d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Polska > Kino
Prev1456
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 16,411
Joined: Apr 9 2007
Gold: 12,059.17
Sep 15 2025 02:15am
nie to nie mój wpis
Te ceny co podałeś to mocno nieaktualne, teraz to by kosztowało 200-300zl
Member
Posts: 42,135
Joined: Aug 4 2014
Gold: 13.37
Sep 15 2025 02:16am
^mis_nom nie to nie mój wpis
Te ceny co podałeś to mocno nieaktualne, teraz to by kosztowało 200-300zl


No to pasta sprzed jakichś 10 lat albo lepiej 😂
Member
Posts: 71,460
Joined: Jun 17 2007
Gold: 1,040.00
Sep 15 2025 02:50am
^mis_nom nie to nie mój wpis
Te ceny co podałeś to mocno nieaktualne, teraz to by kosztowało 200-300zl


A mi się zawsze wydawało, że to był Twój wpis.
Member
Posts: 45,823
Joined: Aug 19 2011
Gold: 2,390.15
Sep 15 2025 11:06am
Popcorn 30 zł przychodu a koszty:
Kukurydza 40 groszy
Sól 5 groszy
Olej 10 groszy
Papierowe pudełko na popcorn 5groszy
Prąd do maszyny podgrzewającej 10 groszy
Serwis/naprawy maszyny 5groszy
Wymiana maszyny raz na 10 lat 5groszy
Minuta czasu pracownika nabierającego popcorn 50 groszy.
Wychodzi prawie 29zl zysku z przychodu 30zł


XDDDDDDD

Polska jest najtańszym krajem w Europie i można się tu wyżywić za około 100zł miesiecznie.

Właśnie kończe taki miesiąc za 100zł. Musze powiedzieć, że ani razu nie byłem głodny-ba!-momentami byłem nawet przejedzeony, zapchany.

Nie zaliczam do jedzenia pica, co chyba oczywiste, bo jedzenie to jedzenia a picie to picie i na samą Cole wydałem koło 200zł(2 litry dziennie, czsami jescze wieczorem dokupowałem litrowa Colę).

A więc przechodząc do jadłospisu za 100 zł.
Aby przezyć miesiąc za 100 zł potrzeba:

1kg ryżu ok.3zł
1kg makaronu ok.2,5 zł
1kg kaszy jęczmiennej około 2 zł
6kg ziemniaków ok.8zł
2kg margarany ok 5 zł
150 bułek około 50zł
10 paczek Chochoszoków ok. 20
15 sosów do potraw jeden po około 50 groszy-około 7 zł, lub kilka sosów gotowych po ok.3 zł.

Razem około 100zł.
Zostało mi jescze 7 złotych z tej stówy. Nieźle.

Jak to jemy?
Rano zagtować gar sosu-mamy na 2 dni.
Pierwszy tydzień-makaron. 5 bułek dziennie, pół paczki Chocoszoków.
Drugi tydzień-ryż. 5 bułek dziennei, pół paczki Chocoszokw.
Trzeci tyedzień-kasza jęczmienna, 5 bułek, pół paczki Chocoszokwó.
Czwarty tydzień-6 kilo ziemniaków, 5 bułek , pół, paczki Chocoszoków.

Zamiast Chocoszoków można kupować krem czekoladowy-400 gr za 2,5zł albo zwykle kulki czekoladowe, można nabyć za 1-2 zł 300 gramów.

Także jadłsopsis jest sprawdzony i bardzo sycący-nawet zostało mi jeszcze trochę rużu i kaszy, bo kilogram na tydzień to naprawdę jest aż nadto.

Brakowało mi jedynie serków, jogurtów i rybek.
Ale bez problemu mogę taki miesiąc powtórzyć-mówię to jako osoba która lubi jeść, objadać się, czy nawet obżerać.

Jeden Władysław JAgiełło i masz jedzenie na cały miesiąc.
Pozdrawiam.

To przypadkiem nie twój post? 😂


To też on

Jak zwykle się mylisz. Zmień sobie nicka na elerror.
2008: 10% podwyżki
2009: 10% podwyżki
2010: 7% podwyżki
2011: 7% podwyżki
W sumie w 4 lata, w czasie kryzysu, nauczyciele dostali od rządu PO 34% podwyżki.

Go Back To Polska Topic List
Prev1456
Add Reply New Topic New Poll