d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Polska > Giełda Papierów Wartościowych > Temat Oficjalny
Prev1434445464767Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 25,955
Joined: May 30 2010
Gold: 190.69
Dec 29 2021 05:14am
Quote (Ironfister @ Dec 29 2021 11:55am)
Mam 35lat i dużo ogólnej wiedzy na temat świata i gospodarki.
Wielu rzeczy po prostu nie przewidzisz, dlatego to podobne do kasyna.

Na przykład jeszcze kilka miesięcy wcześniej Glapinski się zarzekał, że inflacji nie będzie. A potem się okazało inaczej.
Kto w 2008 przewidywał światowy kryzys i upadek wielu banków i firm? No prawie nikt.
Widać teraz na świecie napięcia, i to poważne. Dotyczące globalizacji, środowiska naturalnego. Liczba ludności na świecie rośnie, ale świat nie robi się coraz to większy.
Robotyzacja i globalizacja powoduje spadek zapotrzebowania na prace ludzką, to też wywoła kryzysy w przyszłości.
Pamiętajmy też o kryzysie klimatycznym, który spowoduje potencjalnie chociażby gigantyczną presję migracyjną z południa na północ.
Kto rok temu obstawiał wojnę rusko-ukrainska? Prawie nikt, a teraz jest to bardzo prawdopodobne.
Nikt nie wie, czy Omikron to już ostatni wariant covida, czy jednak będą następne (gorsze).
W Polsce szczególnie jesteśmy w czarnej dupie, z kilku powodów.
W takim banku chociażby wystarczy, że duża część klientów przestanie spłacać kredyty, i już bank bankrutuje. Nie potrzeba tutaj tak naprawdę dużo.
Ty jako osoba z zewnątrz, choćbyś nie wiem jak dużo czytał oficjalnych, publicznodostepnych informacji o spółce, to nie dowiesz się czy dana spółka tak naprawdę działa dobrze czy źle.
Dodatkowo wiadomo, że nie ma doskonałych firm. Na temat każdej znajdą się jakieś negatywne informacje.
Dlatego ja, jako osoba która przede wszystkim chce zachować wartość inwestycji, inwestuje w dużo spółek, z różnych sektorów, raczej większych i średnich niż mniejszych bo mniejsze to wogole może być patologia.
Na koniec napiszę ci jedno.
Analiza techniczna to bzdury, te wszystkie formacje wzrostowych kutasów etc & to bajki dla chłopców.



Myslalem, ze bedziemy w stanie merytorycznie porozmawiac o konkretnych spolkach.

Zamiast tego, zgrywasz wszechwiedzacego.
W takim razie, trwaj w swoich przekonaniach, a ja zachowam swoja wiedze dla siebie.

Udanych inwestycji.
Member
Posts: 8,930
Joined: Jan 10 2007
Gold: 1,010.00
Dec 29 2021 05:19am
czytam i w ogóle
inwestowałem w krypto
teraz mam 2 spółki sram na jaskółki
Member
Posts: 14,784
Joined: Apr 9 2007
Gold: 12,953.17
Dec 29 2021 06:14am
Quote (Last_Hope @ 29 Dec 2021 12:14)
Myslalem, ze bedziemy w stanie merytorycznie porozmawiac o konkretnych spolkach.

Zamiast tego, zgrywasz wszechwiedzacego.
W takim razie, trwaj w swoich przekonaniach, a ja zachowam swoja wiedze dla siebie.

Udanych inwestycji.

Czytaj dokładniej.
To. że trochę wiem na różne tematy, i orientuje się co się dzieje na świecie, jeszcze nie znaczy, że uważam się za wszechwiedzącego.
W szczególności interesuje mnie inwestowanie w spółki, indeksy zagraniczne za pomocą polskiego konta maklerskiego, jak to wygląda w praktyce i czy prowizje są w miarę niewysokie, jakie dokładnie.

Quote (kipone @ 29 Dec 2021 12:19)
czytam i w ogóle
inwestowałem w krypto
teraz mam 2 spółki sram na jaskółki


Krypto to nie inwestycja a co najwyżej spekulacja, to rośnie bo wchodzą nowi ludzie z nową forsą, którzy sobie myślą, że jak coś się napompowało w przeszłości, to będzie się pompować nieskończenie dalej. Ale wystarczy, że ludzie trochę stracą entuzjazm, że przez parę lat BTC nie będzie rosnąć, że sprzedających będzie trochę więcej niż kupujących, i już się robi dupa z tego wszystkiego.
Bowiem jak kupujesz np kawałek firmy cdprojekt, to liczysz na to, że oni będą dalej robić i sprzedawać gry, i w ten sposób albo rosnąć albo dzielić się z Tobą osiągniętym zyskiem.
A jak kupujesz krypto to po prostu liczysz na to, że za rok pojawi się ktoś, kto będzie chciał to krypto odkupić od ciebie drożej, niż ty to dzisiaj kupiłeś. W końcu to j*bnie, chociaż niewiadomo dokładnie kiedy.
Member
Posts: 46,431
Joined: Oct 6 2007
Gold: 2,864.40
Dec 29 2021 03:28pm
Mam uprzejma prosbe, zebys chociaz ten temat uszanowal i nie sral tu swoim gownem, dzieki.
Member
Posts: 14,784
Joined: Apr 9 2007
Gold: 12,953.17
Jan 3 2022 04:51pm
Nowy miesiąc, zrobiłem nowe zlecenia. Tak jak zapowiadałem tym razem trochę mniejsze spółki, z polskiej giełdy:
ASSECOBS

SEVENET

SNIEZKA

MENNICA

Każdą kupiłem za ok 1300-1800 pln, śnieżka najwięcej, sevenet najmniej bo jednak newconnect to większe ryzyko. To spółki które co prawda pewnie jakoś spektakularnie nie urosną, ale wydają się być solidne, mają solidne podstawy, robią co roku zyski i często dzielą się dywidendą.

Oprócz tego zrobiłem zlecenie na amerykański ETF oparty o S&P500 za nieco ponad 4k pln:
ETFSP500

Chciałem jeszcze dokupić jakąś spółkę z branży piwno-spożywczej, ale brakło hajsu, może za dwa tygodnie albo za miesiąc :)
Member
Posts: 7,651
Joined: Dec 25 2018
Gold: 2,000.00
Jan 4 2022 04:48am
Co ty tu za gówno promujesz, tylko krypto
Member
Posts: 8,930
Joined: Jan 10 2007
Gold: 1,010.00
Jan 4 2022 04:50am
Quote (Kenu_PL @ 4 Jan 2022 11:48)
Co ty tu za gówno promujesz, tylko krypto


Quote (Ironfister @ 29 Dec 2021 13:14)

Krypto to nie inwestycja a co najwyżej spekulacja, to rośnie bo wchodzą nowi ludzie z nową forsą, którzy sobie myślą, że jak coś się napompowało w przeszłości, to będzie się pompować nieskończenie dalej. Ale wystarczy, że ludzie trochę stracą entuzjazm, że przez parę lat BTC nie będzie rosnąć, że sprzedających będzie trochę więcej niż kupujących, i już się robi dupa z tego wszystkiego.
Bowiem jak kupujesz np kawałek firmy cdprojekt, to liczysz na to, że oni będą dalej robić i sprzedawać gry, i w ten sposób albo rosnąć albo dzielić się z Tobą osiągniętym zyskiem.
A jak kupujesz krypto to po prostu liczysz na to, że za rok pojawi się ktoś, kto będzie chciał to krypto odkupić od ciebie drożej, niż ty to dzisiaj kupiłeś. W końcu to j*bnie, chociaż niewiadomo dokładnie kiedy.



tak lub nie (oby)
Member
Posts: 15,362
Joined: Sep 26 2011
Gold: 6.87
Jan 4 2022 04:50am
Ale pajac :lol:
Member
Posts: 14,784
Joined: Apr 9 2007
Gold: 12,953.17
Jan 4 2022 08:04am
Quote (Kenu_PL @ 4 Jan 2022 11:48)
Co ty tu za gówno promujesz, tylko krypto


Jak masz taką Śnieżkę, to ona sprzedaje farby i lakiery od ponad 30lat, i dzieli się zyskiem z akcjonariuszami.
To jest konkret, prawdziwa firma która działa i pracuje, i jest znana wśród klientów.
Krypto nie ma startu.
Member
Posts: 7,651
Joined: Dec 25 2018
Gold: 2,000.00
Jan 4 2022 08:06am
Quote (Ironfister @ Jan 4 2022 03:04pm)
Jak masz taką Śnieżkę, to ona sprzedaje farby i lakiery od ponad 30lat, i dzieli się zyskiem z akcjonariuszami.
To jest konkret, prawdziwa firma która działa i pracuje, i jest znana wśród klientów.
Krypto nie ma startu.


Powiedz to kryptomilionerom haha
Go Back To Polska Topic List
Prev1434445464767Next
Add Reply New Topic New Poll