d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Polska > Motoryzacja > Temat Oficjalny
Prev160616263641019Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 1,541
Joined: Jan 16 2011
Gold: 830.00
Feb 4 2011 09:32am
Quote (BeQuiet @ Feb 4 2011 04:30pm)
swieca zarowa ma iskre? huh

co do turbiny - czuc w ogole ze sie wlacza? nie pluje olejem? auto zaczelo kopcic? silnik pracuje rowno?


aha sory to jest ZS sprawdz czy sie rzaży ;d

This post was edited by Fixiu on Feb 4 2011 09:32am
Member
Posts: 1,120
Joined: Nov 3 2008
Gold: 0.00
Feb 4 2011 09:33am
Quote (BeQuiet @ 4 Feb 2011 15:30)
swieca zarowa ma iskre? huh

co do turbiny - czuc w ogole ze sie wlacza? nie pluje olejem? auto zaczelo kopcic? silnik pracuje rowno?


nie czuć żeby się włączała kompletnie. nie pluje olejem. nie kopci. silnik pracuje równo. dlatego narazie wyeliminowałem ją jako podejrzaną ale mogę sie mylić
Member
Posts: 16,822
Joined: Apr 22 2007
Gold: 328.12
Feb 4 2011 09:35am
Quote (AlCapoone @ Feb 4 2011 04:20pm)
Prostownik i do przodu ;)


garazu nie mam a co dopiero prostownik...
Member
Posts: 12,507
Joined: Nov 10 2010
Gold: 15.00
Feb 4 2011 09:35am
Quote (JAJUZNIEMOGE @ Feb 4 2011 04:33pm)
nie czuć żeby się włączała kompletnie. nie pluje olejem. nie kopci. silnik pracuje równo. dlatego narazie wyeliminowałem ją jako podejrzaną ale mogę sie mylić


Od turbiny do intercoolera odchodzi czarny wąż (chyba, dokładnie nie pamiętam)
Przejedź sie gdzieś dalej (rozgrzej silnik) i zobacz czy po wciśnięciu gazu ten wąż robi się twardy
Jeśli tak to wyeliminuj turbo, jeśli jest dalej miękki to masz padnięte turbo

This post was edited by AlCapoone on Feb 4 2011 09:36am
Member
Posts: 14,171
Joined: Sep 4 2006
Gold: 10,060.00
Warn: 20%
Feb 4 2011 09:37am
Quote (Fixiu @ 4 Feb 2011 16:32)
aha sory to jest ZS sprawdz czy sie rzaży ;d


swiece zarowa sprawdza sie amperomierzem, zarowka albo mozna tez na zasadzie zwarcia, ale raczej tego mu nie polecam ;] ogolnie chodzi o to, zeby swiecia miala 'przejscie'.

owszem, mozna tez wyciagnac i podpiac do akumulatora, ale to raczej strata czasu
Member
Posts: 1,120
Joined: Nov 3 2008
Gold: 0.00
Feb 4 2011 09:37am
Quote (AlCapoone @ 4 Feb 2011 15:35)
Od turbiny do intercoolera odchodzi czarny wąż

wiem o który chodzi więc sprawdzę
Quote (AlCapoone @ 4 Feb 2011 15:35)
czy po wciśnięciu gazu ten wąż robi się twardy

chodzi ci nie po wciśnięciu gazu tylko po tym rozgraniu - dobrze rozumiem?


Member
Posts: 12,507
Joined: Nov 10 2010
Gold: 15.00
Feb 4 2011 09:38am
Quote (JAJUZNIEMOGE @ Feb 4 2011 04:37pm)
wiem o który chodzi więc sprawdzę

chodzi ci nie po wciśnięciu gazu tylko po tym rozgraniu - dobrze rozumiem?


Nie męcz diesla jak jest zimny, a przypadkiem nie zgasiłeś szybko silnika bez schłodzenia turbo ??
Member
Posts: 16,910
Joined: May 22 2006
Gold: 26.37
Feb 4 2011 09:41am
Quote (AlCapoone @ 4 Feb 2011 16:28)
O mój boże.
Jedź z passatem do mechanika, bo tu usłyszysz setki teorii


Z mechanikami jest tak samo, kazdy ma inna wersje. Ja mialem kiedys wyciek oleju, jezdzilem po szpecach i kazdy mowil mi co innego. Jeden juz stwierdzil, ze turbinajest kaput (przy 200tys przebiegu !), zasysa olej i chcial ja regenerowac, inny chlodnicy oleju sie uczepil, jeszcze inny tylko wzial mnie na kanal, stwierdzil ze trzeba porzadnie silnik umyc i skasowal mnie za to 20zl. Az w koncu wyszlo na to, ze to z michy leci.
Member
Posts: 14,171
Joined: Sep 4 2006
Gold: 10,060.00
Warn: 20%
Feb 4 2011 09:41am
Quote (AlCapoone @ 4 Feb 2011 16:38)
Nie męcz diesla jak jest zimny, a przypadkiem nie zgasiłeś szybko silnika bez schłodzenia turbo ??


silnik powinien chwile pochodzic przez zgaszeniem, zeby turbina wyhamowala. jak zgasisz auto, to nie bedzie smarowania, a taka turbina zapierdala na tyle szybko, ze jeszcze pare chwil bedzie sie krecic.
Member
Posts: 1,120
Joined: Nov 3 2008
Gold: 0.00
Feb 4 2011 09:43am
Quote (AlCapoone @ 4 Feb 2011 15:38)
Nie męcz diesla jak jest zimny, a przypadkiem nie zgasiłeś szybko silnika bez schłodzenia turbo ??


wiem wiem. nigdy tak nie robię. na swoim osiedlu jeżdżę powoli (czyt. niskie prędkości obrotowe) a kiedy jadę moją ulicą to już całkowicie powoli bo jest nie asfaltowa. także nigdy mi się nie zdarza wyłączyć go gdy jest rozgrzany. ok to dzięki za pomoc sprawdzę to turbo w sposob ktory opisales. THX pozdr.
Go Back To Polska Topic List
Prev160616263641019Next
Add Reply New Topic New Poll