d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Polska > Android > Temat Oficjalny
Prev13132333435966Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 8,361
Joined: Jul 31 2005
Gold: 16.00
Mar 9 2011 08:11am
Panowie mam bootloopa na starym Magicu i chcę wrzucić jakiś nowszy rom. Co polecacie, bo od jakiegoś czasu nie jestem w temacie?
Member
Posts: 8,967
Joined: Dec 27 2008
Gold: 1.00
Mar 9 2011 08:19am
Quote (SMERF @ 9 Mar 2011 15:28)
Panowie , istnieje jakaś "lista niezbędnych programów na androida" .
Odebrałem mojego HTC wildfire i tak googleuje googleuje i w sumie nie wiem co warto sobie poinstalować aby działał płynnie.


najpierw wgraj sobie jakis fajny rom... poszukaj na android.com.pl lub xde

appsy, ktore teraz posiadam:
-barcode scanner
-droidstats
-sms spammer
-slownik ling.pl
-teamviewer
-memory booster
-documents to go
-FPse (emulator PSXa)
-Pocket legends
-chompsms
-kilka innych smieci

wgraj ten rom i jakiegos kernela i bedzie git. wildfire to gowno wiec nie pograsz w gry gameloftu, ale do podstawowych funkcji jakos sie nadaje.
Member
Posts: 11,113
Joined: Feb 5 2007
Gold: 0.00
Mar 9 2011 08:50am
Quote (SchoolOfRock @ Mar 9 2011 02:19pm)
najpierw wgraj sobie jakis fajny rom... poszukaj na android.com.pl lub xde

appsy, ktore teraz posiadam:
-barcode scanner
-droidstats
-sms spammer
-slownik ling.pl
-teamviewer
-memory booster
-documents to go
-FPse (emulator PSXa)
-Pocket legends
-chompsms
-kilka innych smieci

wgraj ten rom i jakiegos kernela i bedzie git. wildfire to gowno wiec nie pograsz w gry gameloftu, ale do podstawowych funkcji jakos sie nadaje.


W sumie to ja nie gram na telefonie , chciałem coś do google , maila , yt ewentualnie jakieś movie czy gierka od biedy.
Member
Posts: 11,669
Joined: Jun 10 2006
Gold: 985.05
Mar 9 2011 09:02am
Quote (SMERF @ Mar 9 2011 08:50am)
W sumie to ja nie gram na telefonie , chciałem coś do google , maila , yt ewentualnie jakieś movie czy gierka od biedy.


Do google masz wbudowana przegladarke, do yt dedykowany player, rockplayer odtwarza wiekszosc popularnych formatow, do maila masz gmail app i email do pozostalej poczty.

This post was edited by nomadwgk on Mar 9 2011 09:03am
Member
Posts: 14,119
Joined: Jul 4 2006
Gold: 4.00
Mar 9 2011 12:11pm
Quote (imnoise @ 8 Mar 2011 17:21)
nie masz czym, ten telefon to syf.



jak chcesz być developerem, to musisz zainwestować $ na rejestrację w markecie. nie wiem ile to teraz wynosi.


Od android-owego hello world do developerki jeszcze daleko. Kilka-kilkanaście dolarów z tego co pamiętam.
Quote (VolveR @ 9 Mar 2011 15:11)
Panowie mam bootloopa na starym Magicu i chcę wrzucić jakiś nowszy rom. Co polecacie, bo od jakiegoś czasu nie jestem w temacie?

Po prostu najnowszy CM, na Magica chyba nie ma sensu kombinować z innymi romami.
Member
Posts: 8,361
Joined: Jul 31 2005
Gold: 16.00
Mar 9 2011 12:17pm
Quote (toyo @ 9 Mar 2011 19:11)

Po prostu najnowszy CM, na Magica chyba nie ma sensu kombinować z innymi romami.


Wrzuciłem "ginger yoshi 5.2", android 2.3.3. Wszystko chodzi, z szybkością raczej normalnie, na magicu cudów nie ma.
Chętnie wymieniłbym swojego Samsunga Wave s8500 na coś z androidem i większym ekranem.

Member
Posts: 11,669
Joined: Jun 10 2006
Gold: 985.05
Mar 11 2011 08:01am
Toyo, jak tam zywotnosc baterii w 2.3? U mnie na romie hyperdroid'a wydaje sie byc sporo slabsza niz na froyo.
Member
Posts: 8,361
Joined: Jul 31 2005
Gold: 16.00
Mar 11 2011 08:22am
Kupię HD2 w dobrej cenie.
Member
Posts: 24,532
Joined: Dec 31 2008
Gold: 0.01
Warn: 60%
Mar 11 2011 02:45pm
dzisiaj wypuścili finalną wersję winamp 1.0
troche zamin w wygladzie i nowe opcje dodali.
Member
Posts: 14,119
Joined: Jul 4 2006
Gold: 4.00
Mar 11 2011 06:41pm
Quote (nomadwgk @ 11 Mar 2011 15:01)
Toyo, jak tam zywotnosc baterii w 2.3? U mnie na romie hyperdroid'a wydaje sie byc sporo slabsza niz na froyo.

Siedzę dalej na tym MDJ CM7 2.6, nic nie grzebę. Jak czytałem wątki o baterii to odniosłem wrażenie, że ludzie chwalą wszystkie romy mniej-więcej po równo. Zresztą nie wiem czym one się właściwie różnią. Każdy tylko chwali się, że jego rom jest najszybszy, a pozostałe zalety są podobne.
Póki co chodzi mi po głowie zarzucenie czegoś na 2.2, bo na 2.3 chyba jeszcze za wcześnie - część aplikacji nie chce działać.

Możesz rzucić nazwami kilku romów, które testowałeś w ciągu ostatnich tygodni i napisać po 1 zdaniu o każdym z nich? Jest ich sporo sporo, chciałem spróbować właśnie Hyperdroida (z tego co widzę są jakieś wersje gbx i cm, jeden chyba 2.2 a drugi 2.3, tak?), ale jakoś nie chce mi się poświęcić nawet tych kilkunastu minut na zmiany.

Co do baterii to w pierwszy dzień wytrzymała 8 godzin - od 7 do 15 :) W drugi do... 12:00, ale teraz jest już ok. Zabawa w internecie przez wi-fi, programy pracujące w tle (u mnie do notowań na giełdzie, aktualizacje co 1-5 minut) i inne śmieci potrafią zjeść baterię w kilka godzin. No, ale minął już okres podniecania się telefonem, więc teraz nie bawię się nim tak jak wcześniej tylko używam normalnie i myślę, że wytrzymałaby spokojnie 2 dni. Zawsze i tak doładowuje go wcześniej, bo np. podpinam go do komputera, żeby coś wrzucić, a potem zapomne odpiąć.
Wyszedł przedwczoraj jakiś kernel, który ma undervolting czy coś takiego, chyba nowy Hyperdroid na nim stoi i podobno coś tam poprawia trzymanie baterii, na pewno prędzej czy później to wrzucę i zobaczymy czy działa.

BTW. Czym robicie kopie ustawień i softu, żeby przywrócić je po zmianie romu? Titanium Backup czy jest coś ciekawszego?
Go Back To Polska Topic List
Prev13132333435966Next
Add Reply New Topic New Poll