d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Polska > Bieganie > Temat Oficjalny.
Prev1385386387388389469Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 12,394
Joined: Jan 7 2008
Gold: 1,780.00
Oct 9 2014 02:46pm
Quote (Grigo @ Oct 9 2014 08:06pm)
Idę jutro rano testować kolano. Parę tygodni temu robiłem podchody, ale nie dałem rady psychicznie. Planuję regularne biegania i oby było ok.


Po pol roku od skrecenia kolana na dzisiejszym treningu przeskoczylo mi identycznie jak ostatnio w bok.
Narazie nie boli za bardzo i normalnie chodze. mam nadzieje ze bedzie ok :(
Member
Posts: 9,853
Joined: Aug 5 2009
Gold: 3,704.84
Oct 9 2014 04:20pm
Quote (SimSimSalabim @ Oct 9 2014 12:37pm)
dzisiaj jest akurat bardzo przyjemnie, ale jak yayco napisal ten post wczoraj, kiedy u mnie wiatr/deszcz, to az mnie dreszcze przechodzily na sama mysl o bieganiu w krotkich spodenkach

Jak biegałem w zeszłym sezonie, to krótkie spodenki zakładałem, jak było powyżej 0-4 stopni. Ale mi zawsze jest gorąco :) Aaa, czapkę do biegania ubrałem 3-krotnie :D Zima jest zajebista do biegania!
Quote (Grigo @ Oct 9 2014 09:06pm)
Idę jutro rano testować kolano. Parę tygodni temu robiłem podchody, ale nie dałem rady psychicznie. Planuję regularne biegania i oby było ok.

Boisz się bólu czy nawrotu kontuzji?
Quote (arachno_m @ Oct 9 2014 09:14pm)
Ktoś chętny na testy wydolnościowe?

Prowadzisz jakiś klub biegowy, tak?
Member
Posts: 1,551
Joined: Mar 28 2005
Gold: 505.75
Oct 9 2014 09:37pm
Quote (Henio17 @ Oct 10 2014 12:20am)
Prowadzisz jakiś klub biegowy, tak?

Tak.
Plany są natomiast ambitniejsze. Szczegóły wkrótce... :)

Member
Posts: 46,443
Joined: Oct 6 2007
Gold: 2,864.40
Oct 10 2014 12:18am
Quote (Rave_PL @ 9 Oct 2014 22:46)
Po pol roku od skrecenia kolana na dzisiejszym treningu przeskoczylo mi identycznie jak ostatnio w bok.
Narazie nie boli za bardzo i normalnie chodze. mam nadzieje ze bedzie ok :(


:(

Quote (Henio17 @ 10 Oct 2014 00:20)
Jak biegałem w zeszłym sezonie, to krótkie spodenki zakładałem, jak było powyżej 0-4 stopni. Ale mi zawsze jest gorąco :) Aaa, czapkę do biegania ubrałem 3-krotnie :D Zima jest zajebista do biegania!

Boisz się bólu czy nawrotu kontuzji?

Prowadzisz jakiś klub biegowy, tak?


Boję się nawrotu kontuzji, a w moim przypadku jakikolwiek ból w kolanie oznacza najprawdopodobniej nawrót.



e/ Czy jest sens, żeby po treningu obłożyć sobie to kolano prewencyjnie lodem?

This post was edited by Grigo on Oct 10 2014 12:19am
Member
Posts: 9,853
Joined: Aug 5 2009
Gold: 3,704.84
Oct 10 2014 07:06am
[QUOTE=Grigo,Oct 10 2014 07:18am
Boję się nawrotu kontuzji, a w moim przypadku jakikolwiek ból w kolanie oznacza najprawdopodobniej nawrót.


e/ Czy jest sens, żeby po treningu obłożyć sobie to kolano prewencyjnie lodem?[/QUOTE]
Lekarz/fizjo pozwolił biegać? Jest sens chłodzenia lodem, w negatywnej wersji zatuszuje on nieco negatywne objawy kontuzji w mniejszym lub większym stopniu. Może marszobiegi, jeśli przyczyna przeciążeniowa?
Member
Posts: 12,394
Joined: Jan 7 2008
Gold: 1,780.00
Oct 10 2014 08:12am
No i lipa. Kolano momentami boli, boje sie ze moge je dobic. Chyba potrzeba mi jeszcze chwile przerwy...
Member
Posts: 27,303
Joined: Jun 12 2005
Gold: 73,050.00
Oct 10 2014 08:15am
Quote (Rave_PL @ 10 Oct 2014 16:12)
No i lipa. Kolano momentami boli, boje sie ze moge je dobic. Chyba potrzeba mi jeszcze chwile przerwy...


Ja z kolei przeziebiony, mam nadzieje, ze do jutra pusci ;<
Member
Posts: 27,303
Joined: Jun 12 2005
Gold: 73,050.00
Oct 10 2014 08:15am
Sry, double.

This post was edited by YaYco on Oct 10 2014 08:21am
Member
Posts: 46,443
Joined: Oct 6 2007
Gold: 2,864.40
Oct 10 2014 08:18am
[QUOTE=Henio17,10 Oct 2014 15:06][QUOTE=Grigo,Oct 10 2014 07:18am
Boję się nawrotu kontuzji, a w moim przypadku jakikolwiek ból w kolanie oznacza najprawdopodobniej nawrót.


e/ Czy jest sens, żeby po treningu obłożyć sobie to kolano prewencyjnie lodem?[/QUOTE]
Lekarz/fizjo pozwolił biegać? Jest sens chłodzenia lodem, w negatywnej wersji zatuszuje on nieco negatywne objawy kontuzji w mniejszym lub większym stopniu. Może marszobiegi, jeśli przyczyna przeciążeniowa?[/QUOTE]

Przyzwolenie na bieganie mam od dawna, ale jak robiłem kiedyś podejście to było chyba jeszcze za wcześnie i odpuściłem. Od tego czasu minęło wiele miesięcy i teraz mam opory psychiczne. Dzisiaj trochę ruchu było, może nie bieganie, ale pewne ćwiczenia. Dodam, że w międzyczasie trochę jeździłem na rowerze i nie było żadnych problemów, no ale to inny rodzaj obciążeń i nie to samo uczucie co przy kochanym bieganiu.

[QUOTE=Rave_PL,10 Oct 2014 16:12]No i lipa. Kolano momentami boli, boje sie ze moge je dobic. Chyba potrzeba mi jeszcze chwile przerwy...[/QUOTE]

Kiepsko, chyba też się zapędzasz w taką sytuację, co ja. Zaczyna coś pobolewać, nawet najmniej to wmawiasz sobie, że trzeba znowu zrobić przerwę... i tak w kółko. Trochę mnie pobolewało (chyba) to zrobiłem przerwę, potem znowu pobiegałem chwilę i znowu (chyba) czułem coś w kolanie i kolejna przerwa - kilkumiesięczna...
Atm nie wiem czy podejmować bieganie i wydłużać czasy aż do powiedzmy 30 minut nieustannego biegania, przy założeniu, że po drodze nie będzie bólu... czy po prostu olać bieganie i nie ryzykować żadnych kontuzji i jeździć sobie na rowerku. Jakaś aktywność fizyczna będzie. Na rowerze jeździć lubię, ale biegać wprost uwielbiałem... no ale chyba lepszy rydz niż nic, zwłaszcza, że już mnie roznosi bez sportu.
Member
Posts: 12,394
Joined: Jan 7 2008
Gold: 1,780.00
Oct 10 2014 08:21am
Quote (YaYco @ Oct 10 2014 02:15pm)
Ja z kolei przeziebiony, mam nadzieje, ze do jutra pusci ;<


no ja wlasnie przeziebinie zaleczylem, stad taki "pusty" tydzien mam na endomondo
Quote (Grigo @ Oct 10 2014 02:18pm)


Kiepsko, chyba też się zapędzasz w taką sytuację, co ja. Zaczyna coś pobolewać, nawet najmniej to wmawiasz sobie, że trzeba znowu zrobić przerwę... i tak w kółko.


no wlasnie nie wiem czy w kolko, aczkolwiek dzisiaj czuje ze moze to i w glowie siedzi. prawda jednak jest taka, ze kolano za pierwszym razem jebnelo groznie, wczoraj nie bylo tak zle, ale to ciagl to samo kolano. do tego fakt, ze mam w dniu dzisiejszym pare ladnych km w nogach juz zwieksza ryzyko przeciazenia imo.
Go Back To Polska Topic List
Prev1385386387388389469Next
Add Reply New Topic New Poll