d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Polska > Prawo Jazdy > Temat Oficjalny
Prev14748495051125Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 10,262
Joined: Mar 13 2005
Gold: 801.64
Sep 8 2010 05:06pm
Quote (Rafawiak @ Sep 8 2010 07:42pm)
heh ja wlasnie robie prawko, mam nadzieje ze za 1 :D


juz robisz? mozesz zaczac 20.10.2010 chyba,ze robisz b1 (fail)
Member
Posts: 46,500
Joined: Jan 25 2006
Gold: 22,175.00
Sep 8 2010 05:27pm
dobra takie male pytanko, nasunelo mi sie cos w przypadku skrzyzowania o ruchu okreznym.
mianowicie: jazda "prosto" przez skrzyzowanie ( nie ma zjazdu naprzeciwko ) wyglada w ten sposob, ze kraze wokol wyspy lewym pasem? :rofl:

This post was edited by Promote on Sep 8 2010 05:28pm
Member
Posts: 18,663
Joined: Mar 3 2009
Gold: 0.36
Sep 8 2010 11:19pm
Quote (Promote @ Sep 9 2010 01:27am)
dobra takie male pytanko, nasunelo mi sie cos w przypadku skrzyzowania o ruchu okreznym.
mianowicie: jazda "prosto" przez skrzyzowanie ( nie ma zjazdu naprzeciwko ) wyglada w ten sposob, ze kraze wokol wyspy lewym pasem? :rofl:


imo tak, a potem odbijasz w prawo- właśnie tak się moim zdaniem jedzie prosto na rondzie :P
Retired Moderator
Posts: 38,275
Joined: Mar 19 2007
Gold: 1,218.00
Trader: Trusted
Sep 9 2010 01:52am
Quote (Promote @ 9 Sep 2010 00:27)
dobra takie male pytanko, nasunelo mi sie cos w przypadku skrzyzowania o ruchu okreznym.
mianowicie: jazda "prosto" przez skrzyzowanie ( nie ma zjazdu naprzeciwko ) wyglada w ten sposob, ze kraze wokol wyspy lewym pasem? :rofl:


nie za bardzo rozumiem pytanie - wyboldowany fragment - ale generalnie jest tak ze na rondzie o 2 pasach pas zewnętrzny służy do jazdy prosto i w prawo a pas wewnętrzny do jazdy w lewo:
chcąc skręcić w lewo na rondzie trzeba wjechać na pas wewnętrzny i przed zjazdem którym chcemy zjechać zmienić pas na zewnętrzny - błędem i łamaniem przepisów ruchu drogowego jest skręcanie bezpośrednio z wewnętrznego pasa ruchu ronda w zadany zjazd oraz błędem jest skręcanie w lewo na rondzie z pasa zewnętrznego. Niestety mało kto zwraca na to uwagę dlatego trzeba zwracać szczególną ostrożność na takich rondach.
Member
Posts: 46,500
Joined: Jan 25 2006
Gold: 22,175.00
Sep 9 2010 05:35am


chodzi o cos takiego, na wprost bedzie 2 zjazdem w prawo, jednak prosto wg. mnie wyglada w sposob krazenia wokol wyspy ;-)
Member
Posts: 35,826
Joined: Sep 6 2008
Gold: 0.00
Sep 9 2010 05:36am
tutaj nie ma na wprost, jest pierwszy w prawo drugi w prawo albo w lewo
Member
Posts: 46,500
Joined: Jan 25 2006
Gold: 22,175.00
Sep 9 2010 05:40am
Quote (lszcz @ 9 Sep 2010 13:36)
tutaj nie ma na wprost, jest pierwszy w prawo drugi w prawo albo w lewo


jakby sie uparl to 2 w prawo by mogl byc na wprost, szczegolnie ze jest to odwzorowanie skrzyzowania u mnie w miescie, i widzialem filmik z egzaminu gdzie egzaminator powiedzial "jedziemy prosto" - dlatego tez pytam :)
Member
Posts: 35,826
Joined: Sep 6 2008
Gold: 0.00
Sep 9 2010 05:42am
jesli cie upierdoli to chyba mozna sie odwolywac, najlepiej zapytaj instruktora :o
Member
Posts: 7,640
Joined: May 4 2006
Gold: 0.00
Sep 9 2010 05:48am
poniewaz jest to skrzyzowanie to gdy powie jedziemy prosto to skrecasz w 2ga w prawo, i nie wjezdzaj na wewnetrzny pas tylko jedziesz zewnetrznym, potem bedziesz mial zbyt duzo pieprzenia sie z powrotem na zewnetrzny gdyz te 2 zjazdy sa blisko siebie
Member
Posts: 46,500
Joined: Jan 25 2006
Gold: 22,175.00
Sep 9 2010 05:50am
Quote (Lord-Keny @ 9 Sep 2010 13:48)
poniewaz jest to skrzyzowanie to gdy powie jedziemy prosto to skrecasz w 2ga w prawo, i nie wjezdzaj na wewnetrzny pas tylko jedziesz zewnetrznym, potem bedziesz mial zbyt duzo pieprzenia sie z powrotem na zewnetrzny gdyz te 2 zjazdy sa blisko siebie


o widzisz, o to mi chodzilo B)
wiem, zewnetrzny to tylko przy zawracaniu i skrecaniu w lewo :)

Quote (lszcz @ 9 Sep 2010 13:42)
jesli cie upierdoli to chyba mozna sie odwolywac, najlepiej zapytaj instruktora :o


"latwo skory nie oddam" :rofl:
Go Back To Polska Topic List
Prev14748495051125Next
Add Reply New Topic New Poll