d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Polska > Komputer: Czesci, Oprogramowanie, Itp > Temat Oficjalny W 100%
Prev16263646566875Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 45,874
Joined: Jun 1 2008
Gold: 3.02
Sep 14 2011 03:29pm
Quote (zYwi3c @ Sep 14 2011 10:27pm)
Windows 7 nawet na syf kompach chodzi szybciej od XP :<


no wiem
ale min ze dwa rdzenie i 1giga ramu do 32bit win ;]
Member
Posts: 41,017
Joined: Jul 4 2005
Gold: 871.28
Sep 14 2011 03:45pm
Quote (PZPR @ 14 Sep 2011 23:09)
Mam pytanko co będzie bardziej wydajne. Obecnie mam Windowsa xp 2 GB ramu chciałbym dokupić ram i teraz pytanko.
1. Kupić 2 GB ramu dodatkowo i zainstalować Windowsa 7 64bit
2. Kupić 1 GB ramu dodatkowo i zostać przy Windowsie xp


Nie zaluj sobie, win7 ma bardzo fajne rozwiazania. Kupuj dodatkowe 2, i laduj 64 bitowy system. Powiedz tylko, jaki masz tam procek.

Quote (zYwi3c @ 14 Sep 2011 23:03)
:thumbsup: Najlepszy procek aktualnie na rynku do gier i raczej ogolnie. Kup do niego jakies chlodzenie, lepszy zasilacz i krec do oporu.


Nie no, 2600k jest lepszy ;) Polecam.
Na fortisie do 4.5k dziabnalem z ustawien profilowych, w stresie nawet nie grzeje sie jakos specjalnie.

This post was edited by markov on Sep 14 2011 03:46pm
Member
Posts: 25,739
Joined: Apr 6 2006
Gold: 1,513.66
Sep 14 2011 03:47pm
Quote (markov @ 14 Sep 2011 23:45)
Nie zaluj sobie, win7 ma bardzo fajne rozwiazania. Kupuj dodatkowe 2, i laduj 64 bitowy system. Powiedz tylko, jaki masz tam procek.



Nie no, 2600k jest lepszy ;) Polecam.
Na fortisie do 4.5k dziabnalem z ustawien profilowych, w stresie nawet nie grzeje sie jakos specjalnie.


Ja na swoim aktualnie mam 4.8, wszystko elegancko, moze kiedys pobawie sie w wiecej, ale nie widze potrzeby :P
Member
Posts: 14,119
Joined: Jul 4 2006
Gold: 4.00
Sep 14 2011 05:05pm
Quote (l1pa @ 14 Sep 2011 23:29)
no wiem
ale min ze dwa rdzenie i 1giga ramu do 32bit win ;]

Do Windowsa 7? jaki by to system nie był, teraz z 1 GB ramu nawet internetu nie da się przeglądać. 2GB też dość szybko się skończy - przeglądarka z kilkunastoma kartami, dojdzie do tego flash i inne pierdoły, odpalimy jakiegoś thunderbirda i komunikator i nie wiadomo skąd zaczyna sie w budzie mielenie, bo system jedzie ze swapa.
Ja nie potrafie używać komputera bez 3-4 GB ramu, bo zawsze oprócz przeglądarki otwartego mam np. Netbeansa.

Teraz będę chyba budował jakiegoś "mocarnego" SSF, czyli komputer na matx (ew. itx, jeśli będzie coś ciekawego) na poziomie mniej-więcej i5 + średnia karta graficzna albo zapakuje Llano lub np. Buldozera, jeśli zakup będzie opłacalny.
Stwierdziłem, że nie ma sensu trzymać wielkiego kloca pod biurkiem, skoro można mieć komputer o 1/2 lub nawet 2/3 mniejszy. Na obecnej płycie w slotach PCI/PCIe siedzą tylko 2 karty graficzne, nie używam ani wewnetrznych dzwiekówek, ani tunera, więc po wywaleniu jednej karty mogę się przesiąść na jakąś mniejszą płytę.
Member
Posts: 9,092
Joined: Dec 10 2008
Gold: 3.00
Sep 15 2011 03:49am
szukam jak najwydajniejszego lapka do gier za 2500-3k, był by ktoś w stanie coś polecić?
Member
Posts: 62,658
Joined: Oct 28 2006
Gold: 23,000.10
Sep 15 2011 03:53am
Quote (Siematoja @ 15 Sep 2011 11:49)
szukam jak najwydajniejszego lapka do gier za 2500-3k, był by ktoś w stanie coś polecić?


z systemem czy bez?
Member
Posts: 41,017
Joined: Jul 4 2005
Gold: 871.28
Sep 15 2011 03:53am
Quote (Siematoja @ 15 Sep 2011 11:49)
szukam jak najwydajniejszego lapka do gier za 2500-3k, był by ktoś w stanie coś polecić?


http://www.x-kom.pl/p/70697-notebook-laptop-15,6-msi-ge620dx-443xpl-i5-2430m-4gb-500-dvd-rw.html
Szukaj czegos z minimum takimi parametrami. 4GB ramu juz masz, 1 slot wolny jeszcze.. i5-2430m, do tego nVidia GeForce GT555M..
Member
Posts: 66,578
Joined: Jan 17 2009
Gold: 984.30
Sep 15 2011 04:07am
Ile trzeba wyłożyć na kompa żeby poszło d3?
Iso informacje od specjalistów. :o

Code
SPECYFIKACJA ZALECANA

PC
OS: Windows Vista®/Windows® 7 (Najnowsze Service Packi) | Procesor: Intel® Core 2 Duo 2.4 GHz
lub AMD AthlonTM 64 X2 5600+ 2.8 GHz | Pamięć: 2 GB RAM | Grafika: NVIDIA® GeForce® 260 lub
ATI Radeon™ HD 4870 lub lepsze

Mac
OS: Mac® OS X 10.7 lub nowszy | Procesor: Intel® Core 2 Duo | Pamięć: 2 GB RAM
Grafika: NVIDIA® GeForce® GT 330M lub ATI Radeon™ HD 4670 lub lepsze
Member
Posts: 62,658
Joined: Oct 28 2006
Gold: 23,000.10
Sep 15 2011 04:17am
Quote (crunk_mp @ 15 Sep 2011 12:07)
Ile trzeba wyłożyć na kompa żeby poszło d3?
Iso informacje od specjalistów. :o

Code
SPECYFIKACJA ZALECANA

PC
OS: Windows Vista®/Windows® 7 (Najnowsze Service Packi) | Procesor: Intel® Core 2 Duo 2.4 GHz
lub AMD AthlonTM 64 X2 5600+ 2.8 GHz | Pamięć: 2 GB RAM | Grafika: NVIDIA® GeForce® 260 lub
ATI Radeon™ HD 4870 lub lepsze

Mac
OS: Mac® OS X 10.7 lub nowszy | Procesor: Intel® Core 2 Duo | Pamięć: 2 GB RAM
Grafika: NVIDIA® GeForce® GT 330M lub ATI Radeon™ HD 4670 lub lepsze


z 1k?
Member
Posts: 66,578
Joined: Jan 17 2009
Gold: 984.30
Sep 15 2011 04:19am
Quote (EustachyMotyka @ 15 Sep 2011 12:17)
z 1k?


Ja nie wiem, dlatego się pytam.
Na moim obecnym kompie to mogę sobie w herosów 3 i diablo 2 pograć. :(
Go Back To Polska Topic List
Prev16263646566875Next
Add Reply New Topic New Poll