d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Polska > Piłka Nożna 2 > Oficjalny Repost
Prev1182118221823182418251879Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 6,314
Joined: Feb 20 2016
Gold: 3.01
Mar 16 2019 04:00am
Quote (Pozdrawiam @ 16 Mar 2019 09:59)
Ale rozgrywane sa dwumecze :mellow:


XD
Member
Posts: 28,907
Joined: Dec 21 2005
Gold: 7,352.78
Mar 16 2019 07:04am
Znowu pozer zrobi sobie wolne od forum po osmieszeniu czerwonych pawianow przez Wielką Barcelonę.
Member
Posts: 78,768
Joined: Sep 24 2007
Gold: 314.22
Mar 17 2019 03:54pm
Barcelona niszczy Betis w Sewilli a tu cicho? Wielki Messi i hat-trick w jego wykonaniu ;)
Member
Posts: 45,824
Joined: Aug 19 2011
Gold: 2,390.15
Mar 17 2019 04:26pm
Trzecia bramka Messiego :o

E: Karma to dziwka. Odkad Pau Lopez zaczal cwaniaczyc a potem celowo chcial polamac Messiego, ten laduje mu bramke za bramka :rofl: Jebac frajerow

This post was edited by Pozdrawiam on Mar 17 2019 04:28pm
Member
Posts: 37,066
Joined: Jun 28 2006
Gold: 7,242.01
Mar 17 2019 07:09pm
Quote (Pozdrawiam @ 17 Mar 2019 23:26)
Trzecia bramka Messiego :o

E: Karma to dziwka. Odkad Pau Lopez zaczal cwaniaczyc a potem celowo chcial polamac Messiego, ten laduje mu bramke za bramka :rofl: Jebac frajerow


+ Owacja na stojąco na stadionie
Member
Posts: 17,981
Joined: Mar 16 2006
Gold: 17.16
Mar 21 2019 04:48am
"UEFA potwierdziła, że spotkała się we wtorek z zarządem Europejskiego Stowarzyszenia Klubów (ECA), by odbyć burzę mózgów na temat zmian w europejskich pucharach od 2024 roku. Federacja dodała, że było to pierwsze z planowanych spotkań na najbliższe miesiące i na razie nie podjęte zostaną żadne wiążące decyzje.

Hiszpańskie media podają jednak pierwsze informacje i zamysły, nad jakimi dyskutowano w Nyonie. W COPE przekazano, że analizowano zmianę formatu Ligi Mistrzów na cztery grupy 8-zespołowe. Zagwarantowałoby każdemu uczestnikowi przynajmniej 14 meczów w sezonie, a 4 najlepsze ekipy z każdej grupy awansowałyby do 1/8 finału. Na stole pojawił się też temat grania w weekendy: konkretnie przejęcie godziny 21:00 w soboty i niedziele. Niektórzy proponowali rozszerzenie terminarza także na godzinę 15:00, która jest tzw. prime time w Azji.

Dziennik cyfrowy El Español przekazał z kolei, że kluby i UEFA szukają hybrydy NBA z Champions League, która pozwoli konkurować im globalnie właśnie na przykład z największymi amerykańskimi ligami sportowymi. Także według informacji z tego źródła omawiano wariant 32-zespołowych rozgrywek, ale z dwoma dywizjami. W obu niżej spadałyby po 4 ekipy. W obu dywizjach powstałyby dwie 8-zespołowe grupy, z których awans wywalczyłyby po 4 najlepsze ekipy i w tym wariancie wiosną zagrałyby one w ćwierćfinałach swoich rozgrywek.

Co więcej, niektórzy mieliby początkowo zagwarantowane stałe miejsca w rozgrywkach, przynajmniej na określony z góry czas. Wstępnie w sezonie 2024/25 w pierwszej dywizji Ligi Mistrzów zagraliby: Real Madryt, Barcelona i Atlético z Hiszpanii; United, City, Liverpool, Arsenal i Chelsea z Anglii; Milan, Inter, Juventus i Roma z Włoch; PSG i Lyon z Francji; Bayern i Borussia z Niemiec.

W obu mediach analizuje się temat zepchnięcia rozgrywek krajowych na drugi plan, konkretnie przesunięcia ich spotkań na wtorki i środy. Wstępnie debatowano nad koniecznością zmniejszenia największych lig krajowych – na przykład w przypadku La Ligi z 20 do 16 ekip. Podkreślono jednak, że o liczbie ekip w swojej lidze decyduje sama liga i UEFA czy FIFA nie mają tu nad żadnej jurysdykcji. Podano, że kluby do zmian bardzo motywują jednak obiecywane przychody z praw telewizyjnych i przedstawiono przykład Realu Madryt: obecnie Królewscy rocznie z tytułu praw do pokazywania swoich meczów ligowych dostają około 140 milionów euro, gdy nowa Liga Mistrzów z meczami w weekendy i omawianymi tu zmianami miałyby gwarantować im nawet kilkukrotnie większe przychody z tego tytułu tylko z tych rozgrywek.

Pewne jest jedno: piłka na najwyższym poziomie zmieni się i kluby oraz federacje szukają najlepszych dla siebie rozwiązań. Real Madryt jest jednym z klubów, który najmocniej naciska na znalezienie nowych źródeł przychodów i zwiększenie wpływów z tytułu rozgrywania meczów. Wydaje się, że Liga Mistrzów od 2024 roku zostanie poddana gruntownej modernizacji, chociaż krajowe ligi, na czele z La Ligą i prezesem Javierem Tebasem, twierdzą, że obecne spekulacje są niemożliwe do zrealizowania.

Warto dodać, że Tebas jeszcze w nocy zareagował na doniesienia COPE, twierdząc na Twitterze, że informator radia w kwestii osiągnięcia na przykład 900 milionów euro przychodu przez jeden klub z tytułu praw telewizyjnych do nowej Ligi Mistrzów był najbardziej pijanym w barze, gdzie o 5 rano dokonywano tych ustaleń [jest to odniesienie do wcześniejszych słów prezesa La Ligi, który stwierdził, że plotki o Superlidze to „typowa gadka barowa o 5 nad ranem, która jest niemożliwa do zrealizowania”].


hmm
Member
Posts: 34,164
Joined: Sep 17 2007
Gold: 410.00
Mar 21 2019 05:13am
Dzisiaj mecz reprezntacji z Austrią?
Member
Posts: 78,768
Joined: Sep 24 2007
Gold: 314.22
Mar 21 2019 05:18am
Quote (kondes @ 21 Mar 2019 11:13)
Dzisiaj mecz reprezntacji z Austrią?



coś Ty, wczoraj był
Member
Posts: 34,164
Joined: Sep 17 2007
Gold: 410.00
Mar 21 2019 05:36am
Quote (czu @ Mar 21 2019 01:18pm)
coś Ty, wczoraj był


A ok dzięki to nie oglądałem. Dzięki Tobie za info. ;)
Member
Posts: 12,394
Joined: Jan 7 2008
Gold: 1,780.00
Mar 21 2019 12:35pm
Quote (SleepNowInThe Fire @ Mar 21 2019 10:48am)
"UEFA potwierdziła, że spotkała się we wtorek z zarządem Europejskiego Stowarzyszenia Klubów (ECA), by odbyć burzę mózgów na temat zmian w europejskich pucharach od 2024 roku. Federacja dodała, że było to pierwsze z planowanych spotkań na najbliższe miesiące i na razie nie podjęte zostaną żadne wiążące decyzje.

Hiszpańskie media podają jednak pierwsze informacje i zamysły, nad jakimi dyskutowano w Nyonie. W COPE przekazano, że analizowano zmianę formatu Ligi Mistrzów na cztery grupy 8-zespołowe. Zagwarantowałoby każdemu uczestnikowi przynajmniej 14 meczów w sezonie, a 4 najlepsze ekipy z każdej grupy awansowałyby do 1/8 finału. Na stole pojawił się też temat grania w weekendy: konkretnie przejęcie godziny 21:00 w soboty i niedziele. Niektórzy proponowali rozszerzenie terminarza także na godzinę 15:00, która jest tzw. prime time w Azji.

Dziennik cyfrowy El Español przekazał z kolei, że kluby i UEFA szukają hybrydy NBA z Champions League, która pozwoli konkurować im globalnie właśnie na przykład z największymi amerykańskimi ligami sportowymi. Także według informacji z tego źródła omawiano wariant 32-zespołowych rozgrywek, ale z dwoma dywizjami. W obu niżej spadałyby po 4 ekipy. W obu dywizjach powstałyby dwie 8-zespołowe grupy, z których awans wywalczyłyby po 4 najlepsze ekipy i w tym wariancie wiosną zagrałyby one w ćwierćfinałach swoich rozgrywek.

Co więcej, niektórzy mieliby początkowo zagwarantowane stałe miejsca w rozgrywkach, przynajmniej na określony z góry czas. Wstępnie w sezonie 2024/25 w pierwszej dywizji Ligi Mistrzów zagraliby: Real Madryt, Barcelona i Atlético z Hiszpanii; United, City, Liverpool, Arsenal i Chelsea z Anglii; Milan, Inter, Juventus i Roma z Włoch; PSG i Lyon z Francji; Bayern i Borussia z Niemiec.

W obu mediach analizuje się temat zepchnięcia rozgrywek krajowych na drugi plan, konkretnie przesunięcia ich spotkań na wtorki i środy. Wstępnie debatowano nad koniecznością zmniejszenia największych lig krajowych – na przykład w przypadku La Ligi z 20 do 16 ekip. Podkreślono jednak, że o liczbie ekip w swojej lidze decyduje sama liga i UEFA czy FIFA nie mają tu nad żadnej jurysdykcji. Podano, że kluby do zmian bardzo motywują jednak obiecywane przychody z praw telewizyjnych i przedstawiono przykład Realu Madryt: obecnie Królewscy rocznie z tytułu praw do pokazywania swoich meczów ligowych dostają około 140 milionów euro, gdy nowa Liga Mistrzów z meczami w weekendy i omawianymi tu zmianami miałyby gwarantować im nawet kilkukrotnie większe przychody z tego tytułu tylko z tych rozgrywek.

Pewne jest jedno: piłka na najwyższym poziomie zmieni się i kluby oraz federacje szukają najlepszych dla siebie rozwiązań. Real Madryt jest jednym z klubów, który najmocniej naciska na znalezienie nowych źródeł przychodów i zwiększenie wpływów z tytułu rozgrywania meczów. Wydaje się, że Liga Mistrzów od 2024 roku zostanie poddana gruntownej modernizacji, chociaż krajowe ligi, na czele z La Ligą i prezesem Javierem Tebasem, twierdzą, że obecne spekulacje są niemożliwe do zrealizowania.

Warto dodać, że Tebas jeszcze w nocy zareagował na doniesienia COPE, twierdząc na Twitterze, że informator radia w kwestii osiągnięcia na przykład 900 milionów euro przychodu przez jeden klub z tytułu praw telewizyjnych do nowej Ligi Mistrzów był najbardziej pijanym w barze, gdzie o 5 rano dokonywano tych ustaleń [jest to odniesienie do wcześniejszych słów prezesa La Ligi, który stwierdził, że plotki o Superlidze to „typowa gadka barowa o 5 nad ranem, która jest niemożliwa do zrealizowania”].


hmm


Do samego meritum dotyczącego formatu nie będę się odnosił bo uważam, że nie ma co psuć czegoś co jest obecnie dobre.
Natomiast śmieszy mnie ten proponowany przydzial dla drużyn z ligi i wciśnięcie 5 drużyn angielskich, 4 wloskich, a pominięcie Sevilli która w ostatnich latach w Europie wygrała więcej niż jakakolwiek angielska czy włoska drużyna.
Go Back To Polska Topic List
Prev1182118221823182418251879Next
Add Reply New Topic New Poll