d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Polska > Motoryzacja > Temat Oficjalny
Prev148495051521019Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 6,910
Joined: Apr 11 2008
Gold: 0.00
Jan 29 2011 02:48pm
Quote (pezet44 @ 29 Jan 2011 21:41)
co sądzisz o civic VI 1,5 114km na eco v-tec'u w sednie?
Tak do codziennej jazdy.


szkoda, że VI gen, ja tak zniosę wygląd civica do V gen, wiadomo, że VI wygodna i wiele wiele więcej elektroszajsu, sedanów też nie lubię, tylko coupe ew. hatchback..
słyszałem, że spalanie jest malutkie i podobno ten silnik wygrał jakiś tam eco cup, kopa też będzie miał bo 114kucy też bujnie machine ;)
Member
Posts: 9,881
Joined: Apr 17 2008
Gold: 15.00
Jan 30 2011 08:23am
Czy warto zainwestować w v-tec'a do D14 ? Słyszałem różne opinie na ten temat, zdania są podzielone. Jedni mówią że skutki są znikome, inni posiadacze D14 z v-tec mówią że jeździ się o niebo lepiej. Może ktoś ma/miał z tym styczność?
Member
Posts: 25,170
Joined: Apr 24 2009
Gold: 2,940.00
Jan 30 2011 09:15am
Quote (Milkesso @ 30 Jan 2011 15:23)
Czy warto zainwestować w v-tec'a do D14 ? Słyszałem różne opinie na ten temat, zdania są podzielone. Jedni mówią że skutki są znikome, inni posiadacze D14 z v-tec mówią że jeździ się o niebo lepiej. Może ktoś ma/miał z tym styczność?


tylko wtryskiwacze się zmieniało i wylot/dolot coś na ten temat słyszałem ponoć daje rade w chuj.
a jeśli chodzi o poważniejsze modyfikacje to nie jestem w stanie się wypowiedzieć.

Zatankowałem do mojego A4 B5 po lifcie 1,9 TDI 110km 157k przebiegu do fulla (6X) litrów ropy przejechałem 100 km i dotankowałem dzisiaj.
Wynik mnie statysfakcjonuje:
w warunkach zimowych poniżej 10*C, w mieście na krótkich trasach gdzie w dodatku przynajmniej kilkanaście minut dziennie stoję w korku spalanie wyszło ~6,8 litra/100 km
podobny test mam zamiar zrobić w lato.
Member
Posts: 12,507
Joined: Nov 10 2010
Gold: 15.00
Jan 30 2011 02:46pm
Quote (pezet44 @ Jan 30 2011 04:15pm)
tylko wtryskiwacze się zmieniało i wylot/dolot coś na ten temat słyszałem ponoć daje rade w chuj.
a jeśli chodzi o poważniejsze modyfikacje to nie jestem w stanie się wypowiedzieć.

Zatankowałem do mojego A4 B5 po lifcie 1,9 TDI 110km 157k przebiegu do fulla (6X) litrów ropy przejechałem 100 km i dotankowałem dzisiaj.
Wynik mnie statysfakcjonuje:
w warunkach zimowych poniżej 10*C, w mieście na krótkich trasach gdzie w dodatku przynajmniej kilkanaście minut dziennie stoję w korku spalanie wyszło ~6,8 litra/100 km
podobny test mam zamiar zrobić w lato.


Norma ;)
Member
Posts: 9,881
Joined: Apr 17 2008
Gold: 15.00
Jan 30 2011 02:56pm
Zwracam się do Was z kolejnym problemem. Tym razem są to zaparowane szyby. Cóż, chyba w każdym aucie w pewnym stopniu parują, ale nie tak jak u mnie ;F
Na wczorajszym zlocie trochę mi było wstyd się przyznać który samochód jest mój :ph34r: "To ten z białymi szybami"
Problem wygląda tak, że po wyłączeniu ogrzewania momentalnie wszystkie szyby robią się białe. Czytałem kiedyś i gdzieś że jest to spowodowane przez wilgoć w samochodzie, ok, tylko jak z tym walczyć na co dzień? Może znacie jakieś sprawdzone metody... Próbowałem już z czyszczeniem szyb od środka i stwierdzam, że efektu prawie nie ma.
Member
Posts: 16,910
Joined: May 22 2006
Gold: 26.37
Jan 30 2011 02:59pm
Quote (Milkesso @ 30 Jan 2011 21:56)
Zwracam się do Was z kolejnym problemem. Tym razem są to zaparowane szyby. Cóż, chyba w każdym aucie w pewnym stopniu parują, ale nie tak jak u mnie ;F
Na wczorajszym zlocie trochę mi było wstyd się przyznać który samochód jest mój :ph34r:  "To ten z białymi szybami"
Problem wygląda tak, że po wyłączeniu ogrzewania momentalnie wszystkie szyby robią się białe. Czytałem kiedyś i gdzieś że jest to spowodowane przez wilgoć w samochodzie, ok, tylko jak z tym walczyć na co dzień? Może znacie jakieś sprawdzone metody... Próbowałem już z czyszczeniem szyb od środka i stwierdzam, że efektu prawie nie ma.


Sa niby jakies spraye anti-fog przeciwko parowaniu szyb ale nigdy nie sprawdzalem ich skutecznosci.
Member
Posts: 1,248
Joined: Sep 18 2010
Gold: 404.00
Jan 30 2011 03:03pm
jedna marka sie liczy i pamietajcie gdy niema z przodu gwiazdy to chuj z jazdy

Member
Posts: 1,541
Joined: Jan 16 2011
Gold: 830.00
Jan 30 2011 03:04pm
Quote (Yoshimitsu1_MoS @ Jan 30 2011 09:59pm)
Sa niby jakies spraye anti-fog przeciwko parowaniu szyb ale nigdy nie sprawdzalem ich skutecznosci.


są i działają nawet nieźle ale tylko zagraniczne bo w polskich to wogóle alkoholu nie ma i parują jak ch*j
Member
Posts: 9,881
Joined: Apr 17 2008
Gold: 15.00
Jan 30 2011 03:08pm
Quote (Fixiu @ 30 Jan 2011 22:04)
są i działają nawet nieźle ale tylko zagraniczne bo w polskich to wogóle alkoholu nie ma i parują jak ch*j


Więc kupowanie na polskich serwisach aukcyjnych nie ma sensu... Jest jeszcze druga opcja, a mianowicie mógłbym udać się z tym do fachowca, tylko wyciągnie ode mnie nie wiadomo ile pieniędzy.
Member
Posts: 25,170
Joined: Apr 24 2009
Gold: 2,940.00
Jan 30 2011 04:51pm
Quote (AlCapoone @ 30 Jan 2011 21:46)
Norma ;)


dużo właśnie strasznie, 8km w jedną stronę + korki może dlatego : P
jak inną stroną jeździłem to spadało w zimie do 6 litrów.
Zobaczymy w lato w trasie i w mieście.
Go Back To Polska Topic List
Prev148495051521019Next
Add Reply New Topic New Poll