Quote (Last_Hope @ 25 Jan 2011 00:19)
Chyba jednak Brachypelma Smithi...
Ładnie wygląda.
Martwią mnie te potencjalne głodówki, ale za to jest ładnie ubarwiony.
Teraz już jestem w 90% pewien

Zamierzasz kupić malucha ? Bo jeżeli tak, to zdecydowanie odradzam Brachypelmy i Grammostole, koszmarnie wolno rosną, poza tym na początku mają bardzo małe przyrosty, zanudzisz się przy nich na śmierć. W sumie to samo tyczy się Nhandu, L1 są mikroskopijnych rozmiarów i mimo że często linieją, mają nikłe przyrosty. Kup albo A. geniculata, albo Ch. cyaneopubescens, z naciskiem na ten drugi gatunek, idealny pająk dla początkującego - szybko rośnie, dużo je, ma wyraźne przyrosty po wylinkach, jest świetnie ubarwiony, bardzo aktywny, plecie dużo pajęczyny no i ma słaby jad.

I tak na marginesie, pochwalę się - w inkubowanym kokonie P. irminia pojawił się pierwszy osobnik w stadium NII, kilka innych też prawdopodobnie dziś w nocy pójdzie w jego ślady, tak więc jestem coraz bliżej sukcesu.
