d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Polska > Bieganie > Temat Oficjalny.
Prev1374375376377378469Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 7,547
Joined: May 30 2007
Gold: 1,140.01
Aug 21 2014 07:40am
ja jebie już mi się nie chce biegać nogi odmawiają czasami posłuszeństwa
Member
Posts: 19,437
Joined: Sep 4 2005
Gold: 1.00
Aug 21 2014 11:45am
Quote (arachno_m @ 21 Aug 2014 10:06)
Jak na debiut i tak dobrze, że połamałeś godzinę.
Na początku amatorom przy regularnym treningu bardzo łatwo zejść do 45 min. (faceci)

Mnie w zeszłym sezonie z 41:30 udało się przeskoczyć do 37:20 przy 5 treningach w tygodniu (w tym 4 biegowych, 1 nordic walking) w ciągu 6 miesięcy.
Ale to już nie bieganie na zasadzie "wychodzę i biegnę", tylko na podstawie porządnie rozpisanego planu treningowego.


Dlatego ja staram się czerpać jak najwięcej z biegania i biegam żeby biegać, bez założonego planu treningowego bo wiem że to w pewnym sensie niszczy radość z biegania, zawodowcem i tak nie będę. :)
Edit:
No ale wiadomo że przez takie bieganie ciężko poprawiać życiówki.

This post was edited by b0b3k on Aug 21 2014 11:46am
Member
Posts: 1,551
Joined: Mar 28 2005
Gold: 505.75
Aug 21 2014 01:54pm
Ja natomiast uwielbiam rywalizować i to mi sprawia największy "fun".
Każdy lubi coś innego.
Na marginesie - zawodowców długodystansowych (osób, które żyją z biegania) można policzyć w Polsce na palcach jednej ręki.
Member
Posts: 12,394
Joined: Jan 7 2008
Gold: 1,780.00
Aug 21 2014 03:01pm
Quote (arachno_m @ Aug 21 2014 07:54pm)
Ja natomiast uwielbiam rywalizować i to mi sprawia największy "fun".
Każdy lubi coś innego.
Na marginesie - zawodowców długodystansowych (osób, które żyją z biegania) można policzyć w Polsce na palcach jednej ręki.


Nie tylko długodystansowych. Ogolnie jest deficyt ludzi zyjacych z uprawiania lekkiej imo. Takie warunki i standardy.
Member
Posts: 9,853
Joined: Aug 5 2009
Gold: 3,704.84
Aug 22 2014 03:46pm
Quote (arachno_m @ Aug 20 2014 08:31pm)
40 min na 10km - średnio zaawansowany amator

imho troche przesadzone. 40min na 10km to już zaawansowany amator. Można spojrzeć na jakikolwiek bieg masowy i zobaczyć czasy okolicy połowy stawki i wyjdzie pewnie 55min. Odliczając ludzi biegających okazjonalnie średniozaawansowany biegnie ok 48min imho.

Nieco ponad tydzień do półmaratonu, do którego i tak przygotowywałem się na ostatnią chwilę i wczoraj najprawdopodobniej skręciłem staw skokowy biegnąc :( Jeśli faktycznie skręciłem to mam 3tygodnie przerwy i mogę już myśleć co najwyżej o Biegu Niepodległości. Spoko :mad:

This post was edited by Henio17 on Aug 22 2014 03:47pm
Member
Posts: 19,437
Joined: Sep 4 2005
Gold: 1.00
Aug 23 2014 03:32am
Wczoraj pobiegałem sobie przed pracą, od 6km towarzyszył ból kolana, nigdy nie bolało mnie kolano, nie wiem o co chodzi. :o Dzisiaj musiałem odpuścić dłuższe wybieganie, ale jutro jeśli ból będzie znośny to polecę jakąś 20.
Member
Posts: 1,551
Joined: Mar 28 2005
Gold: 505.75
Aug 23 2014 09:46am
Quote (Henio17 @ Aug 22 2014 11:46pm)
imho troche przesadzone. 40min na 10km to już zaawansowany amator

zaawansowany amator biega 36 min
Member
Posts: 8,617
Joined: Oct 17 2006
Gold: 5.55
Aug 23 2014 09:49am
Często jest poruszany wątek kontuzji w temacie. Jak wygląda Wasza rozgrzewka? Ja wykonuje podstawowe ćwiczenia jakie pamiętam z lekcji wfu, na razie na szczęście bez urazów.
Member
Posts: 1,551
Joined: Mar 28 2005
Gold: 505.75
Aug 23 2014 11:05am
Rozgrzewka = 2km biegu spokojnego, ćwiczenia rozciągające na łydki i uda, kilka skipów, kilka przebieżek. Całość zamyka się w 15-20 min.
Member
Posts: 9,853
Joined: Aug 5 2009
Gold: 3,704.84
Aug 23 2014 02:38pm
Quote (arachno_m @ Aug 23 2014 04:46pm)
zaawansowany amator biega 36 min

Spróbowałem Ci wytłumaczyć dlaczego uważam inaczej - wyniki dowolnego amatorskiego biegu. Dzielimy oczywiście na początkujących, średniozaawansowanych i zaawansowanych.

Umiałbyś porównać sugerowane dla mnie Saucony Miarge z Adidas Sequence Boost, które kupiłem? Jak już pisałem, staw skokowy ucierpiał ostatnio i wychodzi, że moje buty słabo stopę trzymają. Żadne inne wcześniej tak nie miały. Przed urazem miałem jeszcze trening, na którym przeskakiwałem z chodnika na ulicę po zjeździe (krótkim i stromym dosyć), gdzie pośliznąłem się na tym zjeździe i mało co kostki nie skręciłem. Nie było mokro, więc było to dla mnie dziwne, ale zignorowałem. Wcześniej rotacje boczne stawu skokowego podczas biegów zrzucałem na bieg w słabej widoczności (w nocy)i po nierównym podłożu (trawa).
Go Back To Polska Topic List
Prev1374375376377378469Next
Add Reply New Topic New Poll