d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Polska > Komputer: Czesci, Oprogramowanie, Itp > Temat Oficjalny W 100%
Prev15455565758875Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 25,739
Joined: Apr 6 2006
Gold: 1,513.66
Aug 9 2011 03:30am
Mam juz nowy sprzecik.

Jestem bardzo mile zaskoczony szybkoscia tego dysku SSD. ( Crucial M4 64gb ).

e; Probowalem zrobic porzadek z kablami u siebie w obudowie, no ale CoolerMaster Elite 331 na duzo to nie pozwala :((

This post was edited by zYwi3c on Aug 9 2011 03:31am
Banned
Posts: 4,418
Joined: Jun 27 2011
Gold: 3.56
Warn: 70%
Aug 10 2011 06:45am
Jest ktos w stanie mi wycenic moj sprzet? Musze sie go pozbyc bo kupuje nowa maszyne, a stowka - dwie sie przydadza jak to sprzedam

Obudowa : Jakis ogromy w pizde chieftec, nie wiem jak sprawdzic model
Proc : Intel(R) Pentium(R) Dual CPU E2160 @ 1.80GHz (2 CPUs)
MOBO: Gigabyte Technology Co., Ltd.P31-DS3L - Spalone audio na tym syfie jest
Ramy : Goodramy 2x 1gb 800 albo 667
Grafika : Ati HD Radeon 3850 256ram
Naped : Jakis samsung DVD nagrywarka
Zasilacz : Chieftec jakis 450 wat

kompa chce sprzedac bez dysku twardego bo nie mam po prostu czasu go czyscic i przerzucac 160gb informacji

This post was edited by Latwiak on Aug 10 2011 06:48am
Member
Posts: 45,874
Joined: Jun 1 2008
Gold: 3.02
Aug 10 2011 07:54am
500 to max :D
Banned
Posts: 4,418
Joined: Jun 27 2011
Gold: 3.56
Warn: 70%
Aug 10 2011 08:36am
Quote (l1pa @ Aug 10 2011 03:54pm)
500 to max :D


wat? ja myslalem ze 2, max 3 stowki dostane

W jakim sklepie internetowym najlepiej kupowac sprzet, mam zamiar kupic w techplanet.pl cos takiego
CPU: Intel Core i5 2500K-755zł,
RAM: Corsair DDR3 4GB 1600MHz Vengeance CL9-125zł,
MOBO: Asrock P67 PRO3 (B3) -356zł,
GPU: Gainward GeForce GTX570 1280MB DDR5/320bit -1119zł,
HDD:Seagate Barracuda 500GB SATA3 (ST3500413AS) -148zł,
PSU: OCZ StealthXStream 2 SLI 600W -243zł,
Napęd: Samsung nagrywarka DVD SH-222AB -75zł,
CASE: Aerocool PGS VS-9-174zł,

i nie wiem czy nie obawiac sie ze kurier bedzie sie opierdalal i nie rozpierdoli mi tego po drodze
Member
Posts: 41,017
Joined: Jul 4 2005
Gold: 871.28
Aug 10 2011 08:40am
Nie wiem czy warto doplacac i martwic sie ramami z 1600mhz, pod sandy bridge praktycznie nie ma roznicy, a moga byc problemy. Wolalbym dolozyc i kupic extreme4 od asrocka, a nie pro3.
Za niewiele, bardzo niewiele wiecej masz juz 1TB samsunga, Sata3 i tak nie wykorzysta, wolalbym F3 1 TB od tego 500GB.

Sprawdz ceny w esc, emarket, xkom.

Kurierem sie nie martw, nigdy nic mi nie uszkodzil.

This post was edited by markov on Aug 10 2011 08:40am
Member
Posts: 6,867
Joined: Aug 26 2009
Gold: 1.50
Aug 10 2011 08:42am
Quote (Latwiak @ 10 Aug 2011 15:36)
wat? ja myslalem ze 2, max 3 stowki dostane

W jakim sklepie internetowym najlepiej kupowac sprzet, mam zamiar kupic w techplanet.pl cos takiego
CPU: Intel Core i5 2500K-755zł,
RAM: Corsair DDR3 4GB 1600MHz Vengeance CL9-125zł,
MOBO: Asrock P67 PRO3 (B3) -356zł,
GPU: Gainward GeForce GTX570 1280MB DDR5/320bit -1119zł,
HDD:Seagate Barracuda 500GB SATA3 (ST3500413AS)  -148zł,
PSU: OCZ StealthXStream 2 SLI 600W -243zł,
Napęd: Samsung nagrywarka DVD SH-222AB -75zł,
CASE: Aerocool PGS VS-9-174zł,

i nie wiem czy nie obawiac sie ze kurier bedzie sie opierdalal i nie rozpierdoli mi tego po drodze


Nie kupuj w techplanet, zrobilem ten sam blad i teraz mam zjebany komputer w domu. Kiedy dostarczono mi pc, niestety nie sprawdzilem paczki przy kurierze, takze to troche moja wina, okazalo sie, ze caly tyl obudowy jest wgnieciony, styropian zabezpieczajacy byl polamany, karta graficzna w ogole wypieta ze slotu pci, wisiala sobie luzno. Ta 'blacha' w karcie graficznej z wejsciami dvi/hdmi byla ugieta, przez co mysle, ze jest ona juz zjebana. W sumie, nie wiem, czy to wina kuriera, czy sklepu, ale mimo wszystko obsluga klienta jest fatalna. Kiedy napisalem do nich maila, co mam robic w zwiazku z reklamacja, kazali mi spisac protokol szkody i nalegali,zeby zaznaczyc opcje ' pudelko zewnetrzne uszkodzone ', ktore mimo wszystko bylo w dobrym stanie. Nastepnego dnia spisalismy z kurierem protkol no i nie zaznaczylismy opcji uszkodzone pudelko zewnetrzne.
Kiedy wyslalem im skan mailem, to pierdola glupoty,ze nie zaznaczona jest ta opcja o ktora prosil i on nie moze odzyskac pieniedzy na odszkodowanie. Jak napisalem, ze kurier sam ogladal pudlo i nie widzial zadnych szkod i jak mialem go zmusic do zaznaczenia czegos takiego, to odpowiedzi nie otrzymalem do dzis. Kiedy wykonalem telefon, obsluga po prostu mnie zbyla, pierdolac,ze musi sie skonaktowac z szefem odnosnie tej sprawy i da mi odpowiedz. Oczywiscie odpowiedzi nie bylo, dopiero dzis, gdy zadzwonilem poraz enty, powiedzial, ze prawdopodobnie jutro wysla kuriera po zepusty sprzet i postaraja sie wszystko naprawic. Zobaczymy co z tego bedzie, aczkolwiek nie polecam. Moglem kupic na miejscu doplacajac te 100zl wiecej, ale sprzet mialbym pewny.

This post was edited by youfail on Aug 10 2011 08:50am
Banned
Posts: 4,418
Joined: Jun 27 2011
Gold: 3.56
Warn: 70%
Aug 10 2011 08:42am
Quote (youfail @ Aug 10 2011 04:42pm)
Nie kupuj w techplanet, zrobilem ten sam blad i teraz mam zjebany komputer w domu.


iso wiecej info

e: to czy moze mi ktos doradzic cos sensownego w granicy 3k zł?

This post was edited by Latwiak on Aug 10 2011 08:43am
Member
Posts: 14,119
Joined: Jul 4 2006
Gold: 4.00
Aug 10 2011 09:10am
Quote (Latwiak @ 10 Aug 2011 13:45)
Jest ktos w stanie mi wycenic moj sprzet? Musze sie go pozbyc bo kupuje nowa maszyne, a stowka - dwie sie przydadza jak to sprzedam

Obudowa : Jakis ogromy w pizde chieftec, nie wiem jak sprawdzic model
Proc : Intel(R) Pentium(R) Dual  CPU  E2160  @ 1.80GHz (2 CPUs) - 50-60 zł
MOBO: Gigabyte Technology Co., Ltd.P31-DS3L - Spalone audio na tym syfie jest - 100 zł
Ramy : Goodramy 2x 1gb 800 albo 667  - 70-80 zł
Grafika : Ati HD Radeon 3850 256ram - nie wiem, sprawdz na allegro
Naped : Jakis samsung DVD nagrywarka - 30 zł
Zasilacz : Chieftec jakis 450 wat - 60-80 zł

kompa chce sprzedac bez dysku twardego bo nie mam po prostu czasu go czyscic i przerzucac 160gb informacji

Dopisałem Ci orientacyjne ceny. ten sprzęt nie jest taki zły, zgaduje że to zakupy mniej więcej z połowy 2008 roku :)
Podałem po ile mniej więcej chodzą takie podzespoły na Allegro czy pclab. Za zestaw zawsze jest te +/- 20% różnicy w cenie.
To nie jest high-end, ale wszystko jako-tako dobrze dobrane, na równym poziomie, pewnie kupowane na podstgawie tematów z purepc. Mam stary, w sumie identyczny sprzęt tylko z 4850 512mb.
Lepiej wyczyść ten dysk i dodaj go do tego komputera, komplet zawsze lepiej wygląda.

Quote (Latwiak @ 10 Aug 2011 15:36)
wat? ja myslalem ze 2, max 3 stowki dostane

W jakim sklepie internetowym najlepiej kupowac sprzet, mam zamiar kupic w techplanet.pl cos takiego
CPU: Intel Core i5 2500K-755zł,
RAM: Corsair DDR3 4GB 1600MHz Vengeance CL9-125zł,
MOBO: Asrock P67 PRO3 (B3) -356zł,
GPU: Gainward GeForce GTX570 1280MB DDR5/320bit -1119zł,
HDD:Seagate Barracuda 500GB SATA3 (ST3500413AS)  -148zł,
PSU: OCZ StealthXStream 2 SLI 600W -243zł,
Napęd: Samsung nagrywarka DVD SH-222AB -75zł,
CASE: Aerocool PGS VS-9-174zł,

i nie wiem czy nie obawiac sie ze kurier bedzie sie opierdalal i nie rozpierdoli mi tego po drodze

Zamów lepiej w pudełkach, niech Ci go nie składają na miejscu, wtedy powinno dojść w jednym kawałku. Ja zawsze tak zamawiałem ze sklepów i nigdy nie było problemów.

Zasiłkę chyba da się kupić taniej albo w ogóle zmienić ją np. na XFX czy jakiegoś Corsaira TX. Zobacz co piszą na pclab.

Co do obudowy to postawiłbym jednak na Brutusa 410. Kosztuje jakieś 140 zł, a ma prawdopodobnie dużo lepszą blache, solidne malowanie i dość prowizoryczne prowadzenie kabli, które mimo wszystko sprawdza się dość
dobrze. Miałem wcześniej Brutusa 410, a w nim sprzęt, który pokazywałem stronę wcześniej (na foto jest już przełożony do Gladiusa), więc po trzymaniu w Brutusie w miare rozbudowanego zestawu z 4 dyskami, 2 kartami graficznymi i dość dobrym chłodzeniem mogę pochwalić tę budę. Zamiast wydawać te 175 zł na VS-9 lepiej kupić tańszego Brutusa za 140 albo dołożyć troche i za ok. 200 kupić np. Gladiusa 800 lub coś innego.

Testy HDD poczytaj, ja wybrałem 1 TB Samsunga F3 jako główny dysk.

BTW. warto w ogóle kupować teraz DVD? ja nie mam i żyje ;) system instaluje z pendrive'a, a jak raz na rok potrzebuje czegoś z jakiejś płyty DVD to wkładam ją do laptopa i kopiuje na pendrive'a.
Banned
Posts: 4,418
Joined: Jun 27 2011
Gold: 3.56
Warn: 70%
Aug 10 2011 09:19am
Quote (toyo @ Aug 10 2011 05:10pm)
Dopisałem Ci orientacyjne ceny.  ten sprzęt nie jest taki zły, zgaduje że to zakupy mniej więcej z połowy 2008 roku :)
Podałem po ile mniej więcej chodzą takie podzespoły na Allegro czy pclab. Za zestaw zawsze jest te +/- 20% różnicy w cenie.
To nie jest high-end, ale wszystko jako-tako dobrze dobrane, na równym poziomie, pewnie kupowane na podstgawie tematów z purepc. Mam stary, w sumie identyczny sprzęt tylko z 4850 512mb.
Lepiej wyczyść ten dysk i dodaj go do tego komputera, komplet zawsze lepiej wygląda.


Zamów lepiej w pudełkach, niech Ci go nie składają na miejscu, wtedy powinno dojść w jednym kawałku. Ja zawsze tak zamawiałem ze sklepów i nigdy nie było problemów.

Zasiłkę chyba da się kupić taniej albo w ogóle zmienić ją np. na XFX czy jakiegoś Corsaira TX. Zobacz co piszą na pclab.

Co do obudowy to postawiłbym jednak na Brutusa 410. Kosztuje jakieś 140 zł, a ma prawdopodobnie dużo lepszą blache, solidne malowanie i dość prowizoryczne prowadzenie kabli, które mimo wszystko sprawdza się dość
dobrze. Miałem wcześniej Brutusa 410, a w nim sprzęt, który pokazywałem stronę wcześniej (na foto jest już przełożony do Gladiusa), więc po trzymaniu w Brutusie w miare rozbudowanego zestawu z 4 dyskami, 2 kartami graficznymi i dość dobrym chłodzeniem mogę pochwalić tę budę. Zamiast wydawać te 175 zł na VS-9 lepiej kupić tańszego Brutusa za 140 albo dołożyć troche i za ok. 200 kupić np. Gladiusa 800 lub coś innego.

Testy HDD poczytaj, ja wybrałem 1 TB Samsunga F3 jako główny dysk.

BTW. warto w ogóle kupować teraz DVD? ja nie mam i żyje ;) system instaluje z pendrive'a, a jak raz na rok potrzebuje czegoś z jakiejś płyty DVD to wkładam ją do laptopa i kopiuje na pendrive'a.


Ten sprzet byl kupowany na poczatku 2k8 lub 2k9, bardziej to pierwsze. Myslalem ze dostane duzo mniej za ten sprzet. Moglbys mi polecic jakis zasilacz w takim razie?
Member
Posts: 4,708
Joined: Feb 7 2009
Gold: 2,990.00
Aug 10 2011 09:25am
Komputer do 1500zl warto kupować? I czy za taką cenę pogram w gierki które wyjdą w przyszłym roku?
Go Back To Polska Topic List
Prev15455565758875Next
Add Reply New Topic New Poll