d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Polska > Android > Temat Oficjalny
Prev13334353637966Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 8,361
Joined: Jul 31 2005
Gold: 16.00
Mar 12 2011 06:56am
Quote (SchoolOfRock @ 12 Mar 2011 11:34)
Przeciez na androida masz lepsze mapy typu sygic 2. Mam SGSa juz 4 miesiace i wykonanie jest wystarczajaco dobre. Skoro zalezy ci jedynie na sprawdzaniu poczty i przegladaniu neta to kup sobie taniego wildfire'a :P


Na Wildfire nie da się wygodnie przeglądać neta, mały ekran, niska rozdzielczość, przyciąć potrafi. Odpada. Potrzebuję czegoś z ekranem 4-calowym lub większym.
SGS jest droższy od HD2, a jeśli nie patrzeć na przyszłe gry to nie widzę różnicy w szybkości działania androida.

Member
Posts: 14,119
Joined: Jul 4 2006
Gold: 4.00
Mar 13 2011 12:27pm
Quote (markov @ 12 Mar 2011 10:18)
czym instalujesz romy? W  ClockworkMod Recovery jest opcja do backupow ;) Titanium Backup, i jego kopie migrujac z 2.2 do 2.3, i na odwrot lubia pomieszac.

No mam właśnie CWM, są różne metody wgrywania romów do HD2, ale ja używam zipów ładowanych przez recovery. Rzeczywiście nigdy dokładnie nie przyglądałem się jakie ma opcje, więc może mieć coś wbudowanego.
W Titanium Backup jest "ustawienia telefonu" czy coś takiego, używałem praktycznie tylko tego, miałem kopie wszystkich swoich ustawień + jakieś smsy, książka telefoniczna (zresztą, i tak jest synchronizowana) itp. itd.
Aplikacje wgrywałem ręcznie, bo i tak mam ich wszystkich może 20-30, z tego większości nie muszę konfigurować po zainstalowaniu, więc 10 minut na pobieranie z marketu i mam wszystko jak w starym sofcie.

Quote (SchoolOfRock @ 12 Mar 2011 11:34)
Przeciez na androida masz lepsze mapy typu sygic 2. Mam SGSa juz 4 miesiace i wykonanie jest wystarczajaco dobre. Skoro zalezy ci jedynie na sprawdzaniu poczty i przegladaniu neta to kup sobie taniego wildfire'a :P

Dobrze dzieci juz wam wyjasniam. Czy nokia 3310 jest caly czas tak samo funkcjonalnym telefonem w odniesieniu do mozliwosci? Odpowiedz brzmi oczywiscie NIE. Sa na rynku dostepne nowe mozliwosci, ktorych HD2 juz w najblizszej przyszlosci nie bedzie mogl spelnic.

Sygic > Automapa? Nie wydaje mi się...
Jakich możliwości nie będzie mógł spełnić? Bo znowu bez konkretów. Funkcjonalność telefonu w dzisiejszych czasach zależy przede wszystkim od systemu operacyjnego, a nie od sprzętu.
Nie chce bardzo chwalić HD2, tylko dlatego, że go mam, bo kupiłem okazją (nawet nie za 600 jak wcześniej pisałem, ale za 500 zł z 16-gigabajtową kartą). Nie wiem czy wybrałbym go gdybym miał wydać pieniądze i wybierać telefony wg normalnych rynkowych cen.
Na HD2 masz multum systemów operacyjnych do wyboru, na SGS oprócz Androida chyba nic, więc ogólnie to HD2 jest bardziej funkcjonalny.
Co do Androida to telefony są przynajmniej tak samo funkcjonalne, bo nie wiem w czym ten z SGSa miałby być lepszy od HD2. Sprzętowo SGS jest lepszy, ale jest od niego chyba troche droższy, a HD2 i tak wszystko robi błyskawicznie.
Na HD2 mamy pełnoprawnego 2.3 (na xda-dev odpalili nawet 3.0), a w tym momencie standardem i tak jest 2.2. Zanim normą będzie jakieś 2.4 czy inne cudo minie jeszcze rok czy półtora, gdyby wtedy miało być coś nie tak (a na to się nie zapowiada) to w tym czasie można zmienić telefon kilka razy. HD2 przez emulacje ma chyba dużo większe możliwości dopasowywania romów niż telefony z natywnym Androidem.
Quote (VolveR @ 12 Mar 2011 13:56)
Na Wildfire nie da się wygodnie przeglądać neta, mały ekran, niska rozdzielczość, przyciąć potrafi. Odpada. Potrzebuję czegoś z ekranem 4-calowym lub większym.
SGS jest droższy od HD2, a jeśli nie patrzeć na przyszłe gry to nie widzę różnicy w szybkości działania androida.

Żaden z tych dwóch telefonów raczej nie ma nic, co w kwestii Androida dawałoby mu przewagę.
Mimo wszystko to troche inne telefony - HD2 duży, ale z większym wyświetlaczem, solidny i super wykonany, dojrzały, SGS bardziej młodzieżowy, szybszy itd.
Member
Posts: 24,532
Joined: Dec 31 2008
Gold: 0.01
Warn: 60%
Mar 13 2011 01:21pm
gałker/10

czy hd2 tak bardzo odbiega od sgs? nie. sgs ma lepszy układ graficzny, ale kto do chuja gra w gry na komórce? :lol:
jak zagram raz na tydzien w jakies proste gierki logiczne, to jest sukces.
za to jakosc wykonania + wieloplatformowość + ta sama generacja hardware co u sgs > sgs
Member
Posts: 24,532
Joined: Dec 31 2008
Gold: 0.01
Warn: 60%
Mar 16 2011 03:39pm


motorola milestone 3

imo fajnie sie zapowiada, ale nie ma jeszcze chyba specyfikacji podanej.

This post was edited by imnoise on Mar 16 2011 03:41pm
Member
Posts: 852
Joined: Nov 2 2010
Gold: 0.00
Mar 17 2011 05:33am
Jaką aplikację najlepiej włączyć żeby telefon rozładować?
Member
Posts: 24,532
Joined: Dec 31 2008
Gold: 0.01
Warn: 60%
Mar 17 2011 05:34am
Quote (radi3k @ 17 Mar 2011 13:33)
Jaką aplikację najlepiej włączyć żeby telefon rozładować?


najwiecej ciągnie chyba 3G z włączonym ekranem.


uruchom też jakiś film w tle, wifi, gps. nie wiem co jeszcze ;p

This post was edited by imnoise on Mar 17 2011 05:34am
Member
Posts: 852
Joined: Nov 2 2010
Gold: 0.00
Mar 17 2011 05:41am
Quote (imnoise @ Mar 17 2011 12:34pm)
najwiecej ciągnie chyba 3G z włączonym ekranem.


uruchom też jakiś film w tle, wifi, gps. nie wiem co jeszcze ;p


mam wifi, bluetooth, gps

dorzucę jakiś film na YT i powinno być git
Member
Posts: 24,532
Joined: Dec 31 2008
Gold: 0.01
Warn: 60%
Mar 19 2011 12:53pm
ktoś poleci niewymagającą grę 2D? logiczna/zręcznościowa, cuz wykłady nudne są.
Member
Posts: 5,546
Joined: Aug 2 2009
Gold: 260.30
Warn: 100%
Mar 19 2011 12:58pm
Quote (imnoise @ Mar 19 2011 08:53pm)
ktoś poleci niewymagającą grę 2D? logiczna/zręcznościowa, cuz wykłady nudne są.


po chuj chodzic na wyklady i grac w gry na telefonie?
Member
Posts: 11,147
Joined: Feb 8 2009
Gold: 190.00
Mar 19 2011 12:59pm
Quote (Tomeczek @ Mar 19 2011 06:58pm)
po chuj chodzic na wyklady i grac w gry na telefonie?


podzielna uwaga, oraz/lub obowiazek obecnosci?

This post was edited by kacperq on Mar 19 2011 01:00pm
Go Back To Polska Topic List
Prev13334353637966Next
Add Reply New Topic New Poll