d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Polska > Terrarystyka > Temat Oficjalny
Prev1209210211212213268Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 15,076
Joined: Sep 3 2007
Gold: 0.00
Feb 21 2013 11:56am
Quote (Harmala @ 20 Feb 2013 08:06)
wlasnie zastanawialem sie nad zaproponowaniem I. iguana,ale dalem sobie spokoj przez te diete, ktora zwierzakowi trzeba utrzymac i scisle pilnowac :(


mozesz powiedziec cos bardziej konkretnego o tej diecie? w sumie Iguana Iguana wyglada calkiem zajebiscie, do tego rosnie calkiem spory a ponoc jak dobierze sie dobra diete i zrobi mu sie dobre warunki to moze bardzo dlugo zyc
terarium dla doroslego osobnika o wielkosci 250x200x200 bylbym w stanie ogarnac a to juz podobno luksus bo moga byc i sporo mniejsze dlatego ze 250x200x200 sa glownie gdy ma sie dwoch przedstawicieli w jednym terarium a dla jednego nie trzeba robic az takiej przestrzeni

zastanawia mnie tylko ta dieta.. bo jesli je glownie owoce to na czym ma to polegac?
a i jeszcze jedna sprawa ile moze kosztowac full osprzet do terarium (chodzi mi tez o wyposarzenie tj. roslinki, konary drzew itp jak i o te lampy utrzymujace temperature w nocy jak i w dzien)
Member
Posts: 1,002
Joined: Jan 28 2012
Gold: 13.00
Warn: 60%
Feb 21 2013 12:03pm
wez na tcp poczytaj o diecie dla legwanow, ja nie wiem nic ponadto ze trzeba mu diete strasznie zbilansowac+ obowiazkowo jakies witaminki
co do osprzetu- kup tylko zarowki i mate grzewcza, chyba ze czegos dodatkowo tam potrzeba to i to zakup. co do konarow i innych badyli- wez poczekaj na wiosne i pojdz do lasu, nazbieraj i sam zrob, naprawde lepiej jest samemu zrobic i zaoszczedzic troche goldow na cos innego co moze sie przydac przy budowie terra, rowniez samo terra polecam zrobic recznie, przy takich wymiarach zaplacisz bardzo duzo, mysle ze nie zmiescisz sie w 400 pln, a jak kupisz szkolo, silikon to na samo terra wydasz maksymalnie 200
Member
Posts: 11,930
Joined: Nov 19 2005
Gold: 0.00
Feb 21 2013 12:06pm
Wystarczy wpisac iguana iguana albo legwan zielony i wyskoczy Ci dieta. Trzeba troche sie naszukac i poczytac zanim kupi sie zwierzaka.
Generalnie dieta nie opiera sie na owocach afair, one stanowia jakas mniejsza czesc diety. Ja generalnie sobie odpuscilem z tym gatunkiem jak i innymi jaszczurami ze wzgledu na upierdliwosc kupowania/hodowania roslin w celu wlasnie balansowania diety. Oprocz tego trzeba sie nim zajmowac codziennie, a ja czesto wyjezdzam.
Osprzet w zaleznosci od tego ile jestes w stanie sam zrobic. Generalnie liczac, ze chcesz zrobic takie duze terra (pamietaj, ze jest oni duze, a legwany nie rosna jakos szybko), powinienes sie liczyc z wydatkiem 1k zl za cale terrarium z wyposazeniem. To mocno na oko, ale jakos tak powinno wyjsc.

This post was edited by myr00n on Feb 21 2013 12:08pm
Member
Posts: 15,076
Joined: Sep 3 2007
Gold: 0.00
Feb 21 2013 12:13pm
Quote (Harmala @ 21 Feb 2013 20:03)
wez na tcp poczytaj o diecie dla legwanow, ja nie wiem nic ponadto ze trzeba mu diete strasznie zbilansowac+ obowiazkowo jakies witaminki
co do osprzetu- kup tylko zarowki i mate grzewcza, chyba ze czegos dodatkowo tam potrzeba to i to zakup. co do konarow i innych badyli- wez poczekaj na wiosne i pojdz do lasu, nazbieraj i sam zrob, naprawde lepiej jest samemu zrobic i zaoszczedzic troche goldow na cos innego co moze sie przydac przy budowie terra, rowniez samo terra polecam zrobic recznie, przy takich wymiarach zaplacisz bardzo duzo, mysle ze nie zmiescisz sie w 400 pln, a jak kupisz szkolo, silikon to na samo terra wydasz maksymalnie 200


mam to szczescie ze do lasu mam z 20-30metrów wiec nie powinno byc to wiekszym problemem

Quote (myr00n @ 21 Feb 2013 20:06)
Wystarczy wpisac iguana iguana albo legwan zielony i wyskoczy Ci dieta. Trzeba troche sie naszukac i poczytac zanim kupi sie zwierzaka.
Generalnie dieta nie opiera sie na owocach afair, one stanowia jakas mniejsza czesc diety. Ja generalnie sobie odpuscilem z tym gatunkiem jak i innymi jaszczurami ze wzgledu na upierdliwosc kupowania/hodowania roslin w celu wlasnie balansowania diety. Oprocz tego trzeba sie nim zajmowac codziennie, a ja czesto wyjezdzam.
Osprzet w zaleznosci od tego ile jestes w stanie sam zrobic. Generalnie liczac, ze chcesz zrobic takie duze terra (pamietaj, ze jest oni duze, a legwany nie rosna jakos szybko), powinienes sie liczyc z wydatkiem 1k zl za cale terrarium z wyposazeniem. To mocno na oko, ale jakos tak powinno wyjsc.


no wlasnie czytalem ze to bardzo wymagajacy gatunek wiec musze sie powaznie nad tym zastanowic ale jesli zajawka mi nie minie to gdy ruszy wiosna zaczne ogarniac dla niego terarium i sie zobaczy mysle ze zrobie jakos o 30-40% mniejsze niz 250x200x200
Member
Posts: 54,866
Joined: Feb 3 2008
Gold: Locked
Trader: Scammer
Warn: 10%
Feb 21 2013 12:21pm
Czy ktoś posiada z was akwarium? Myślę nad kupnem nowego filtra. I nie wiem czy zewnętrzny/wewnętrzny. Możecie coś polecić? DO akwarium 150l :unsure:

This post was edited by mlody123 on Feb 21 2013 12:24pm
Member
Posts: 1,002
Joined: Jan 28 2012
Gold: 13.00
Warn: 60%
Feb 21 2013 12:24pm
Quote (mlody123 @ Feb 21 2013 07:21pm)
Czy ktoś posiada z was akwarium? Myślę nad kupnem nowego filtra. I nie wiem czy zewnętrzny/wewnętrzny. Może cie coś polecić? DO akwarium 150l  :unsure:


idz mi stad, kurwa, to jest temat o terrarystyce, nie o akwarystyce, a miedzy nimi jest subtelna roznica, ktorej twoj prosty umysl nigdy nie pojmie
bez farta
Member
Posts: 15,076
Joined: Sep 3 2007
Gold: 0.00
Feb 21 2013 12:31pm
Quote (mlody123 @ 21 Feb 2013 20:21)
Czy ktoś posiada z was akwarium? Myślę nad kupnem nowego filtra. I nie wiem czy zewnętrzny/wewnętrzny. Możecie coś polecić? DO akwarium 150l  :unsure:


chyba troche pomyliles tematy nieziomeczku
chyba troche bardzo
Member
Posts: 54,866
Joined: Feb 3 2008
Gold: Locked
Trader: Scammer
Warn: 10%
Feb 21 2013 12:33pm
Quote (TNA @ Feb 21 2013 06:31pm)
chyba troche pomyliles tematy nieziomeczku
chyba troche bardzo


tematu o akwarystyce nie ma :(
Member
Posts: 15,076
Joined: Sep 3 2007
Gold: 0.00
Feb 21 2013 12:38pm
Quote (mlody123 @ 21 Feb 2013 20:33)
tematu o akwarystyce nie ma  :(


co to zmenia :D?
wygląda to trochę tak: "nie ma tematu o siatkówce to napisze w temacie od piłki nożnej że polska reprezentacja wygrała w siatke z niemcami"
Member
Posts: 1,002
Joined: Jan 28 2012
Gold: 13.00
Warn: 60%
Feb 21 2013 12:39pm
Quote (mlody123 @ Feb 21 2013 07:33pm)
tematu o akwarystyce nie ma  :(


to zaluz
Go Back To Polska Topic List
Prev1209210211212213268Next
Add Reply New Topic New Poll