Quote (BeQuiet @ Feb 4 2011 04:41pm)
silnik powinien chwile pochodzic przez zgaszeniem, zeby turbina wyhamowala. jak zgasisz auto, to nie bedzie smarowania, a taka turbina zapierdala na tyle szybko, ze jeszcze pare chwil bedzie sie krecic.
Może nie zeby wyhamowała, tylko żeby się schłodziła.
W Łodzkim ASO Kii stoi kilka radiowozów na wymiane/regeneracje turbo, wiadomo dlaczego

Quote (JAJUZNIEMOGE @ Feb 4 2011 04:43pm)
wiem wiem. nigdy tak nie robię. na swoim osiedlu jeżdżę powoli (czyt. niskie prędkości obrotowe) a kiedy jadę moją ulicą to już całkowicie powoli bo jest nie asfaltowa. także nigdy mi się nie zdarza wyłączyć go gdy jest rozgrzany. ok to dzięki za pomoc sprawdzę to turbo w sposob ktory opisales. THX pozdr.
Zbyt powolna jazda praktycznie każdym samochodem nie wrózy nic dobrego
This post was edited by AlCapoone on Feb 4 2011 09:44am