d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Polska > Topic O Literaturze Fantasy #3 > Kolejny Repost.
Prev14142434445205Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 8,021
Joined: Sep 18 2009
Gold: 6.24
Dec 3 2010 07:29am
Quote (cOr @ Dec 3 2010 03:26pm)
czytaliscie Zwiadowców? wszedzie w metrze to reklamuja jako super bestseller
tylko odrzuca mnie jak od razu mi ktos na reklamie pisze "najlepsza saga fantasy"


Wszystkie części, ale to nie jest mocna książka, nie ma tam żadnych romansów, krwawych potyczek. Jak dla mnie nie warta tego tytułu :)
Member
Posts: 37,502
Joined: Mar 30 2007
Gold: Locked
Warn: 100%
Dec 3 2010 07:31am
Quote (cOr @ Dec 3 2010 01:26pm)
czytaliscie Zwiadowców? wszedzie w metrze to reklamuja jako super bestseller
tylko odrzuca mnie jak od razu mi ktos na reklamie pisze "najlepsza saga fantasy"


Reklamy takie z reguly mnie odstraszaja. W 90% to najzwyczajniej na swiecie zabieg ze strony wydawcy, idealnym przykladem moze byc zjechany tu przez niektorych cykl od Trudi, zaczynajcy sie Gildia Magów. Aczkolwiek o książce nigdy nie słyszałem.
Member
Posts: 9,825
Joined: Apr 7 2005
Gold: 2,777.00
Dec 3 2010 07:39am
wg wikipedii to jakas seria dla mlodziezy co raczej nie swiadczy o niej zbyt dobrze :S
a co tej gildii magow to nie znam ale tez pewnie kwestia gustu. niektorzy tutaj lubia piekare a dla mnie pisze chłam gorszy od slabych ksiazek z forgotten realms
Member
Posts: 19,599
Joined: Oct 4 2007
Gold: 20.07
Dec 5 2010 03:31pm
Quote (2007 @ Nov 26 2010 10:15am)
"Ja, Inkwizykor. Dotyk Zła"

Fuck, yeah! Dziś premiera. W poniedziałek pobiegnę do empiku i zakupię, ten długo oczekiwany przeze mnie, tomik. :)


Kupiłem dopiero wczoraj. Dziś przeczytałem i uważam, że ta część jest bardzo średnia. ;/
Jacun się tu nie popisał, aczkolwiek nie żałuję wydanej kasy. Czekam na następne części.
Member
Posts: 63,411
Joined: Dec 16 2006
Gold: 5,050.86
Dec 6 2010 03:11pm
zakupilem dzisiaj 2 pozycje kossakowskiej mam nadzieje, ze mnie nie zawiedzie. warto sie brac za zwiadowcow/trylogie cienia?
Member
Posts: 23,497
Joined: Jun 19 2005
Gold: 28,575.00
Dec 6 2010 06:02pm
Ktore pozycje Kossakowskiej ?
Trylogie Cienia czytalem, spoko, zreszta z niej wzialem moj nick Kage na sf ;) Toldi tez czytal i tez mu sie podobalo, Shinga tez jest z tego :P

Zwiadowcy smierdza mi dziecinada i straszna sztampa, ale nie czytalem, byc moze jestem powierzchownym chamem i prostakiem.
Member
Posts: 63,411
Joined: Dec 16 2006
Gold: 5,050.86
Dec 7 2010 02:43am
Quote (RoGh @ Dec 7 2010 01:02am)
Ktore pozycje Kossakowskiej ?
Trylogie Cienia czytalem, spoko, zreszta z niej wzialem moj nick Kage na sf ;) Toldi tez czytal i tez mu sie podobalo, Shinga tez jest z tego :P

Zwiadowcy smierdza mi dziecinada i straszna sztampa, ale nie czytalem, byc moze jestem powierzchownym chamem i prostakiem.


ruda sfora i siewca wiatru nieswiadom tego, ze to druga czesc cyklu ;> cos sie konczy cos sie zaczyna warto na kibelek kupic?

This post was edited by ilikevodka on Dec 7 2010 02:46am
Member
Posts: 23,497
Joined: Jun 19 2005
Gold: 28,575.00
Dec 7 2010 03:43am
Ruda Sfora bardzo mi sie podobala, to cos wiecej niz zwykla ksiazka fantasy, polecam.

Co do Siewcy Wiatru, to nie martw sie, bo to nie jest do konca druga czesc cyklu. Przed Siewca Wiatru napisala "Obroncy Krolestwa" ( teraz wydane jako reedycja pod nazwa Zarna Niebios ), ale jest to zbior opowiadan, wprowadzajacy w ten swiat, ja tylko rzucilem okiem na ta ksiazke, bo dowiedzialem sie o niej dopiero po przeczytaniu Siewcy Wiatru, a fabula byla dla mnie w pelni zrozumiala. Generalnie Siewca Wiatru jest ok, a jego kontynuacja - Zbieracz Burz, nie jest jakis rewelacyjny.

Cos sie konczy cos sie zaczyna warto kupic, alternatywne zakonczenie Wiedzmina ( napisane przed napisaniem 5 tomu, takze sa tam prawie tylko postacie poznane w dwoch zbiorach opowiadan ), historia rodzicow Geralta, do tego pare opowiadanek w roznych klimatach, takze sf. A wszystko dzielem Sapka jak byl jeszcze w bardzo dobrej formie ( bo Zmija i Lux Perpetua nie sa dla mnie rewelacyjne ).
Member
Posts: 19,599
Joined: Oct 4 2007
Gold: 20.07
Dec 7 2010 05:10am
Quote (ilikevodka @ Dec 7 2010 09:43am)
ruda sfora i siewca wiatru nieswiadom tego, ze to druga czesc cyklu ;> cos sie konczy cos sie zaczyna warto na kibelek kupic?


Ruda Sfora rzeczywiście dobra lektura. Nawet nie wiedziałem, że jest tego kontynuacja. oO
Widzę, że czeka mnie trochę więcej wydatków w tym miesiącu. :)
Member
Posts: 23,497
Joined: Jun 19 2005
Gold: 28,575.00
Dec 7 2010 05:13am
Quote (2007 @ 7 Dec 2010 13:10)
Ruda Sfora rzeczywiście dobra lektura. Nawet nie wiedziałem, że jest tego kontynuacja. oO
Widzę, że czeka mnie trochę więcej wydatków w tym miesiącu. :)


Nieee, Siewca Wiatru to nie kontynuacja Rudej Sfory, tylko innej jej ksiazki ;)
Go Back To Polska Topic List
Prev14142434445205Next
Add Reply New Topic New Poll