d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Polska > Matura 2012 > Temat Oficjalny
Prev1424344454660Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 3,124
Joined: Aug 23 2011
Gold: 389.98
May 10 2012 02:17pm
Quote
Szczerze? Nieprawdopodobnie trudna,są
(2012-05-10 21:53)
~egg

wyjątki dla których to było łatwe,ale dla
mnie,kogoś kto od roku słucha radia bbc
przynajmniej kilka godzin w tygodniu,listening był
nie do ogarnięcia. Z podstawy rozumiałem jakieś
95% z listeningu a tu pojedyncze
zdania,słówka....ogólnie z 20-30%. Jeszcze gorzej
z readingiem i gramatyką. Po prostu przerosło mnie
to. Dodatkowo,w tak duszny dzień 5 godzin
egzaminów z durnymi kilkugodzinnymi przerwami to
robiło swoje. Mnie już głowa bolała i ten
listening przelewał się przeze mnie. Powiem tak,o
ile podstawy uwłaczały mojej wiedzy i pracy
włożonej w ten język (nie twierdzę że matura była
banalna,sam będe miał 80-90%,bo myślałem że
rozszerzenie dużo lepiej mi pójdzie i nie robiłem
tego tak uważnie)to rozszerzenie po prostu było
dla tych co język umieją perfekcyjnie.


; DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
Member
Posts: 5,683
Joined: Apr 16 2008
Gold: 1,211.75
May 10 2012 02:18pm
Quote (Stiffus @ May 10 2012 10:17pm)
; DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD


skończyłem czytać na listeningu
Member
Posts: 3,257
Joined: Dec 18 2010
Gold: 0.50
Warn: 10%
May 10 2012 03:29pm
Rozszerzenie było łatwe. Ktoś kto angielskiego używa regularnie np. w necie: artykuły filmy itd. nie powinno być problemu.
Beke mam z ludzi którzy latami chodzą na dodatkowe zajęcia, a ja angielski po prostu ZNAM. Chuj wie skąd, ale nie miałem nigdy z nim problemu. Rozszerzenie 90%+ imo
Member
Posts: 126
Joined: Jul 12 2011
Gold: Locked
May 10 2012 03:40pm
Macie jakies rady co do ustnego anglika ?;>
Member
Posts: 3,257
Joined: Dec 18 2010
Gold: 0.50
Warn: 10%
May 10 2012 03:40pm
Quote (lolzz1 @ May 10 2012 10:40pm)
Macie jakies rady co do ustnego anglika ?;>


olej to, bo nikt na studiach na to nie patrzy
Member
Posts: 11,282
Joined: Nov 14 2009
Gold: 15.50
May 10 2012 05:51pm
Quote (czwarty_z_mrocznej_trojcy @ May 10 2012 10:29pm)
Rozszerzenie było łatwe. Ktoś kto angielskiego używa regularnie np. w necie: artykuły filmy itd. nie powinno być problemu.
Beke mam z ludzi którzy latami chodzą na dodatkowe zajęcia, a ja angielski po prostu ZNAM. Chuj wie skąd, ale nie miałem nigdy z nim problemu. Rozszerzenie 90%+ imo


no właśnie mi sie wydaje ze ktos kto uzywa ang w necie nie zwraca uwagi na pierdoly jakich wymagaja na rozszerzeniu
Przynajmniej jezeli chodzi o wlasne wypowiedzi to uzywa sie go tylko by sie jakos dogadac i nic ponadto no chyba ze faktycznie mowa o jakichs artykulach po ang ale te niestety rzadko czytam.
Niestety wymaga sie tam pelnej poprawnosci pod kazdym katem no i coz. Ogolnie i tak to co nas w szkolach ucza to jest gowno przynajmniej tak twierdzi moja siostra ktora teraz tlumaczy miedzy angolami a polakami - to co nas ucza tych pieknych calych zdan i czasow to oni nawet sami tak nie gadaja. Mowi ze oni zawsze najkrotsza droga, np. taki jeden John (anglik) idzie do kumpla tez anglikai mowi "Pub" i po prostu tamten wie ze chodzi o to ze maja dzis isc sie najebac - ogolnie mowi ze czesto uzywaja pojedynczych slow i nie mowia w kazdym zdaniu I pla pla pla
Member
Posts: 526
Joined: Dec 27 2005
Gold: 0.00
May 10 2012 06:44pm
Quote (kubaba5 @ 11 May 2012 00:51)
Mowi ze oni zawsze najkrotsza droga, np. taki jeden John (anglik) idzie do kumpla tez anglikai mowi "Pub" i po prostu tamten wie ze chodzi o to ze maja dzis isc sie najebac - ogolnie mowi ze czesto uzywaja pojedynczych slow i nie mowia w kazdym zdaniu I pla pla pla


Zes wymodzil ku***, niezła wymowka na nieogar językowy, to moze w szkołach powinni uczyć tylko pojedynczych słów i będziecie z tego sklejac zdania wedle uznania? Oczywiście raczej nie bedzie to potrzebne, bo np. taki jeden John mówi do kumpla "pub" i wiadomo o co chodzi. Ty tez pewnie jakbyś usłyszał hasło "browar", zalapalbys o co chodzi (o wódkę), ale czy to oznacza, ze na tym polega porozumiewania sie w języku polskim? To już delfiny maja bardziej złożone wypowiedzi.
Member
Posts: 13,166
Joined: May 26 2007
Gold: 730.21
May 10 2012 06:45pm
Quote (wizardius @ May 11 2012 12:44am)
Zes wymodzil ku***, niezła wymowka na nieogar językowy, to moze w szkołach powinni uczyć tylko pojedynczych słów i będziecie z tego sklejac zdania wedle uznania? Oczywiście raczej nie bedzie to potrzebne, bo np. taki jeden John mówi do kumpla "pub" i wiadomo o co chodzi. Ty tez pewnie jakbyś usłyszał hasło "browar", zalapalbys o co chodzi (o wódkę), ale czy to oznacza, ze na tym polega porozumiewania sie w języku polskim? To już delfiny maja bardziej złożone wypowiedzi.


+1 : D
Member
Posts: 19,115
Joined: Apr 27 2007
Gold: 15,461.01
May 10 2012 10:25pm
Nie mogłem spać całą noc, nie wiem czemu... Zapierdalam poprawiać wos, elo. Ciekawe czy coś z tego wyjdzie.
Member
Posts: 4,702
Joined: May 31 2010
Gold: 0.00
May 10 2012 10:29pm
Quote (LoQ @ 11 May 2012 06:25)
Nie mogłem spać całą noc, nie wiem czemu... Zapierdalam poprawiać wos, elo. Ciekawe czy coś z tego wyjdzie.


Gl
Go Back To Polska Topic List
Prev1424344454660Next
Add Reply New Topic New Poll