d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Polska > Bieganie > Temat Oficjalny.
Prev1372373374375376469Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 12,394
Joined: Jan 7 2008
Gold: 1,780.00
Aug 17 2014 06:44am
Quote (YaYco @ Aug 17 2014 12:41pm)
byles u lekarza? to wybrzuszenie to pewnie ropa.


szczerze powiedziawszy to nie, troche to zbagatelizowalem bo wygladaly te rozciecia zupelnie niegroznie...
Member
Posts: 27,303
Joined: Jun 12 2005
Gold: 73,050.00
Aug 17 2014 06:46am
Quote (Rave_PL @ 17 Aug 2014 14:44)
szczerze powiedziawszy to nie, troche to zbagatelizowalem bo wygladaly te rozciecia zupelnie niegroznie...


a goi sie ta rana, czy wciaz pozostaje otwarta?
Member
Posts: 12,394
Joined: Jan 7 2008
Gold: 1,780.00
Aug 17 2014 06:50am
Quote (YaYco @ Aug 17 2014 12:46pm)
a goi sie ta rana, czy wciaz pozostaje otwarta?


zasklepila sie juz. nizej fotka, rane widac dokladnie, natomiast wyburzszenia nie dalo sie uchwycic jakos sensownie na fotce niestety, ale wyglada na bardzo duze.
narazie musze przyznac ze to pierwszy dzien gdzie nie boli w ogole ta noga...
Member
Posts: 27,303
Joined: Jun 12 2005
Gold: 73,050.00
Aug 17 2014 06:59am
Quote (Rave_PL @ 17 Aug 2014 14:50)
zasklepila sie juz. nizej fotka, rane widac dokladnie, natomiast wyburzszenia nie dalo sie uchwycic jakos sensownie na fotce niestety, ale wyglada na bardzo duze.
narazie musze przyznac ze to pierwszy dzien gdzie nie boli w ogole ta noga...
http://oi60.tinypic.com/15notba.jpg


tylko raz w zyciu mialem powazniejsza rane (8 szwow), bralem antybiotyki przez 2 tygodnie, ale bez ropy sie nie obylo przez wiekszosc gojenia. twoja rana wyglada na dosyc szeroka, ale ciezko ocenic laikowi, czy wymagala szycia, zwlaszcza ze nie jestem lekarzem. zgaduje, ze nie zostala jakos szczegolnie oczyszczona, dlatego mysle, ze pod rana zgromadzila sie ropa.

This post was edited by YaYco on Aug 17 2014 07:00am
Member
Posts: 12,394
Joined: Jan 7 2008
Gold: 1,780.00
Aug 17 2014 07:08am
Quote (YaYco @ Aug 17 2014 12:59pm)
tylko raz w zyciu mialem powazniejsza rane (8 szwow), bralem antybiotyki przez 2 tygodnie, ale bez ropy sie nie obylo przez wiekszosc gojenia. twoja rana wyglada na dosyc szeroka, ale ciezko ocenic laikowi, czy wymagala szycia, zwlaszcza ze nie jestem lekarzem. zgaduje, ze nie zostala jakos szczegolnie oczyszczona, dlatego mysle, ze pod rana zgromadzila sie ropa.


jak juz wczesniej wpisalem, robilem kameralna impreze na dzialce w zeszly weekend, poszedlem sie przejsc. zapomnialem niestety o tym ze pokradli zlomiarze klapy i wpadlem do kanalu, tudziez studzienki. jedna strone wyhaczylem piszczlem, druga zebrami. mysle ze rana nie wymagala szfow, bo procz tego delikatnego "krateru" z ropa, cala zasklepila sie po paru godzinach. niestety bedac w srodku lasu, z dekka pijany dostep mialem tylko do biezacej wody. zaraz po urazie wbilem pod prysznic, wymylem rane woda, przebralem sie i tyle bylo higieny, dopiero po porwocie zajrzalem do apteki, kupilem jakis polecany srodek odkazajacy, ale ropa saczyla sie konkretnie. ogolnie procz delikatnego zaczerwienienia + tego wyburzszenia wyszstko wyglada ok + nie boli tak jak bolalo, ale ten "guz" troche mnie martwi.

e:\ rana dluag na 1.5 cm, szeroak na jakies 5-7 mm

This post was edited by Rave_PL on Aug 17 2014 07:09am
Member
Posts: 9,853
Joined: Aug 5 2009
Gold: 3,704.84
Aug 17 2014 03:14pm
Quote (lexus1993 @ Aug 16 2014 08:15pm)
szczerze to nic :D
imo główną rzeczą w bieganiu długodystansowym jest psychika i samozaparcie ;)

Moja psychika i samozaparcie drastycznie zmieniają się gdy mam tętno 194 i w górę. Chyba, że meta jest już blisko. Objętości tlenowej się nie oszuka.

Rave: jak nie boli, jak nie ma ropy/stanu zapalnego a rana jest zasklepiona, to można próbować biegać ;)
Member
Posts: 12,394
Joined: Jan 7 2008
Gold: 1,780.00
Aug 17 2014 03:15pm
Quote (Henio17 @ Aug 17 2014 09:14pm)
Moja psychika i samozaparcie drastycznie zmieniają się gdy mam tętno 194  i w górę. Chyba, że meta jest już blisko. Objętości tlenowej się nie oszuka.

Rave: jak nie boli, jak nie ma ropy/stanu zapalnego a rana jest zasklepiona, to można próbować biegać ;)


No dlatego chyba we wtorek sie rusze delikatnie sie rozruszac. No i idid nie rave. Brzmi lepiej ;)
Member
Posts: 9,853
Joined: Aug 5 2009
Gold: 3,704.84
Aug 17 2014 03:21pm
Quote (Rave_PL @ Aug 17 2014 10:15pm)
No dlatego chyba we wtorek sie rusze delikatnie sie rozruszac. No i idid nie rave. Brzmi lepiej ;)

Ewentualnie plaster sobie przylep, żeby pot czy inne zanieczyszczenia nie zostawały na strupie.
Member
Posts: 12,394
Joined: Jan 7 2008
Gold: 1,780.00
Aug 17 2014 03:24pm
Quote (Henio17 @ Aug 17 2014 09:21pm)
Ewentualnie plaster sobie przylep, żeby pot czy inne zanieczyszczenia nie zostawały na strupie.


ogolnie nosze na tym plaster non stop od momnetu jak sie ropa zaczela wylewac...
Member
Posts: 9,853
Joined: Aug 5 2009
Gold: 3,704.84
Aug 17 2014 03:27pm
Quote (Rave_PL @ Aug 17 2014 10:24pm)
ogolnie nosze na tym plaster non stop od momnetu jak sie ropa zaczela wylewac...


To jest piszczel czy kolano czy podudzie czy udo? To wybrzuszenie gdzie masz - do góry od strupa, zaraz nad nim?
Go Back To Polska Topic List
Prev1372373374375376469Next
Add Reply New Topic New Poll