d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Polska > Prawo Jazdy > Temat Oficjalny
Prev15960616263125Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 46,500
Joined: Jan 25 2006
Gold: 22,175.00
Sep 21 2010 08:27am
Quote (Wujekmisza @ 21 Sep 2010 16:26)
Wiem ale czy musieliscie choc raz spojrzeć sie do tylu ( odwrocic glowe do tylu ) czy nie?


u nas z tego co wiem nie zaliczaja luku na samych lusterkach, tak czy siak nie popatrzysz do tylu to skasujesz slupek :|

Quote (Bart3k @ 21 Sep 2010 16:26)
ciezszy sposob ;d lepiej to zrobic schematycznie, oby zdac ;] pozniej sie nauczysz ladnie cofac z lusterkami itp ^^


mnie tak uczyli od poczatku innego sposobu nie znam :)

This post was edited by Promote on Sep 21 2010 08:28am
Member
Posts: 11,729
Joined: Dec 15 2007
Gold: 1,280.01
Sep 21 2010 08:27am
3 pedaly to za duzo dla niej widocznie ;)

jak egzaminator odwiozl ja na luk?! u nas w Płocku wsiadasz, mowi ze jak bedziesz gotowy do jazdy wlacz silnik i ustaw sie na poczatku luku
Member
Posts: 46,500
Joined: Jan 25 2006
Gold: 22,175.00
Sep 21 2010 08:28am
Quote (piterek131 @ 21 Sep 2010 16:27)
3 pedaly to za duzo dla niej widocznie ;)

jak egzaminator odwiozl ja na luk?! u nas w Płocku wsiadasz, mowi ze jak bedziesz gotowy do jazdy wlacz silnik i ustaw sie na poczatku luku


to jego obowiazek ustawic samochod na luku, po czym wysiada ty sie przygotowywujesz i ruszasz jak jestes gotowy :)
Member
Posts: 11,729
Joined: Dec 15 2007
Gold: 1,280.01
Sep 21 2010 08:30am
Quote (Promote @ 21 Sep 2010 15:28)
to jego obowiazek ustawic samochod na luku, po czym wysiada ty sie przygotowywujesz i ruszasz jak jestes gotowy :)


e tam ja musialem ze 20 m przejechac i sie samemu ustawic, zreszta co to za problem? nawet lepiej bo po swojemu ustawisz na srodeczku ;D



co do cofania, mnie uczono tak:
stoisz na kopercie, wsteczny jedziesz i gapisz sie w prawe okno
widzisz 1 pacholek i zaraz drugi jak jest mniejwiecej na Twojej wysokosci robisz PELNY obrot kierownica w prawo ( tak zawsze chyba jest luk zrobiony )
jedziesz ze skreconymi kolami, patrzysz w lusterka jak widzisz linie prostujesz, w praktyce to wyglada tak ze patrzysz do przodu i jak jestes rowno na prostej to prostujesz i tylko korygujesz ewentualnie :)
no i trzeba sie chociaz raz spojrzec do tylu, musisz to zasygnalizowac bo inaczej masz poprawke ;)

This post was edited by piterek131 on Sep 21 2010 08:33am
Member
Posts: 5,858
Joined: Jun 17 2009
Gold: 80.00
Sep 21 2010 08:30am
Quote (Wujekmisza @ 21 Sep 2010 16:22)
Mam pytanko. Na luku jadac tylem obejrzeliście sie chociaż raz przez ramie do tylu?? Jesli tak to w ktorym momencie??


nie mialem jeszcze egzaminu, na placu spedzilem z 40 minut, przy jezdzie tylem na luku do zakretu patrze na prawa szybe, zakret - przed siebie, jak mi sie wyrownuje, to na prawe lusterko, jak jade rownolegle do linii w prawym lusterku to do konca juz prawie w tylna szybe patrze, dopiero jak dojezdzam, to lusterko, ale i tak sie zatrzymuje na wyczucie patrzac na przednie slupki
Member
Posts: 46,500
Joined: Jan 25 2006
Gold: 22,175.00
Sep 21 2010 08:30am
Quote (piterek131 @ 21 Sep 2010 16:30)
e tam ja musialem ze 20 m przejechac i sie samemu ustawic, zreszta co to za problem? nawet lepiej bo po swojemu ustawisz na srodeczku ;D


problem niby zaden ale oni to robia sprawniej :)
Member
Posts: 19,071
Joined: Aug 17 2006
Gold: 0.00
Warn: 20%
Sep 21 2010 08:30am
Quote (Promote @ Sep 21 2010 02:27pm)
u nas z tego co wiem nie zaliczaja luku na samych lusterkach, tak czy siak nie popatrzysz do tylu to skasujesz slupek :|)



Ja to cofam na samych lusterkach i po swojemu ( nn schematów ). Tylko szkoda ze nie obejrzalem sie choc raz do tylu ;/
Member
Posts: 37,698
Joined: Mar 22 2009
Gold: 1.00
Sep 21 2010 08:33am
ja robie luk na slupkach ale jak juz wyprostuje to patrze na zmiane lewe prawe lusterko i przez ramie

This post was edited by kabzel on Sep 21 2010 08:34am
Member
Posts: 11,729
Joined: Dec 15 2007
Gold: 1,280.01
Sep 21 2010 08:34am
wyzej jest imo najlepszy schemat luku w tyl

a odnosnie jakiegos tam posta wyzej, tak trzeba miec wlaczone swiatla mijania zeby moc wlaczyc drogowe, przynajmniej nie widzialem samochodu zeby bylo inaczej ;)
Member
Posts: 11,995
Joined: Feb 12 2009
Gold: 0.00
Sep 21 2010 08:42am
ja robilem tak:

cofam az zobacze drugi slupek w polowie prawej tylnej szyby.
przekrecam kierownice lekko ponad 1.5k obrotu
odkrecam kiedy srodkowy slupek jest na wysokosci srodkowego pasa
Go Back To Polska Topic List
Prev15960616263125Next
Add Reply New Topic New Poll