d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Polska > Terrarystyka > Temat Oficjalny
Prev1239240241242243268Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 11,930
Joined: Nov 19 2005
Gold: 0.00
Feb 16 2014 09:56am
Quote (Nothus @ 16 Feb 2014 16:53)
Czasami trzeba :rolleyes: Moja Poe rufilata jest tak pzrewrażliwiona na punkcie grzebania jej w terrarium, że muszę używać haków, którymi obchodziłem się ze żmiją rogatonosą. A mówili, że rufilaty to najłagodniejsze z Poe = (.
Natomiast irminka trafiła mi się taka ospała (chyba chora), że mało brakuje, a sam będę musiał jej nadziewać karaczany na kły jadowe :thumbsup:


Z moich obserwacji wynika, ze najspokojniejsze sa poe metallici. Rufilaty to jednak wielkie skurwysynstwa:D

Ostatnio u mnie nawet lampro i cyrio sa super spokojne :^(
wczoraj podobno wylinial mi viridis znowu. Ciekawe czy ma jeszcze bardziej wyrazisty wzor.

This post was edited by myr00n on Feb 16 2014 09:58am
Member
Posts: 11,930
Joined: Nov 19 2005
Gold: 0.00
Feb 23 2014 11:13am
Jakby ktos potrzebowal terrarium dla nadrzewnego weza/ kameleona to na tablicy peel jest herptek z osprzetem za 700 zeta. Dobra opcja.
Member
Posts: 9,089
Joined: Jan 10 2007
Gold: 350.00
Feb 23 2014 11:23am
myr00n a posiadałeś jakiegoś E. Murinusa?
Member
Posts: 13,446
Joined: Dec 6 2008
Gold: Locked
Feb 23 2014 11:35am
Quote (myr00n @ 16 Feb 2014 17:56)
Z moich obserwacji wynika, ze najspokojniejsze sa poe metallici. Rufilaty to jednak wielkie skurwysynstwa:D

Ostatnio u mnie nawet lampro i cyrio sa super spokojne :^(
wczoraj podobno wylinial mi viridis znowu. Ciekawe czy ma jeszcze bardziej wyrazisty wzor.


Lol, dwa powody dla których nie mam tej poe:
- Cena
- Cena
Trochę jak dla mnie wygórowana jak na tego ptasznika. Już P. murinus ładniejsze ma odcienie, a kosztuje 999% taniej, właściwie za darmo można dostać, jak mi jakieś zostaną i zabraknie mi kliszówek to zrobię tutaj wielkie rozdawanie.

Co do terrarium to mam na zbyciu całkiem spore terra dla żmij pustynnych / agam brodatych etc.
Member
Posts: 17,135
Joined: Feb 13 2006
Gold: 0.00
Feb 23 2014 11:42am
Ostatnio padła mi P. metallica l5 :S jeżeli chodzi o agresywność to najgorsze są u mnie L. violaceopes - wylatują z gniazd bez zastanowienia. Z innych Poeciloterii miałem tylko 2 sztuki regalis i nie były aż tak bardzo agresywne. Mam też 2 sztuki E. murinus ale jeszcze malutkie - też niezłe wariaty. Wczoraj przekładałem H. lividum do większego pojemnika i nie było źle.
Member
Posts: 4,381
Joined: May 10 2011
Gold: 2.51
Feb 23 2014 11:46am
Quote (kipone @ Feb 23 2014 07:23pm)
myr00n a posiadałeś jakiegoś E. Murinusa?


Czemu tylko myr co
Ephebopus spp sa spoko, mlode sa kolorowe, duzo pajenczynujo. Tylko kurwie sa szybkie. Ogulnie polecam
Quote (Nothus @ Feb 23 2014 07:35pm)
Lol, dwa powody dla których nie mam tej poe:
- Cena
- Cena
Trochę jak dla mnie wygórowana jak na tego ptasznika. Już P. murinus ładniejsze ma odcienie, a kosztuje 999% taniej, właściwie za darmo można dostać, jak mi jakieś zostaną i zabraknie mi kliszówek to zrobię tutaj wielkie rozdawanie.

Co do terrarium to mam na zbyciu całkiem spore terra dla żmij pustynnych / agam brodatych etc.


Jezeli Poecilotheria spp jest dla ciebie drogim rodzajem to nie pozostaje mi nic innego, jak wspolczuc.
Quote (misiek[te] @ Feb 23 2014 07:42pm)
Ostatnio padła mi P. metallica l5 :S jeżeli chodzi o agresywność to najgorsze są u mnie L. violaceopes - wylatują z gniazd bez zastanowienia. Z innych Poeciloterii miałem tylko 2 sztuki regalis i nie były aż tak bardzo agresywne. Mam też 2 sztuki E. murinus ale jeszcze malutkie - też niezłe wariaty. Wczoraj przekładałem H. lividum do większego pojemnika i nie było źle.


Dziwisz sie? Lampropelma spp i Cyriopagopus spp to chyba najbardziej popierdolone rodzaje xd

This post was edited by warol_kojtyla on Feb 23 2014 11:47am
Member
Posts: 9,089
Joined: Jan 10 2007
Gold: 350.00
Feb 23 2014 11:50am
Quote (warol_kojtyla @ 23 Feb 2014 18:46)
Czemu tylko myr co
Ephebopus spp sa spoko, mlode sa kolorowe, duzo pajenczynujo. Tylko kurwie sa szybkie. Ogulnie polecam

Jezeli Poecilotheria spp jest dla ciebie drogim rodzajem to nie pozostaje mi nic innego, jak wspolczuc.


siema warol a no nie wiem myślałem, że on tutaj taki jedyny zapaleniec, że ma całą ścianę xd
btw miałem jednego niestaty musiałem wydać bo braszka uczulony a teeeen to waaaaaaaariatt no i jadzik ma całkiem całkiem w cipkę
ja to chciałbym może zbożówkę jakąś bo to mało groźne (patrzę na braszkę, który niby ma to za nic ale widziałem co się dzieje po samej osie/pszczole xd)
Member
Posts: 4,381
Joined: May 10 2011
Gold: 2.51
Feb 23 2014 11:54am
Quote (kipone @ Feb 23 2014 07:50pm)
siema warol a no nie wiem myślałem, że on tutaj taki jedyny zapaleniec, że ma całą ścianę xd
btw miałem jednego niestaty musiałem wydać bo braszka uczulony a teeeen to waaaaaaaariatt no i jadzik ma całkiem całkiem w cipkę
ja to chciałbym może zbożówkę jakąś bo to mało groźne (patrzę na braszkę, który niby ma to za nic ale widziałem co się dzieje po samej osie/pszczole xd)


Ephebopus spp ma slaby jad
Member
Posts: 13,446
Joined: Dec 6 2008
Gold: Locked
Feb 23 2014 12:34pm
Quote (warol_kojtyla @ 23 Feb 2014 19:46)
Czemu tylko myr co
Ephebopus spp sa spoko, mlode sa kolorowe, duzo pajenczynujo. Tylko kurwie sa szybkie. Ogulnie polecam

Jezeli Poecilotheria spp jest dla ciebie drogim rodzajem to nie pozostaje mi nic innego, jak wspolczuc.


Dziwisz sie? Lampropelma spp i Cyriopagopus spp to chyba najbardziej popierdolone rodzaje xd


Bardziej chodziło mi o to, że stosunkowo do innych ptaszników to jest to mega overpriced. Wszystkie swoje ptaszniki w życiu kupowałem w granicach 0-50zł, a jak mi gostek na Nowodworskiej w Pradze krzyknął prawie 200 zł za L6 samicę, to myślałem, że go wyśmieję. Za Xenesthisa spp. chcieli prawie 600 zł.
Rozumiem mieć zajawkę na terrarystykę, ale bez jaj - od L1 lub nawet L6 może się tyle zdarzyć, że nawet nie zdążysz pomyśleć o rozmnożeniu i finalizacji konkretnej inwestycji, a już pająk padnie z byle powodu.
Member
Posts: 4,381
Joined: May 10 2011
Gold: 2.51
Feb 23 2014 12:55pm
Quote (Nothus @ Feb 23 2014 08:34pm)
Bardziej chodziło mi o to, że stosunkowo do innych ptaszników to jest to mega overpriced. Wszystkie swoje ptaszniki w życiu kupowałem w granicach 0-50zł, a jak mi gostek na Nowodworskiej w Pradze krzyknął prawie 200 zł za L6 samicę, to myślałem, że go wyśmieję. Za Xenesthisa spp. chcieli prawie 600 zł.
Rozumiem mieć zajawkę na terrarystykę, ale bez jaj - od L1 lub nawet L6 może się tyle zdarzyć, że nawet nie zdążysz pomyśleć o rozmnożeniu i finalizacji konkretnej inwestycji, a już pająk padnie z byle powodu.


Ale wiesz dlaczego cena jest taka, a nie inna? Poecilotheria spp jest rodzajem dosyc trudnym do rozmnozenia, w dodatku kokony czesto sa malo liczne. To samo tyczy sie Xenesthis spp, tyle ze te sa o tyle trudniejsze do rozmnozenia, ze trzeba sie nameczyc, zeby skompletowac parke.
Go Back To Polska Topic List
Prev1239240241242243268Next
Add Reply New Topic New Poll