d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Polska > Bieganie > Temat Oficjalny.
Prev1373374375376377469Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 12,394
Joined: Jan 7 2008
Gold: 1,780.00
Aug 17 2014 03:28pm
Quote (Henio17 @ Aug 17 2014 09:27pm)
To jest piszczel czy kolano czy podudzie czy udo? To wybrzuszenie gdzie masz - do góry od strupa, zaraz nad nim?


Piszczel. Mniej wiecej srodek. Wybrzuszenie wokol calej rany. Wyglada mniej wiecej jak jakis krater...
Member
Posts: 9,853
Joined: Aug 5 2009
Gold: 3,704.84
Aug 17 2014 03:40pm
Quote (Rave_PL @ Aug 17 2014 10:28pm)
Piszczel. Mniej wiecej srodek. Wybrzuszenie wokol calej rany. Wyglada mniej wiecej jak jakis krater...

Ja bym to nakłuł igłą, sterylną oczywiście. W miejscu największego uwypuklenia, później jeszcze w 1-2 miejscach w pewnej odległości. Jak nie popłynie ropa, to jest ok (może być wysięk surowiczy lub krew lub mieszanina wszystkiego). Później dezynfekcja rany. Ten krater może powstawać z powodu dużej odległości brzegów rany.
Member
Posts: 1,796
Joined: May 5 2009
Gold: Locked
Aug 20 2014 07:30am
Panowie - pytanie.

Jestem zapisany na półmaraton 31 sierpnia.
Mam możliwość pobiec 23 sierpnia (na który jeszcze się nie zapisałem) i zastanawiam się czy warto.

Info:
- trenuje według swojego planu ułożonego w glowie, nie robiłem dawno dystansów większych niż 10 km bo troszkę mnie biodro bolało ale >10 km bardzo dobrze mi się ostatnio biega.
- nie mam doświadczenia w półmaratonach ani innych zawodach


Pytanie, dam radę się zregenerować do 31 sierpnia biegnąć 23 swój pierwszy półmaraton? Warto na coś takiego się porywać?
Member
Posts: 12,394
Joined: Jan 7 2008
Gold: 1,780.00
Aug 20 2014 07:50am
Quote (Henio17 @ Aug 17 2014 09:40pm)
Ja bym to nakłuł igłą, sterylną oczywiście. W miejscu największego uwypuklenia, później jeszcze w 1-2 miejscach w pewnej odległości. Jak nie popłynie ropa, to jest ok (może być wysięk surowiczy lub krew lub mieszanina wszystkiego). Później dezynfekcja rany. Ten krater może powstawać z powodu dużej odległości brzegów rany.


W związku z tym, że kuzyn potrzebował dzisiaj kamerzysty do treningu to wybralem sie z nim na katowicki AWF z zamiarem lekkie rozruchu. 4 km przebieglem, z nogami wydaje sie juz wszystko ok procz tych ran, ogolnie spoko, ale kondycja strasznie po dupie ostatnio dostala.
Member
Posts: 7,547
Joined: May 30 2007
Gold: 1,140.01
Aug 20 2014 10:54am
dzis 13,5 km o boshe myslalem ze jebne
Member
Posts: 14,192
Joined: Jul 11 2008
Gold: 271.00
Aug 20 2014 01:01pm
Quote (lexus1993 @ 20 Aug 2014 17:54)
dzis 13,5 km o boshe myslalem ze jebne


czas ?

e/ 10 km ostatnio zrobiłem w czasie 48 minut. ( nie biegałem od 3 lat , nigdy mnie to nie ciągnęło tyle co na wf) jaki czas mają średnio zaawansowani biegacze na takim dystansie ?

This post was edited by rip_master2 on Aug 20 2014 01:06pm
Member
Posts: 1,551
Joined: Mar 28 2005
Gold: 505.75
Aug 20 2014 01:31pm
40 min na 10km - średnio zaawansowany amator

This post was edited by arachno_m on Aug 20 2014 01:31pm
Member
Posts: 1,754
Joined: May 23 2010
Gold: 3,000.01
Aug 20 2014 04:31pm
Quote (arachno_m @ Aug 20 2014 08:31pm)
40 min na 10km - średnio zaawansowany amator


Ja dzis pierwszy raz w zyciu zrobilem 10km, wyszlo 52m 39s - amator amator.
Member
Posts: 1,551
Joined: Mar 28 2005
Gold: 505.75
Aug 21 2014 02:06am
Jak na debiut i tak dobrze, że połamałeś godzinę.
Na początku amatorom przy regularnym treningu bardzo łatwo zejść do 45 min. (faceci)

Mnie w zeszłym sezonie z 41:30 udało się przeskoczyć do 37:20 przy 5 treningach w tygodniu (w tym 4 biegowych, 1 nordic walking) w ciągu 6 miesięcy.
Ale to już nie bieganie na zasadzie "wychodzę i biegnę", tylko na podstawie porządnie rozpisanego planu treningowego.

This post was edited by arachno_m on Aug 21 2014 02:06am
Member
Posts: 9,825
Joined: Apr 7 2005
Gold: 2,777.00
Aug 21 2014 02:54am
jak cos to nie wierzcie arcziemu, to zawodowiec pod przykrywka amatora. mowi tak zeby mi bylo jeszcze bardziej wstyd jak bije moje rekordy :/

a tak serio to zazdroszcze wam mozliwosci regularnych biegow. nie wiem kiedy bede mial taki komfort.
ale jak zerkam na endomondo i widze jak wszyscy smigaja to krew mnie zalewa ;f
Go Back To Polska Topic List
Prev1373374375376377469Next
Add Reply New Topic New Poll