d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Polska > Bieganie > Temat Oficjalny.
Prev1221222223224225469Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 18,319
Joined: Jun 11 2008
Gold: 24,735.00
Jul 1 2013 09:48am
Quote (pr0_owner @ 1 Jul 2013 17:44)
To co Ty, na rekach biegasz?

To nie jest normalny objaw, ja na Twoim miejscu poszedlbym do chirurga albo neurologa.
Ja mialem podobna historie z pachwina - ostry bol przy chodzeniu (podczas biegania nic nie czuje), po usg okazalo sie ze to tylko stary krwiak do usuniecia. Teraz czekam do wrzesnia na rezonans zeby jeszcze to sprawdzic ^_^
Nie mozna lekcewazyc takich bóli, wiec czym predzej do lekarza kolego


ja coś czuje, że to związane ze słabą rozgrzewką i złym machaniem łapskiem przy biegu, dodatkowo ból jest tylko wtedy kiedy jest beznadziejna pogoda, deszcz albo niższe temperatury
Member
Posts: 8,833
Joined: Apr 3 2013
Gold: 133.00
Warn: 30%
Jul 1 2013 09:50am
Quote (Sejko1711 @ 1 Jul 2013 17:48)
ja coś czuje, że to związane ze słabą rozgrzewką i złym machaniem łapskiem przy biegu, dodatkowo ból jest tylko wtedy kiedy jest beznadziejna pogoda, deszcz albo niższe temperatury


To mozliwe, ze stawy ci reaguja na pogode. Duzo ludzi tak ma i nic sie z tym nie da niestety zrobic. Ale probuj lepszej rozgrzewki.
Member
Posts: 18,319
Joined: Jun 11 2008
Gold: 24,735.00
Jul 1 2013 10:00am
Quote (Atanok @ 1 Jul 2013 17:50)
To mozliwe, ze stawy ci reaguja na pogode. Duzo ludzi tak ma i nic sie z tym nie da niestety zrobic. Ale probuj lepszej rozgrzewki.


:cry:
Member
Posts: 8,833
Joined: Apr 3 2013
Gold: 133.00
Warn: 30%
Jul 1 2013 10:05am
Quote (Sejko1711 @ 1 Jul 2013 18:00)
:cry:


http://artykuly.ekologia.pl/Meteopaci-chorzy-na-pogode,4259.html
Milego czytania.
Member
Posts: 4,297
Joined: Dec 12 2005
Gold: 0.00
Jul 1 2013 10:21am
Quote (Sejko1711 @ Jul 1 2013 04:32pm)
ostatnio praktycznie przy każdym wybieganiu, na około 6-7 km zaczyna mnie boleć prawe ramie, taki ból elektryzujący w okolicy stawu, zastanawiam się czy może to być związane ze złą techniką biegu?


Rozgrzewasz przed bieganiem też górne partie ciała czy tylko dolne ? Gdzieś na jakimś forum o bieganiu spotkałem się z terminem kolka barkowa, ale nie jest to chyba jakieś fachowe określenie tego bólu. Czy to się pojawia na każdym treningu ? Pamiętam też kiedyś kilka razy coś takiego miałem, ale po chwili ustępowało. U mnie pojawiało się zazwyczaj jak było zimno, albo jak wiał bardzo mocny wiatr. Jak zaczyna boleć to zwolnij i zrób kilka wymachów rękami w przód i w tył, może coś to pomoże. Jeśli ból nie minie samoczynnie, to tak jak inni piszą idź do lekarza niech coś robi :)

Ja dziś zrobiłem 9km w 55m:16s., w tym 7 podbiegów 120 metrowych oraz ćwiczenia na siłę biegową. 3 serie po 25 metrów : skipy A i C, defilady, wieloskoki itp. :) Trening na + ogólnie.
Pozdrawiam
Member
Posts: 18,319
Joined: Jun 11 2008
Gold: 24,735.00
Jul 1 2013 10:30am
Quote (Bieniol @ 1 Jul 2013 18:21)
Rozgrzewasz przed bieganiem też górne partie ciała czy tylko dolne ? Gdzieś na jakimś forum o bieganiu spotkałem się z terminem kolka barkowa, ale nie jest to chyba jakieś fachowe określenie tego bólu. Czy to się pojawia na każdym treningu ? Pamiętam też kiedyś kilka razy coś takiego miałem, ale po chwili ustępowało. U mnie pojawiało się zazwyczaj jak było zimno, albo jak wiał bardzo mocny wiatr. Jak zaczyna boleć to zwolnij i zrób kilka wymachów rękami w przód i w tył, może coś to pomoże. Jeśli ból nie minie samoczynnie, to tak jak inni piszą idź do lekarza niech coś robi :)

Ja dziś zrobiłem 9km w 55m:16s., w tym 7 podbiegów 120 metrowych oraz ćwiczenia na siłę biegową. 3 serie po 25 metrów : skipy A i C, defilady, wieloskoki itp. :) Trening na + ogólnie.
Pozdrawiam


górne rozgrzewam jedynie jak jest chlodniej na zewnatrz i tylko przy takiej pogodzie mnie łapie ból, jak świeci słońce i brak wiatru to wszystko jest ok
Member
Posts: 9,825
Joined: Apr 7 2005
Gold: 2,777.00
Jul 2 2013 10:47am
panowie, mam problem z prawą stopą - robi mi sie odparzenie o srednicy 1cm z lewej strony mniej wiecej na srodku
moze wiecie cos o jakichs opaskach zakladanych pod skarpete? albo moze jakas taka wlasnie specjalna skrapete ktora mnie przed tym uchroni?

ogolnie biegam w cieniutkich stopkach i mam czasem wrazenie ze mam wrecz gola stope w tym bucie, moze wystarczy kupic sportowe skarpetki? (kurde, nie mam zadnych innych poza stopkami :P )
Member
Posts: 46,443
Joined: Oct 6 2007
Gold: 2,864.40
Jul 2 2013 11:07am
@up nie mam pojęcia niestety.

Ale też mam problem, ale z kolanem, prawym. Zaczynam bieg to mnie boli dosyć, ale po 1-2 km już nic nie dolega, wtf?
Dziś zrobiłem sobie przerwę(akurat wypadła zajebista pogoda ofc), a jutro zobaczymy.... ale mnie to trochę niepokoi.
Member
Posts: 9,825
Joined: Apr 7 2005
Gold: 2,777.00
Jul 2 2013 11:12am
Quote (Grigo @ 2 Jul 2013 19:07)
@up nie mam pojęcia niestety.

Ale też mam problem, ale z kolanem, prawym. Zaczynam bieg to mnie boli dosyć, ale po 1-2 km już nic nie dolega, wtf?
Dziś zrobiłem sobie przerwę(akurat wypadła zajebista pogoda ofc), a jutro zobaczymy.... ale mnie to trochę niepokoi.


mysle ze jak bol przechodzi po jakims dystansie to kwestia rozgrzania/rozciagniecia
Member
Posts: 203
Joined: Aug 20 2006
Gold: 8,422.75
Jul 2 2013 11:14am
Quote (Grigo @ Jul 2 2013 05:07pm)
@up nie mam pojęcia niestety.

Ale też mam problem, ale z kolanem, prawym. Zaczynam bieg to mnie boli dosyć, ale po 1-2 km już nic nie dolega, wtf?


Boli kolano konkretnie staw czy wiązadła, może wystarczy zrobić solidną rozgrzewkę aby rozgrzać kolano. Po treningu polecam okłady z zimnej wody lub poprostu lodowatą wodę na mięśnie i stawy w prysznicu. Ma to być takie mini nawiązanie do krioterapii, podobnie tak jak treningi przynoszą skutek jak jest to robione regularnie.
Go Back To Polska Topic List
Prev1221222223224225469Next
Add Reply New Topic New Poll