d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Polska > Topic O Literaturze Fantasy #3 > Kolejny Repost.
Prev13536373839205Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 37,502
Joined: Mar 30 2007
Gold: Locked
Warn: 100%
Nov 2 2010 03:09am
Robin Hobb - Czarodziejski Statek cz.1

Przeczytane. Cz.1 dość przyjemna, chociaż zdecydowanie odstaje od mozliwosci pani Hobb.
Inny rodzaj narracji niż w Złotoskórym i Skrytobójcy wyraźnie zaniża klimat książki w porownaniu do wczesniej wymienionych. Wiecej slow napisze po cz.2

BUMP
Member
Posts: 6,919
Joined: Nov 5 2005
Gold: 4,844.00
Nov 3 2010 01:43pm
Polecam "Krawędź Żelaza" Miroslava Žambrocha - nie licha historia :)

This post was edited by Urbanizator on Nov 3 2010 01:46pm
Member
Posts: 3,904
Joined: Jul 3 2005
Gold: 0.00
Nov 4 2010 05:48am
Wlasnie skonczylem The Desert Spear, i musze powiedziec ze sie lekko wkurwilem jak autor zmienil jak sie postrzega Jardira, fuuuuu, mam nadzieje ze Arlen z nowo zdobyta wiedza zrobi jakis ladny rozpierdol.
Member
Posts: 23,497
Joined: Jun 19 2005
Gold: 28,575.00
Nov 4 2010 05:52am
Quote (cauchy @ 4 Nov 2010 13:48)
Wlasnie skonczylem The Desert Spear, i musze powiedziec ze sie lekko wkurwilem jak autor zmienil jak sie postrzega Jardira, fuuuuu, mam nadzieje ze Arlen z nowo zdobyta wiedza zrobi jakis ladny rozpierdol.


Moja odpowiedz bedzie zawierac spoiler, kto nie czytal desert spear, niech nie idzie dalej ;p

Mam taka sama nadzieje + oczywiscie mam nadzieje, ze ta wiesniaczka, ktora przygarnal i wyszkolil, szlachetnie umrze, albo znajdzie sobie innego, a on ogarnie ponownie ta Leeshe, a co!
Member
Posts: 3,904
Joined: Jul 3 2005
Gold: 0.00
Nov 4 2010 05:58am
*UWAGA SPOILER*

Ja mysle, ze leesha z arlenem raczej nikle ma szanse, tak jak to ona powiedziala, ona jest dla arlena tym kim jest rojer dla niej, wiec chuj z tego bedzie, ale Jardir sie do niej pewno dobierze. A co do samej historii, to ja to widze tak: Jardir zostanie juz w ogole oficjalnie ogloszony tym jebanym delivererem i zbierze ludzi ktorzy beda walczyc z demonami, ale to arlen przebije sie do Core i to on bedzie walczyl z krolowa demonow, czy kto to tam jest, jakims cudem ja tam pokona, i to wsio zostanie wybite poza jednym, Arlenem, ktory stanie sie pewno po walce z krolowa straci panowanie nad soba i stanie sie nowym wladca demonow.

Ja sie tylko zastanawiam jaki w tym caly udzial bedzie miala Renna, domyslam sie ze Arlen bedzie mial jakies rozterki co z nia zrobic etc etc, ale to uvidime.
Member
Posts: 9,043
Joined: Sep 2 2009
Gold: 3.43
Nov 4 2010 06:40am
Quote (cauchy @ Nov 4 2010 01:58pm)
*UWAGA SPOILER*

Ja mysle, ze leesha z arlenem raczej nikle ma szanse, tak jak to ona powiedziala, ona jest dla arlena tym kim jest rojer dla niej, wiec chuj z tego bedzie, ale Jardir sie do niej pewno dobierze. A co do samej historii, to ja to widze tak: Jardir zostanie juz w ogole oficjalnie ogloszony tym jebanym delivererem i zbierze ludzi ktorzy beda walczyc z demonami, ale to arlen przebije sie do Core i to on bedzie walczyl z krolowa demonow, czy kto to tam jest, jakims cudem ja tam pokona, i to wsio zostanie wybite poza jednym, Arlenem, ktory stanie sie pewno po walce z krolowa straci panowanie nad soba i stanie sie nowym wladca demonow.

Ja sie tylko zastanawiam jaki w tym caly udzial bedzie miala Renna, domyslam sie ze Arlen bedzie mial jakies rozterki co z nia zrobic etc etc, ale to uvidime.


Wiadomo cos czy powstana kolejne czesci?
Member
Posts: 19,587
Joined: Sep 15 2008
Gold: 13.36
Nov 4 2010 06:44am
Quote (ilikevodka @ 7 Oct 2010 11:18)
malowany czlowiek mi sie rozkreca powoli :)



jak dla mnie sredniawka


No w sumie dopiero rozkręca się to wszystko przy 200+ stronie..
Początek jest dosyć ciężki, szczególnie gdy się czyta od razu po Czarnym Magu.. nowe postacie, nowa historia, opisy itd.

Ale całość mi się nawet podobała. Misja Ambasadora przede mną.
Member
Posts: 3,904
Joined: Jul 3 2005
Gold: 0.00
Nov 4 2010 07:22am
Quote (NADCIONGAJONCY_WUL_PIRZMOWY @ 4 Nov 2010 14:40)
Wiadomo cos czy powstana kolejne czesci?


e sumie ma byc 5 tomow z tego co mowil autor, ale znajac autorow, moze sie to rozciagnac troszke. nowy tom 'The Daylight War' juz powstaje, ma byc w sprzedazy gdzies w 2012 roku (angielska wersja, polska jakies pol roku pozniej). i na 100% nie bedzie bedzie to trylogia.
Member
Posts: 37,502
Joined: Mar 30 2007
Gold: Locked
Warn: 100%
Nov 16 2010 02:34am
Quote (CoD_id @ Nov 2 2010 09:09am)
Robin Hobb - Czarodziejski Statek cz.1

Przeczytane. Cz.1 dość przyjemna, chociaż zdecydowanie odstaje od mozliwosci pani Hobb.
Inny rodzaj narracji niż w Złotoskórym i Skrytobójcy wyraźnie zaniża klimat książki w porownaniu do wczesniej wymienionych. Wiecej slow napisze po cz.2

BUMP


cz. 2 również przeczytana. Śmiało moge stwierdzić, że póki co seria nie trzyma wyoskiego poziomu innych z tego świata, ale mimo wszystko calkiem spoko sie czyta.

Btw czytał ktoś "Mgły Avalonu"? Strasznie mnie kusi zakup, bo spotkalem sie z pozytywnymi opiniami.
Member
Posts: 3,904
Joined: Jul 3 2005
Gold: 0.00
Nov 16 2010 04:07am
ja zaczalem teraz The Mistborn czytac, tego samego autora co teraz kontynuuje kola czasu po tym jak Jordanowi sie zeszlo, zapowiada sie calkiem ok, ale zobaczymy jak sie rozwinie.
Go Back To Polska Topic List
Prev13536373839205Next
Add Reply New Topic New Poll