d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Polska > Apple > Temat Oficjalny
Prev15960616263339Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 8,361
Joined: Jul 31 2005
Gold: 16.00
Apr 12 2012 09:40am
Takie pytanie. Czy na iPady można bez problemu pobierać gry/programy z jakiegoś forum za darmo? Coś jak ip-mart na Androida.
Czy jest tak poblokowane, że trzeba gotówką szastać na lewo i prawo w AppStore?
Member
Posts: 38,417
Joined: Aug 7 2009
Gold: 50.00
Apr 12 2012 09:42am
Quote (VolveR @ 12 Apr 2012 17:40)
Takie pytanie. Czy na iPady można bez problemu pobierać gry/programy z jakiegoś forum za darmo? Coś jak ip-mart na Androida.
Czy jest tak poblokowane, że trzeba gotówką szastać na lewo i prawo w AppStore?


teoretycznie mozna miec darmowo. wystarczy zrobic jb i zainstalowac installera, ale wtedy nie zrobisz aktualizacji, nie polaczysz sie z netem etc, bedziesz mogl tylko grac. gry i aplikacje z appstore sa czesto aktualizowane, jak wykryje stara wersje lewego programu, bedziesz musial zaplacic za update.
poza tym, wydajac prawie 3k na tableta szkoda ci 10zl na gre?
Member
Posts: 8,361
Joined: Jul 31 2005
Gold: 16.00
Apr 12 2012 09:53am
Quote (Elfisher @ 12 Apr 2012 16:42)
teoretycznie mozna miec darmowo. wystarczy zrobic jb i zainstalowac installera, ale wtedy nie zrobisz aktualizacji, nie polaczysz sie z netem etc, bedziesz mogl tylko grac. gry i aplikacje z appstore sa czesto aktualizowane, jak wykryje stara wersje lewego programu, bedziesz musial zaplacic za update.
poza tym, wydajac prawie 3k na tableta szkoda ci 10zl na gre?


Nie myślałem nawet o wydawaniu 3k na tablet, a kupieniu iPada 1, ew. 2. Widzę jednak, że w tym przypadku to bez sensu, skoro nawet z netem nie dałoby się połączyć.
IPad dla mnie w takim razie odpada ze względu na koszty. Nie chcę wydawać sporo ponad 1000 zł na tablet, opłacać neta i dodatkowo jeszcze płacić za każdą aplikację.
Tak się mówi, 10 zł na grę. Nazbiera się tego dużo przez jakiś okres czasu.

Dzięki za rozwianie wątpliwości.
Member
Posts: 38,417
Joined: Aug 7 2009
Gold: 50.00
Apr 12 2012 10:03am
Quote (VolveR @ 12 Apr 2012 17:53)
Nie myślałem nawet o wydawaniu 3k na tablet, a kupieniu iPada 1, ew. 2. Widzę jednak, że w tym przypadku to bez sensu, skoro nawet z netem nie dałoby się połączyć.
IPad dla mnie w takim razie odpada ze względu na koszty. Nie chcę wydawać sporo ponad 1000 zł na tablet, opłacać neta i dodatkowo jeszcze płacić za każdą aplikację.
Tak się mówi, 10 zł na grę. Nazbiera się tego dużo przez jakiś okres czasu.

Dzięki za rozwianie wątpliwości.


zle mnie zrozumiales :)
sporo gier laczy sie z game center gdzie mozesz patrzec na wyniki znajomych, wymieniac sie z nimi itp, duzo gier daje mozliwosc dokupienia roznego rodzaju pixeli za posrednictwem itunes. jesli zainstalujesz lewa aplikacje, te opcje nie beda ci dzialaly. bedziesz mogl grac, ale bez ulepszen wymagajacych polaczenia z itunes. jesli chodzi o przegladanie neta przez safari, nie przeszkadza to w niczym. mozesz wgrac 100 lewych aplikacji, a safari i tak bedzie dzialac jak trzeba.
jesli chodzi o ceny aplikacji, nie sa wieksze niz w android markecie. wiekszosc kosztuje 80 centow i ma darmowe odpowiedniki z reklamami. do tego jest bardzo duzo bezplatnych aplikacji/gier i czesto zdarzaja sie promocje. jesli nie zalezy ci na najnowszych grach, mozesz smialo kupowac.
Member
Posts: 1,754
Joined: May 23 2010
Gold: 3,000.01
Apr 12 2012 10:23am
Quote (Elfisher @ Apr 12 2012 05:03pm)
zle mnie zrozumiales :)
sporo gier laczy sie z game center gdzie mozesz patrzec na wyniki znajomych, wymieniac sie z nimi itp, duzo gier daje mozliwosc dokupienia roznego rodzaju pixeli za posrednictwem itunes. jesli zainstalujesz lewa aplikacje, te opcje nie beda ci dzialaly. bedziesz mogl grac, ale bez ulepszen wymagajacych polaczenia z itunes. jesli chodzi o przegladanie neta przez safari, nie przeszkadza to w niczym. mozesz wgrac 100 lewych aplikacji, a safari i tak bedzie dzialac jak trzeba.
jesli chodzi o ceny aplikacji, nie sa wieksze niz w android markecie. wiekszosc kosztuje 80 centow i ma darmowe odpowiedniki z reklamami. do tego jest bardzo duzo bezplatnych aplikacji/gier i czesto zdarzaja sie promocje. jesli nie zalezy ci na najnowszych grach, mozesz smialo kupowac.


Ja mam jailbreak zrobiony i w game center widac moje statystyki, achivementy i tak dalej. Ba, nawet w pirackim Order & Chaos dostalem 3 miesiace gry za darmo tak jak normalnie bys dostal przy kupieniu gry w app store.
Ah i nawet w pirackim Dungeon Hunter 2 moge grac multiplayer z innymi osobami przez neta, wiec nie wiem o czy mowisz tak po prawdzie.
Member
Posts: 24,532
Joined: Dec 31 2008
Gold: 0.01
Warn: 60%
Apr 12 2012 10:40am
jak juz sie podejmuje tego typu tematy, to zapytam:

robie jb>wgrywam cydie> z niej dodaje repo, z ktorego wgrywam installous > wtedy moge pobierac platne appki za darmo? (jak cos przekrecilem, to poprawcie)

i przykladowo zarzuce sobie 'pozyczonego' tomtoma, to wtedy beda dzialac uslugi online (omijanie korkow itp.) na tej nawigacji?

Member
Posts: 38,417
Joined: Aug 7 2009
Gold: 50.00
Apr 12 2012 10:51am
Quote (IHateEverythingAboutYou @ 12 Apr 2012 18:23)
Ja mam jailbreak zrobiony i w game center widac moje statystyki, achivementy i tak dalej. Ba, nawet w pirackim Order & Chaos dostalem 3 miesiace gry za darmo tak jak normalnie bys dostal przy kupieniu gry w app store.
Ah i nawet w pirackim Dungeon Hunter 2 moge grac multiplayer z innymi osobami przez neta, wiec nie wiem o czy mowisz tak po prawdzie.


hmm to moze w ios5 cos sie zmienilo. czytalem o tym jeszcze jak 3gsa mialem, za czasow 4.3.5.
Member
Posts: 1,754
Joined: May 23 2010
Gold: 3,000.01
Apr 12 2012 10:54am
Quote (imnoise @ Apr 12 2012 05:40pm)
jak juz sie podejmuje tego typu tematy, to zapytam:

robie jb>wgrywam cydie> z niej dodaje repo, z ktorego wgrywam installous > wtedy moge pobierac platne appki za darmo? (jak cos przekrecilem, to poprawcie)

i przykladowo zarzuce sobie 'pozyczonego' tomtoma, to wtedy beda dzialac uslugi online (omijanie korkow itp.) na tej nawigacji?


Teoretycznie tak, w praktyce musialbys sprawdzic ta konkretna aplikacje, bo ciezko powiedziec czy jakiegos osobnego klucza nie wymaga czy cus.
Installus to nie jest cus, co pozwala na sciaganie aplikacji z app store bez placenia za nie, a jest to cos na wzor app store, gdzie masz linki do poszegolnych aplikacji i sciagasz sobie pliki .ipa.

Quote (Elfisher @ Apr 12 2012 05:51pm)
hmm to moze w ios5 cos sie zmienilo. czytalem o tym jeszcze jak 3gsa mialem, za czasow 4.3.5.


W 4.3.3 mialem dokladnie tam samo, wszystko dzialalo.

This post was edited by IHateEverythingAboutYou on Apr 12 2012 10:56am
Member
Posts: 30,000
Joined: May 11 2007
Gold: 0.00
Apr 13 2012 10:42am
Dzisiaj albo jutro max payne bedzie do kupienia
Member
Posts: 1,754
Joined: May 23 2010
Gold: 3,000.01
Apr 13 2012 11:28am
Quote (Shapiro @ Apr 13 2012 05:42pm)
Dzisiaj albo  jutro max payne bedzie do kupienia


Wczoraj, strone temu nawet ktos linka juz dal.
Go Back To Polska Topic List
Prev15960616263339Next
Add Reply New Topic New Poll