d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Polska > Motoryzacja > Temat Oficjalny
Prev161626364651019Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 12,507
Joined: Nov 10 2010
Gold: 15.00
Feb 4 2011 09:43am
Quote (BeQuiet @ Feb 4 2011 04:41pm)
silnik powinien chwile pochodzic przez zgaszeniem, zeby turbina wyhamowala. jak zgasisz auto, to nie bedzie smarowania, a taka turbina zapierdala na tyle szybko, ze jeszcze pare chwil bedzie sie krecic.


Może nie zeby wyhamowała, tylko żeby się schłodziła.
W Łodzkim ASO Kii stoi kilka radiowozów na wymiane/regeneracje turbo, wiadomo dlaczego :)

Quote (JAJUZNIEMOGE @ Feb 4 2011 04:43pm)
wiem wiem. nigdy tak nie robię. na swoim osiedlu jeżdżę powoli (czyt. niskie prędkości obrotowe) a kiedy jadę moją ulicą to już całkowicie powoli bo jest nie asfaltowa. także nigdy mi się nie zdarza wyłączyć go gdy jest rozgrzany. ok to dzięki za pomoc sprawdzę to turbo w sposob ktory opisales. THX pozdr.


Zbyt powolna jazda praktycznie każdym samochodem nie wrózy nic dobrego

This post was edited by AlCapoone on Feb 4 2011 09:44am
Member
Posts: 852
Joined: Nov 2 2010
Gold: 0.00
Feb 4 2011 09:47am
Quote (AlCapoone @ Feb 4 2011 04:43pm)
Może nie zeby wyhamowała, tylko żeby się schłodziła.
W Łodzkim ASO Kii stoi kilka radiowozów na wymiane/regeneracje turbo, wiadomo dlaczego :)


Przecież Policja w trakcie interwencji nie będzie czekać aż się turbina ochłodzi...

This post was edited by radi3k on Feb 4 2011 09:47am
Member
Posts: 12,507
Joined: Nov 10 2010
Gold: 15.00
Feb 4 2011 09:48am
Quote (radi3k @ Feb 4 2011 04:47pm)
Przecież Policja w trakcie interwencji nie będzie czekać aż się turbina ochłodzi...


Dokładnie o to mi chodziło ;)
Member
Posts: 14,171
Joined: Sep 4 2006
Gold: 10,060.00
Warn: 20%
Feb 4 2011 09:50am
Quote (AlCapoone @ 4 Feb 2011 16:43)
Może nie zeby wyhamowała, tylko żeby się schłodziła.
W Łodzkim ASO Kii stoi kilka radiowozów na wymiane/regeneracje turbo, wiadomo dlaczego :)


co ma to czy jest goraca czy nie do rzeczy? tu chodzi o smarowanie, ktorego nie ma po zgaszeniu auta. a radiowozy stoja, bo takie psy najpierw zapierdalaja gdzies, pozniej staja pod sklepem na paczka i gasza auto z miejsca. turbo ma jeszcze ladnych pare tys. obrotow i tak sie kreci jeszcze bez smarowania chwile.

This post was edited by BeQuiet on Feb 4 2011 09:50am
Member
Posts: 12,507
Joined: Nov 10 2010
Gold: 15.00
Feb 4 2011 10:18am
Quote (BeQuiet @ Feb 4 2011 04:50pm)
co ma to czy jest goraca czy nie do rzeczy? tu chodzi o smarowanie, ktorego nie ma po zgaszeniu auta. a radiowozy stoja, bo takie psy najpierw zapierdalaja gdzies, pozniej staja pod sklepem na paczka i gasza auto z miejsca. turbo ma jeszcze ladnych pare tys. obrotow i tak sie kreci jeszcze bez smarowania chwile.


Tak, tylko ze przy wyższych temp. olej traci swoje właściwości jeśli chodzi o lepkość
Member
Posts: 10,262
Joined: Mar 13 2005
Gold: 801.64
Feb 4 2011 01:42pm
Quote (bustersss @ Feb 3 2011 07:49pm)
pierdolisz jak polamany.


kreatywny jestes, zupelnie jak stary bustersss sprzed kilku lat. myslalem,ze juz wydoroslales :)
Member
Posts: 14,171
Joined: Sep 4 2006
Gold: 10,060.00
Warn: 20%
Feb 4 2011 01:44pm
Quote (AlCapoone @ 4 Feb 2011 17:18)
Tak, tylko ze przy wyższych temp. olej traci swoje właściwości jeśli chodzi o lepkość


rofl ^^ wlasnie rozgrzany olej lepiej spelnia swoje zadanie.

nie wiem skad Ty bierzesz takie informacje ;|

This post was edited by BeQuiet on Feb 4 2011 01:45pm
Member
Posts: 6,910
Joined: Apr 11 2008
Gold: 0.00
Feb 4 2011 04:49pm
Quote (BeQuiet @ 4 Feb 2011 20:44)
rofl ^^ wlasnie rozgrzany olej lepiej spelnia swoje zadanie.

nie wiem skad Ty bierzesz takie informacje ;|


to jest filozof kurwa, to nie pierwsza taka informacja, poza tym turbina nie ma aż takich temperatur, żeby olej wysiadał.. tak jak ktoś mówił, chodzi o schłodzenie turbo, jakoś ta pompa musi wystygnąć ;)
Member
Posts: 12,507
Joined: Nov 10 2010
Gold: 15.00
Feb 5 2011 01:48am
Quote (Kaam @ Feb 4 2011 11:49pm)
to jest filozof kurwa, to nie pierwsza taka informacja, poza tym turbina nie ma aż takich temperatur, żeby olej wysiadał.. tak jak ktoś mówił, chodzi o schłodzenie turbo, jakoś ta pompa musi wystygnąć ;)


Pompa, chodzi Ci o turbo ??

This post was edited by AlCapoone on Feb 5 2011 01:55am
Member
Posts: 6,910
Joined: Apr 11 2008
Gold: 0.00
Feb 5 2011 03:59am
Quote (AlCapoone @ 5 Feb 2011 08:48)
Pompa, chodzi Ci o turbo ??


ną, wytłumacz mi czemu myślisz, że olej czym ma wyższą temperaturę to traci lepkość jak to mówisz?
Go Back To Polska Topic List
Prev161626364651019Next
Add Reply New Topic New Poll