d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Polska > Topic O Literaturze Fantasy #3 > Kolejny Repost.
Prev14243444546205Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 19,599
Joined: Oct 4 2007
Gold: 20.07
Dec 7 2010 05:13am
Quote (RoGh @ Dec 7 2010 12:13pm)
Nieee, Siewca Wiatru to nie kontynuacja Rudej Sfory, tylko innej jej ksiazki ;)


Ble, to lekki fail. Zaspany jestem. :)
Banned
Posts: 1,117
Joined: Apr 20 2009
Gold: 0.00
Warn: 80%
Dec 7 2010 05:42am
mjr Kups o 56. Kompanii Specjalnej

ciekawa ksiazka :)
Member
Posts: 37,502
Joined: Mar 30 2007
Gold: Locked
Warn: 100%
Dec 7 2010 05:47am
Quote (zBOAz @ Dec 7 2010 11:42am)
mjr Kups o 56. Kompanii Specjalnej

ciekawa ksiazka :)


56 Kompania Specjalna – jednostka dalekiego rozpoznania ludowego Wojska Polskiego i okresu transformacji ustrojowej.

Quote
Topic O Literaturze Fantasy #3 > Kolejny Repost.


Ale nie bede sie czepiac.
Member
Posts: 3,904
Joined: Jul 3 2005
Gold: 0.00
Dec 9 2010 07:20am
Quote (ilikevodka @ 6 Dec 2010 23:11)
zakupilem dzisiaj 2 pozycje kossakowskiej mam nadzieje, ze mnie nie zawiedzie. warto sie brac za zwiadowcow/trylogie cienia?


the way of shadow jest calkiem fajne, przyjemnie sie czyta.

ja swojego warlocka w wowie nazwalem Vürdmeister :D
Member
Posts: 363
Joined: Dec 5 2010
Gold: 69.00
Warn: 20%
Dec 10 2010 08:37pm
ja nie lubic !!!!
Member
Posts: 764
Joined: Mar 24 2007
Gold: 69.00
Dec 11 2010 12:27am
Ani Slowa Prawdy autorstwa Jacka Piekary luzna, trzyma w napieciu rozdzial po rozdziale.
Niewymuszone elementy humorystyczne.
Member
Posts: 63,411
Joined: Dec 16 2006
Gold: 5,050.86
Dec 11 2010 03:04am
ruda sfora zakonczona. jak dla mnie troche za krotkie+za malo nakurwiania, ale milo sie czytalo. dzisiaj zaczynam siewce wiatru :>

Quote (Afrodyta @ Dec 11 2010 03:37am)
ja nie lubic !!!!


ty wyjsc
Member
Posts: 8,021
Joined: Sep 18 2009
Gold: 6.24
Dec 11 2010 05:14am
Ma ktoś jakieś info odnośnie następnych części Malowanego Człowieka aka Pustynnej Włóczni?
Member
Posts: 6,712
Joined: Feb 18 2008
Gold: 102.46
Dec 11 2010 05:18am
Quote (RoGh @ Dec 7 2010 11:43am)
Ruda Sfora bardzo mi sie podobala, to cos wiecej niz zwykla ksiazka fantasy, polecam.

Co do Siewcy Wiatru, to nie martw sie, bo to nie jest do konca druga czesc cyklu. Przed Siewca Wiatru napisala "Obroncy Krolestwa" ( teraz wydane jako reedycja pod nazwa Zarna Niebios ), ale jest to zbior opowiadan, wprowadzajacy w ten swiat, ja tylko rzucilem okiem na ta ksiazke, bo dowiedzialem sie o niej dopiero po przeczytaniu Siewcy Wiatru, a fabula byla dla mnie w pelni zrozumiala. Generalnie Siewca Wiatru jest ok, a jego kontynuacja - Zbieracz Burz, nie jest jakis rewelacyjny.

Cos sie konczy cos sie zaczyna warto kupic,alternatywne zakonczenie Wiedzmina( napisane przed napisaniem 5 tomu, takze sa tam prawie tylko postacie poznane w dwoch zbiorach opowiadan), historia rodzicow Geralta, do tego pare opowiadanek w roznych klimatach, takze sf. A wszystko dzielem Sapka jak byl jeszcze w bardzo dobrej formie ( bo Zmija i Lux Perpetua nie sa dla mnie rewelacyjne ).


@ bold --> niestety ale nieprawda, AS mowil o tym w swoich wywiadach.

This post was edited by kapishon on Dec 11 2010 05:19am
Member
Posts: 23,497
Joined: Jun 19 2005
Gold: 28,575.00
Dec 11 2010 10:43am
Quote (kapishon @ 11 Dec 2010 13:18)
@ bold --> niestety ale nieprawda, AS mowil o tym w swoich wywiadach.


Czytales to opowiadanie? Ja czytalem i nie ma tam np. zoltana chivaya ( drugiego krasnoludzkiego przyjeciela Geralta, ale poznanego dopiero w sadze ), jest tylko yarpen zigrin, z tego co pamietam ( pamiec mam dobra, ale czasami mnie zawodzi ), to jedyna postacia, ktora nie wystapila w ostatnie zyczenie/miecz przeznaczenia, a pojawia sie w cos sie konczy cos sie zaczyna jest ten rycerzyk od Ciri, galahad czy inny, nie pamietam juz ktory z okraglego stolu smalil do niej cholewki.
Sapek oczywiscie pisal to zakonczenie wiedzac juz jak potoczy sie saga ( mial ja z gory zaplanowana piszac wczesniejsze pozycje ), wiec nie jest tak, ze nie sa tam brane wydarzenia z sagi ( chociazby ten caly galahad ), ale jednoczesnie jestem na 99% pewien, ze nie znajdziesz tam postaci, ktora wystapila w sadze, a nie bylo jej w ostatnie zyczenie/miecz przeznaczenia. Jeden jedyny galahad.
Chetnie oczywiscie zmienie zdanie, jezeli ktos posluzy sie cytatami, ja aktualnie nie mam cos sie konczy cos sie zaczyna na skladzie, komus kiedys pozyczylem i popadlo w zapomnienie :P

This post was edited by RoGh on Dec 11 2010 10:45am
Go Back To Polska Topic List
Prev14243444546205Next
Add Reply New Topic New Poll