d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Polska > Topic O Literaturze Fantasy #3 > Kolejny Repost.
Prev13839404142205Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 23,497
Joined: Jun 19 2005
Gold: 28,575.00
Nov 23 2010 03:27pm
Quote (cauchy @ 23 Nov 2010 16:48)
The Mistborn

http://www.fantasybooknews.com/files/2010/05/mistborn.jpg

Ogolne wrazenie:

Plusy:
  • duza ilosc akcji
  • w koncu kurwa jakis system magii ktory nie tyle ze "istnieje" (jak np w painted manie, zadnego wytlumaczenia nie ma dlaczego runy dzialaja na demony, poprostu tak jest i juz) to jest dokladnie opisane i to sie wszystko trzyma kupy
  • niezle poryta glowna bohaterka (no i wkoncu glownym protagonista jest kobita, tylko prosze mi nie wyskakiwac z tpm, bo leesha jest raczej poboczna niz glowna), nie pamietam kiedy ostatni raz czytalem epic fantasy w ktorym glownym bohaterem byla kobieta
  • dluga
  • brak zbednych opisow ktore tak naprawde nic nie wnosza do historii swiata (patrz Sword of Truth, Wheel of Time za czasow Jordana, etc.)

Minusy:
  • dluga, czasami sie ciagnie
  • brak "epickosci" fabuly jak np u tolkiena czy martina
  • czyta sie zdecydowanie za szybko :D
  • niektorzy bohaterowie poboczni wkurwiaja (tak jak np jadrir mnie wkurwial, albo khalan)
ogolnie bym powiedzial tak:
nie jest to zajebistosc martina, ale jest na polce z brettem, weeksem i tego typu fantasy-action, czyta sie fajnie.


Cala saga Elizabeth Haydon - tam kobitka jest glowna bohaterka, co prawda w praktyce rownorzednymi bohaterami sa jeszcze 2 inne osoby, ale ona chyba i tak wiedzie prym.

Teraz jest modna niejaka Trudi Canavan, jej "dziel" nie czytalem, ale wsrod "znawcow" fantasy nie zbiera zbyt rewelacyjnych ocen. Wydaje mi sie, ze u niej glowna bohaterka jest kobitka.
Member
Posts: 37,502
Joined: Mar 30 2007
Gold: Locked
Warn: 100%
Nov 26 2010 02:47am
Jestem w połowie Pieśni dla Arbonne.
Musze przyznac ze dawno mnie tak nic nie cieszylo (nie liczac Martina)
Member
Posts: 19,599
Joined: Oct 4 2007
Gold: 20.07
Nov 26 2010 03:15am

"Ja, Inkwizykor. Dotyk Zła"

Fuck, yeah! Dziś premiera. W poniedziałek pobiegnę do empiku i zakupię, ten długo oczekiwany przeze mnie, tomik. :)
Member
Posts: 9,825
Joined: Apr 7 2005
Gold: 2,777.00
Nov 26 2010 03:49am
Quote (2007 @ 26 Nov 2010 10:15)
"Ja, Inkwizykor. Dotyk Zła"

Fuck, yeah! Dziś premiera. W poniedziałek pobiegnę do empiku i zakupię, ten długo oczekiwany przeze mnie, tomik. :)


jesli trzyma "poziom" łowców dusz to nie jest warta nawet 5 zł
Member
Posts: 16,047
Joined: Jan 20 2009
Gold: 30.00
Nov 26 2010 04:04am
Mozecie mi polecic cos podobnego do

Saga o Czarnym Magu
Gromowladny
Warcraft / diablo
Member
Posts: 63,411
Joined: Dec 16 2006
Gold: 5,050.86
Nov 26 2010 04:15am
Quote (RoGh @ Nov 23 2010 10:27pm)
Teraz jest modna niejaka Trudi Canavan, jej "dziel" nie czytalem, ale wsrod "znawcow" fantasy nie zbiera zbyt rewelacyjnych ocen. Wydaje mi sie, ze u niej glowna bohaterka jest kobitka.


uczennice maga od trudi dzwignalem z rok temu. nie ma szalu, ale tragedji tez nie ma
Member
Posts: 37,502
Joined: Mar 30 2007
Gold: Locked
Warn: 100%
Nov 26 2010 04:35am
Quote (Pietrzus @ Nov 26 2010 10:04am)
Mozecie mi polecic cos podobnego do

Saga o Czarnym Magu
Gromowladny
Warcraft / diablo


Pierwszy dwoch pozycji nie czytalem, ale trzecia/czwarta po pierwszym tomie zniechecila mnie do czytania dalszych czesci. Moze okresl co cie dokladnie w fantasy interesuje.
Member
Posts: 12,278
Joined: Jul 12 2007
Gold: 1,155.59
Nov 26 2010 04:35am
poki co mecze piesn ognia i lodu
Member
Posts: 37,502
Joined: Mar 30 2007
Gold: Locked
Warn: 100%
Nov 26 2010 04:45am
Quote (marvolo @ Nov 26 2010 10:35am)
poki co mecze piesn ognia i lodu


tego sie nie meczy ; /
Member
Posts: 9,825
Joined: Apr 7 2005
Gold: 2,777.00
Nov 26 2010 04:47am
Quote (CoD_id @ 26 Nov 2010 11:35)
Pierwszy dwoch pozycji nie czytalem, ale trzecia/czwarta po pierwszym tomie zniechecila mnie do czytania dalszych czesci. Moze okresl co cie dokladnie w fantasy interesuje.


podobnie u mnie, a jak cos podobnego do diablo/wc to najblizej im chyba do swiata forgotten realms

a tam najciekawsza byla (tak kojarze przynajmniej z gimnazjum) trylogia awatarow, wojna pajeczej krolowej czy trylogia kamienia poszukiwacza (i troche innych - chociazby ksiazki o drizzcie)
Go Back To Polska Topic List
Prev13839404142205Next
Add Reply New Topic New Poll