d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Polska > Bieganie > Temat Oficjalny.
Prev1226227228229230469Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 21,767
Joined: Jul 19 2009
Gold: 0.01
Jul 6 2013 11:32am
Quote (radioslav @ 6 Jul 2013 19:22)
ponawiam pytanie, nie olewajcie mnie ; D


lubie swoje buty :(
Member
Posts: 46,443
Joined: Oct 6 2007
Gold: 2,864.40
Jul 6 2013 11:33am
Quote (radioslav @ 6 Jul 2013 19:22)
ponawiam pytanie, nie olewajcie mnie ; D


Musiałbym się dowiedzieć co to jest, bo ja zawsze myślałem, że biegam w miarę naturalnie, tj. jak mnie Bóg stworzył :D
Member
Posts: 18,319
Joined: Jun 11 2008
Gold: 24,735.00
Jul 6 2013 11:42am
Quote (Grigo @ 6 Jul 2013 19:33)
Musiałbym się dowiedzieć co to jest, bo ja zawsze myślałem, że biegam w miarę naturalnie, tj. jak mnie Bóg stworzył :D


http://www.youtube.com/watch?v=VMQRo4Xjdy4

tutaj jest pokazane bieganie naturalne :ph34r:
Member
Posts: 4,297
Joined: Dec 12 2005
Gold: 0.00
Jul 6 2013 12:09pm
Quote (radioslav @ Jul 6 2013 06:22pm)
ponawiam pytanie, nie olewajcie mnie ; D


Z tego co się orientuję chodzi o bieganie w butach bez jakiejś mega amortyzacji i wszystkich tych systemów w butach. Chodzi przede wszystkim o drop w butach, czyli spadek podeszwy pięta/palce :) Ja np. w swoich butach mam drop 10mm, kolega zaczął biegać naturalnie i ma drop 4mm. Myślę, że jest to duża różnica. Zmienia się też technika biegu, ląduje się bardziej na śródstopiu niż na pięcie. Jak chcesz sprawdzić jak to jest biegać naturalnie to idź na stadion albo w inne miejsce gdzie jest miękko i przebiegnij się bez butów :) Zapytaj też Fuchasa, on pisał że ma zamiar kupić buty do takiego biegania, pewnie więcej Ci na ten temat powie :)
Member
Posts: 7,865
Joined: Oct 29 2007
Gold: 34.47
Jul 6 2013 12:27pm
Właśnie ostatnio próbowałem tak biegać, żeby lądować na śródstopiu. Pierwszy raz, bez wyrobionej techniki, musiał wyglądać komicznie ; D Do tego po 5 km już mnie tak łydki bolały, że musiałem spasować. I właśnie chciałem zrobić mały research, czy próbować przestawić się permanentnie, czy nie.
Member
Posts: 4,297
Joined: Dec 12 2005
Gold: 0.00
Jul 6 2013 12:40pm
Quote (radioslav @ Jul 6 2013 07:27pm)
Właśnie ostatnio próbowałem tak biegać, żeby lądować na śródstopiu. Pierwszy raz, bez wyrobionej techniki, musiał wyglądać komicznie ; D Do tego po 5 km już mnie tak łydki bolały, że musiałem spasować. I właśnie chciałem zrobić mały research, czy próbować przestawić się permanentnie, czy nie.


Tak od razu nie przechodź na takie bieganie. Czytałem troszkę o tym i ludzie zalecają żeby na początku przygody z "naturalnym bieganiem" biegać po 2-3km 2x w tygodniu. Łap ciekawy wywiad o tym :)
http://www.bieganie.pl/?cat=126&id=5109&show=1
Member
Posts: 7,865
Joined: Oct 29 2007
Gold: 34.47
Jul 6 2013 01:22pm
Ok, dzięki za info. Ogarnę ten temat bardziej ; d
Member
Posts: 203
Joined: Aug 20 2006
Gold: 8,422.75
Jul 6 2013 03:02pm
Przepraszam ja trochę nie obecny na forum i po czasie odpisuje ktoś kiedyś prosił o profesjonalny sklep związane z bieganiem na terenie WaWy http://www.bieganie.pl/ tutaj można znaleźć nie tylko sklepy na terenie warszawy. Co do naturalnego biegania to wiec tak. Do tego przeznaczone są fivefingersy ( pieciopalczaki ), jeśli nie biegałeś radioslav taka technika to lepiej nie kupuj od razu tych butów ja już mam trochę na biegane wybrałem formę pośrednia tj saucony virrata tej samej firmy możesz kupić kinavara3 z offset 4mm choć ja wole virrata z offset 0. Natomiast jeśli chcesz spróbować tak biegać i nie wiesz czy będzie Ci to odpowiadać polecam kupić zwykłe najzwyklejsze tenisówki, które nie przekraczają koszt 20zł uważam to jest najlepsze rozwiązanie na początek. Wtedy zobaczysz które mięśnie Ci pracują, i jak się biega i uwaga na Achillesa. Trzeba dobrze wyczuć bieg zbyt mocny nacisk na palce i śródstopie = bolący Achilles, zbyt mocny nacisk na pietę = obita pięta. Ja ćwiczyłem tę metodę biegu na plaży i obserwowałem jakie ślady zostawiam gdzie mocne wgłębienie się znajduje.
Member
Posts: 1,551
Joined: Mar 28 2005
Gold: 505.75
Jul 7 2013 12:55am
Moim zdaniem cały ten boom na bieganie naturalne, to wybieg marketingowy. Firmy obniżyły offset w większości butów do 4mm/0mm i niby to naturalne bieganie jest.
Asics faworyzuje swoje nowe modele z końcówką "33" (excel33, lyte33, hyper33).
Prawda jest taka, że osoby biegające bardziej dynamicznie, ze śródstopia i palców i nie mające kłopotów z nadwagą od lat korzystały z butów z offsetem 0 lub 4.

This post was edited by arachno_m on Jul 7 2013 12:55am
Member
Posts: 43,592
Joined: Nov 1 2006
Gold: 5,000.38
Jul 7 2013 01:15am
godzinka porannego biegu, odrazu lepsze samopoczucie : )
az sie zdziwilem jak lekko zniosly dzisiejszy bieg moje lydki, zupelnie nie spuchly, zajebiscie : D
Go Back To Polska Topic List
Prev1226227228229230469Next
Add Reply New Topic New Poll