Ruda Sfora bardzo mi sie podobala, to cos wiecej niz zwykla ksiazka fantasy, polecam.
Co do Siewcy Wiatru, to nie martw sie, bo to nie jest do konca druga czesc cyklu. Przed Siewca Wiatru napisala "Obroncy Krolestwa" ( teraz wydane jako reedycja pod nazwa Zarna Niebios ), ale jest to zbior opowiadan, wprowadzajacy w ten swiat, ja tylko rzucilem okiem na ta ksiazke, bo dowiedzialem sie o niej dopiero po przeczytaniu Siewcy Wiatru, a fabula byla dla mnie w pelni zrozumiala. Generalnie Siewca Wiatru jest ok, a jego kontynuacja - Zbieracz Burz, nie jest jakis rewelacyjny.
Cos sie konczy cos sie zaczyna warto kupic, alternatywne zakonczenie Wiedzmina ( napisane przed napisaniem 5 tomu, takze sa tam prawie tylko postacie poznane w dwoch zbiorach opowiadan ), historia rodzicow Geralta, do tego pare opowiadanek w roznych klimatach, takze sf. A wszystko dzielem Sapka jak byl jeszcze w bardzo dobrej formie ( bo Zmija i Lux Perpetua nie sa dla mnie rewelacyjne ).