, wolniejszy metabolizm)
- nie rzucę bo lubię palić (jak istota która ma tak silną wole życia mimo oczywistej wiedzy o toksyczności palenia lubi się truć?)
- nie rzucę bo i tak zapalę (używając innej substancji ) (nie od dziś wiadomo ze u osób które nadużywają kilku substancji wystarczy jedna żeby uruchomić bieg zdarzeń i finalnie przyjąć wszystkie )
mózg > silna wola ^^