d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Polska > Terrarystyka > Temat Oficjalny
Prev14445464748268Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 20,622
Joined: Dec 28 2008
Gold: 134.00
Oct 24 2010 12:58pm
Quote (Last_Hope @ Oct 24 2010 07:30pm)
A są jakieś poradniki dot. hodowli pająków na necie?
Szukałem różnych FAQ, ale z małą skutecznością...

Chciałbym w miarę ładnie wyglądającego, bezpiecznego (jad) i w miarę ruchliwego pająka (żeby nie zamulał w akwarium) + łatwego w utrzymaniu.

Możecie coś polecić?


naziemne raczej mało się ruszają, może C. fasciatum zobacz, on w miarę często łazi i dużo przędzie pajęczyny, to ładnie wygląda nawet :)
Member
Posts: 27,383
Joined: May 30 2010
Gold: 369.00
Oct 25 2010 08:10am
Quote (Yugi @ Oct 24 2010 08:58pm)
naziemne raczej mało się ruszają, może C. fasciatum zobacz, on w miarę często łazi i dużo przędzie pajęczyny, to ładnie wygląda nawet :)


Tylko taki jakiś średni z wyglądu...
Czytałem, że jako pierwszego pająka na arachnei.org polecają coś z Brachypelm.
Na maxa mi się wizualnie podoba Brachypelma Smithi, annitha lub coś w ten deseń.

e: a co na wasze hobby mówią wasi bliscy? Małżonka/rodzice/inni domownicy?

This post was edited by Last_Hope on Oct 25 2010 08:11am
Member
Posts: 20,622
Joined: Dec 28 2008
Gold: 134.00
Oct 25 2010 08:12am
Quote (Last_Hope @ Oct 25 2010 03:10pm)
Tylko taki jakiś średni z wyglądu...
Czytałem, że jako pierwszego pająka na arachnei.org polecają coś z Brachypelm.
Na maxa mi się wizualnie podoba Brachypelma Smithi, annitha lub coś w ten deseń.

e: a co na wasze hobby mówią wasi bliscy? Małżonka/rodzice/inni domownicy?


smithi raczej średnio ruchliwy :p
mieszkam sam :rolleyes:

e: smithi z małej się pisze :p

This post was edited by Yugi on Oct 25 2010 08:12am
Member
Posts: 27,383
Joined: May 30 2010
Gold: 369.00
Oct 25 2010 08:43am
Quote (Yugi @ Oct 25 2010 04:12pm)
smithi raczej średnio ruchliwy :p
mieszkam sam  :rolleyes:

e: smithi z małej się pisze :p


no mało ruchliwe są te Brachypelmy... Ale za to słaby jad + w miarę łatwe w hodowli.
Member
Posts: 20,622
Joined: Dec 28 2008
Gold: 134.00
Oct 25 2010 08:57am
Quote (Last_Hope @ Oct 25 2010 03:43pm)
no mało ruchliwe są te Brachypelmy... Ale za to słaby jad + w miarę łatwe w hodowli.


zamiast smithi zobacz może boehmei
Member
Posts: 27,383
Joined: May 30 2010
Gold: 369.00
Oct 25 2010 09:09am
Quote (Yugi @ Oct 25 2010 04:57pm)
zamiast smithi zobacz może boehmei


Też spoko wygląda :)
e. na arachnea.org sprawdzam i czytam.

This post was edited by Last_Hope on Oct 25 2010 09:09am
Member
Posts: 27,383
Joined: May 30 2010
Gold: 369.00
Oct 25 2010 11:12am
Btw. Nie wiecie co to za gatunek?
Odwłok ma około 6-9mm
Odnóża koło 1-1,5 cm

http://img199.imageshack.us/img199/5592/pajkb.jpg
http://img836.imageshack.us/img836/3518/pajk2.jpg
Banned
Posts: 463
Joined: May 28 2010
Gold: 0.00
Warn: 20%
Oct 25 2010 02:39pm
Quote (Last_Hope @ Oct 25 2010 07:12pm)
Btw. Nie wiecie co to za gatunek?
Odwłok ma około 6-9mm
Odnóża koło 1-1,5 cm

[URL=http://img199.imageshack.us/img199/5592/pajkb.jpg]http://img199.imageshack.us/img199/5592/pajkb.jpg[/URL]
[URL=http://img836.imageshack.us/img836/3518/pajk2.jpg]http://img836.imageshack.us/img836/3518/pajk2.jpg[/URL]


krzyzak (ogrodowy?)
Member
Posts: 20,622
Joined: Dec 28 2008
Gold: 134.00
Oct 28 2010 01:14pm
II Giełda terrarystyczna w Lublinie! - 30.10
Adres:
Centrum Kongresowe, ul. Akademicka 15
Uniwersytet Przyrodniczy
Lublin

Godziny otwarcia giełdy: 10-15 ,
Bilety: normalny 5 zł
Ulgowy (dzieci do lat 8 ): 3 zł



ktoś się wybiera?

This post was edited by Yugi on Oct 28 2010 01:21pm
Member
Posts: 27,383
Joined: May 30 2010
Gold: 369.00
Oct 28 2010 01:15pm
Quote (Yugi @ Oct 28 2010 09:14pm)
II Giełda terrarystyczna w Lublinie! - 30.10
Adres:
Centrum Kongresowe, ul. Akademicka 15
Uniwersytet Przyrodniczy
Lublin

Godziny otwarcia giełdy: 10-15 ,
Bilety: normalny 5 zł
Ulgowy (dzieci do lat 8 ): 3 zł


ktoś się wybiera?


zbyt daleko, jak dla mnie... :(
Go Back To Polska Topic List
Prev14445464748268Next
Add Reply New Topic New Poll