d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Polska > Android > Temat Oficjalny
Prev13940414243966Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 24,532
Joined: Dec 31 2008
Gold: 0.01
Warn: 60%
Mar 27 2011 02:17pm
Ogólnie bym nie kupił używanego telefonu. Brzydzę się czyjegoś brudu/potu/kurzu.
I lubię ten zapach nowości, prosto z taśmy.
Member
Posts: 8,361
Joined: Jul 31 2005
Gold: 16.00
Mar 27 2011 02:24pm
W takim razie odpuszczę sobie ten telefon, nie będę ryzykował za takie pieniądze.

Quote (SchoolOfRock @ 27 Mar 2011 21:09)
Volver, zamiast tego HD2 bierz SGSa... zaplacisz za niego jakies 850zl, a telefon jest o niebo lepszy!


Nigdzie nie znalazłem SGS w takiej cenie. Raczej nie schodzi poniżej 900 zł, a to już trochę przy dużo.
Dodatkowo zastanawiałem się jeszcze nad ZTE Blade, tańsza alternatywa. Na nowszych romach podobno nieźle już chodzi. Tylko wydaje mi się, że zostanie mi niesmak po przejściu z Wave. Nie ta klasa.
Member
Posts: 24,532
Joined: Dec 31 2008
Gold: 0.01
Warn: 60%
Mar 27 2011 02:27pm
Quote (VolveR @ 27 Mar 2011 22:24)
W takim razie odpuszczę sobie ten telefon, nie będę ryzykował za takie pieniądze.



Nigdzie nie znalazłem SGS w takiej cenie. Raczej nie schodzi poniżej 900 zł, a to już trochę przy dużo.
Dodatkowo zastanawiałem się jeszcze nad ZTE Blade, tańsza alternatywa. Na nowszych romach podobno nieźle już chodzi. Tylko wydaje mi się, że zostanie mi niesmak po przejściu z Wave. Nie ta klasa.



Jak ja bym miał wymienić smartfona, to brałbym z innym osem. Chętnie bym wypróbował maemo/meego z nokią n900, albo zaczekał na duży update do windows phone. Android jest zbyt ograniczony przez hardware telefonów. Z windows phone poprzeczka dla producentów jest wysoko zawieszona i system działa mega sprawnie. Maemo jest zrobiony na jeden smartfon i też jest elegancko zoptymalizowany.

This post was edited by imnoise on Mar 27 2011 02:28pm
Member
Posts: 41,017
Joined: Jul 4 2005
Gold: 871.28
Mar 27 2011 02:39pm
Co do ZTE Blade,
na nowym CM7 chodzi bardzo fajnie, bateria wystarczy w zupelnosci na 2 dni przy normalnym uzytkowaniu, doba z groszem dla maniakow bez problemu ( podkrecony w moim przypadku do 710 mhz ).
Aparat niestety to straszna kicha, zdjecia w porownaniu do wavea ktorego rowniez mam wypadaja bardzo slabo.. wyswietlacz jak dorzucisz troszke jasnosci wyglada calkiem ok.
Member
Posts: 8,361
Joined: Jul 31 2005
Gold: 16.00
Mar 27 2011 03:07pm
Quote (imnoise @ 27 Mar 2011 21:27)
Jak ja bym miał wymienić smartfona, to brałbym z innym osem. Chętnie bym wypróbował maemo/meego z nokią n900, albo zaczekał na duży update do windows phone. Android jest zbyt ograniczony przez hardware telefonów. Z windows phone poprzeczka dla producentów jest wysoko zawieszona i system działa mega sprawnie. Maemo jest zrobiony na jeden smartfon i też jest elegancko zoptymalizowany.


Ja jednak wolę nie eksperymentować w taki sposób. Musiałbym najpierw mieć styczność z tym systemem. Androida znam i lubię. Mam nadal Magica, miałem jakiś czas i Milestone. Używam na co dzień teraz Samsunga Wave s8500, ale mam już dość systemu Bada. Ciągle tylko zapowiedzi o nowych aplikacjach, a w markecie 80% to motywy. Brak słów. Do tego ostatnio jakieś problemy z pamięcią przy wczytywaniu większych stron czy większej ilości widgetów i aplikacji na karcie SD.
Magic to już staruszek i płynności na nim nie osiągnę, więc szukam czegoś lepszego, z dużym ekranem do przeglądania neta. Ciężko jednak o to przy 700-800 zł. Milestone można dorwać w tej cenie, ale nie chodziła płynnie. Do tego klawiatura qwerty, od której woliłem zdecydowanie ekranową.
Aktualnie tak krążę po aukcjach między HD2, SGS, Desire i ZTE Blade. Z większą uwagą na pierwsze dwa.
W gierki 3D raczej nie gram, a jak już to sporadycznie. Jednak jestem przeczulony na punkcie płynności działania w menu itp. Denerwuję się, kiedy ekran wtedy klatkuje.
Member
Posts: 8,361
Joined: Jul 31 2005
Gold: 16.00
Mar 27 2011 03:39pm
Właśnie pod wpływem impulsu zakupiłem HD2.
Quote
opis zestawu:
- zawiera pudełko kompletne
- wgrany extra soft New Style by Lobuz 1.2
- posiada dodatkową baterię zewnętrzną 1500mA, która doładowuje baterię wewnętrzną jeśli się rozładuje (jej cena to ponad 100PLN)
- posiada dokument potw. zakup
- futerał usztywniany
- słuchawki
- karta micro SD 4GB
- ładowarka samochodowa + instrukcje


Myślę, że cena dobra. 810 zł.

This post was edited by VolveR on Mar 27 2011 03:42pm
Member
Posts: 37,362
Joined: Apr 21 2006
Gold: 69.69
Mar 27 2011 03:50pm
Quote (imnoise @ 27 Mar 2011 21:17)
Ogólnie bym nie kupił używanego telefonu. Brzydzę się czyjegoś brudu/potu/kurzu.
I lubię ten zapach nowości, prosto z taśmy.


czyli w gre wchodzi tylko dziewica? lmao
Member
Posts: 11,669
Joined: Jun 10 2006
Gold: 985.05
Mar 27 2011 03:55pm
Quote (VolveR @ Mar 27 2011 03:39pm)
Właśnie pod wpływem impulsu zakupiłem HD2.


Myślę, że cena dobra. 810 zł.


Wersja eu cz us? Dobry zakup, telefon jest swietny
Member
Posts: 14,119
Joined: Jul 4 2006
Gold: 4.00
Mar 27 2011 03:57pm
Quote (VolveR @ 27 Mar 2011 22:39)
Właśnie pod wpływem impulsu zakupiłem HD2.

Jaka cena i stan? Na Allegro? Możesz podesłać linka na PM.

Z tego co piszesz to mamy podobne wymagania - dla mnie telefon ma być po prostu wygodny, tzn. duży wyświetlacz, szybki, solidny, możliwość skonfigurowania go pod siebie, ale bez zbędnych bajerów dla nastolatków, ma nie udawać konsoli do gier czy nie wiadomo czego.
Nie specjalnie mnie obchodzi co siedzi w środku tylko jak to działa w praktyce.
Member
Posts: 8,361
Joined: Jul 31 2005
Gold: 16.00
Mar 27 2011 04:03pm
Quote (nomadwgk @ 27 Mar 2011 22:55)
Wersja eu cz us? Dobry zakup, telefon jest swietny


Nie wiem jaka to jest wersja szczerze mówiąc. Prawdopodobnie EU.

Quote (toyo @ 27 Mar 2011 22:57)
Jaka cena i stan? Na Allegro? Możesz podesłać linka na PM.

Z tego co piszesz to mamy podobne wymagania - dla mnie telefon ma być po prostu wygodny, tzn. duży wyświetlacz, szybki, solidny, możliwość skonfigurowania go pod siebie, ale bez zbędnych bajerów dla nastolatków, ma nie udawać konsoli do gier czy nie wiadomo czego.
Nie specjalnie mnie obchodzi co siedzi w środku tylko jak to działa w praktyce.


Linka mogę dać i tutaj: http://allegro.pl/show_item.php?item=1528090395
W dobrym stanie, jedyny mankament to ten zatrzask, ale jak się zamyka to nie ma problemu. Jakąś pierdołę typu dodatkowa bateria zewnętrzna dorzuca, może się i przyda na dłuższych wyjazdach. Będę mógł zastosować HD2 jako nawigację w samochodzie. Tym bardziej, że jest ładowarka samochodowa.
Śmieszna akcja była. Przeglądam allegro, wchodzę na aukcję, patrzę: "poniżej minuty". Szybkie logowanie i telefon zakupiony, poprzedni allegrowicz zalicytował wywoławczą i tyle.

Teraz pewnie będę sprzedawał swojego Wave. Może za 650 zł ktoś go weźmie, zwłaszcza, że jest jak nówka.
Go Back To Polska Topic List
Prev13940414243966Next
Add Reply New Topic New Poll