d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Polska > Pokemon Go > Ktos Nakurwia?
Prev1180181182183184208Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 38,415
Joined: Aug 7 2009
Gold: 50.00
Nov 17 2016 12:39pm
Quote (Ironfister @ 17 Nov 2016 14:27)
Mam zaoszczedzone 3 inkubatory i 3 jajka 10km.

Dawac mnie tu następnego eventa z podwójnymi cukierkami :P

ps. wczoraj podbijalem prestiż gima gdzie były 3 poksy z zakresu 200-900 cp.
wybranie 6 pokemonów do treningu zajęło mi kilka minut - posortowałem liste po CP, przewijanie listy przez 400poksów w dół *6.
Gra powinna była zapamiętywać z którego miejsca listy wybierałeś poka do treningu.

Dostałem jakieś 700prestiżu więc wszystko musiałem powtórzyć trzykrotnie aby wbić 2000.
Pod koniec wymiekłem i posortowałem po nazwie, było mi szybciej znalezc poksy ~400cp ale wolałbym wybierać po CP aby wybierać o jak najbardziej zblizonym do siebie CP.

Bardzo bardzo głupie to jest teraz.


ja bym wolal karty w liscie poksow. ustawiasz sobie wtedy osobne dla ewolucji, ataku, obrony gymow itd. znacznie szybciej i wygodniej.
btw. po co ci 400 poksow? ja jak wyczyszcze syf do ewolucji, to mam max 100 i i tak uwazam ze to za duzo.
Member
Posts: 19,451
Joined: Oct 17 2006
Gold: 2,100.00
Nov 17 2016 02:28pm
Quote (Elfisher @ 17 Nov 2016 19:39)
ja bym wolal karty w liscie poksow. ustawiasz sobie wtedy osobne dla ewolucji, ataku, obrony gymow itd. znacznie szybciej i wygodniej.
btw. po co ci 400 poksow? ja jak wyczyszcze syf do ewolucji, to mam max 100 i i tak uwazam ze to za duzo.


Ja mam ok 350

Po 1 zbieram rzadkie i nie przerabiam większosci na cukierki - czekam na event x 2 cuksy
Po 2 zbieram sporo poksów w przedziale 500-1300 cp z dobrymi atakami czyli takie do wbijania prestiżu, dzięki temu nie trace czasu na leczenie, wybieram po kolei różne teamy i potem się martwie czy mam je czym leczyć.
Member
Posts: 15,006
Joined: Apr 9 2007
Gold: 12,943.17
Nov 17 2016 03:31pm
Quote (Elfisher @ 17 Nov 2016 19:39)
ja bym wolal karty w liscie poksow. ustawiasz sobie wtedy osobne dla ewolucji, ataku, obrony gymow itd. znacznie szybciej i wygodniej.
btw. po co ci 400 poksow? ja jak wyczyszcze syf do ewolucji, to mam max 100 i i tak uwazam ze to za duzo.


miksturek dropi mało, trzymam troche złapanych poksów z losowymi atakami jako mieso armatnie do treningu.
Zamiast je potem leczyć wysyłam nieprzytomne do profesora.
Oszczedza się na miksturach, niestety lista poksów się rozrasta.

Sama idiotyczna konstrukcja treningu (ilość prestiżu zależy WYŁĄCZNIE od najsilniejszego poksa z wybranej 6, nawet jeśli nie walczył) również preferuje takie sytuacje gdzie wszystkie 6 poksów mają jak najbliższe siebie CP, co też powoduje jeszcze większą liczbe poksów.

ps. zaczynam się poważnie zastanawiac czy nie kupić sobie drugiego telefonu aby zamiast trenować gimy to obniżać prestiż i wywalać w ten sposób poki "swojego" teamu.
Wywalanie poków jest 5 razy szybsze niż dodawanie miejsca do gima.

Na razie jednak cały czas się łudze, że niantic coś jednak zoptymalizuje.

edit: odkąd skończył się event mam bardzo mało pokeballi. Doszło do tego że niektórych poksów w ogóle nie łapie bo wiem że kule będą mi za chwile bardziej potrzebne.

This post was edited by Ironfister on Nov 17 2016 03:48pm
Member
Posts: 38,415
Joined: Aug 7 2009
Gold: 50.00
Nov 17 2016 05:01pm
Quote (Ironfister @ 17 Nov 2016 22:31)
miksturek dropi mało, trzymam troche złapanych poksów z losowymi atakami jako mieso armatnie do treningu.
Zamiast je potem leczyć wysyłam nieprzytomne do profesora.
Oszczedza się na miksturach, niestety lista poksów się rozrasta.

Sama idiotyczna konstrukcja treningu (ilość prestiżu zależy WYŁĄCZNIE od najsilniejszego poksa z wybranej 6, nawet jeśli nie walczył) również preferuje takie sytuacje gdzie wszystkie 6 poksów mają jak najbliższe siebie CP, co też powoduje jeszcze większą liczbe poksów.

ps. zaczynam się poważnie zastanawiac czy nie kupić sobie drugiego telefonu aby zamiast trenować gimy to obniżać prestiż i wywalać w ten sposób poki "swojego" teamu.
Wywalanie poków jest 5 razy szybsze niż dodawanie miejsca do gima.

Na razie jednak cały czas się łudze, że niantic coś jednak zoptymalizuje.

edit: odkąd skończył się event mam bardzo mało pokeballi. Doszło do tego że niektórych poksów w ogóle nie łapie bo wiem że kule będą mi za chwile bardziej potrzebne.


mi tez dropi malo miksturek, ale nie na tyle zebym mial problemy z leczeniem. nie trzymam losowych pokemonow jako mieso armatnie. mam dokladnie wybrane poksy z przedzialu 1000-1300 CP ktorymi trenuje gymy a reszta na bieżąco leci do Oaka. tak jak pisalem, armia zbudowana z parasectow, venomothow, vaporeonow i golduckow rozwali wszystko. do tego mam jynx z lodowymi atakami i arboka z atakami typu poison. brakuje tylko dobrych lodowych (czekam na odpowiedniego shelldera i seela) i ogniowego z fire blastem.
tez czasami zbijamy gymy kontem z innego teamu zeby potem przejac go swoim. o ile jak mam wbic 2k punktow to nie ma problemu, ale jak przekroczy ten 5 czy 6 poziom i trzeba bic wiecej, a widze ze w srodku same slabiaki po 1k cp to lepiej to zbic calkiem.
Member
Posts: 15,006
Joined: Apr 9 2007
Gold: 12,943.17
Nov 21 2016 03:23pm
weszły dzisiaj jakieś zmiany, pokemony mają pozmieniane CP.

lektura na dzisiaj:
http://heavy.com/games/2016/11/pokemon-go-cp-combat-power-increase-decrease-changes-list-raised-lowered-nerf-buff-update/

Czyli wychodzi na to, że nie ma co za bardzo zwracać uwage na CP do treningów, niantic za chwile znowu coś zmieni i wszystko poprzestawia do góry nogami.

Ciekawe jest to, że Vaporeon to jeden z najsilniejszych pokemonów, i bardzo łatwo dostępny, a oni go jeszcze polepszyli dzisiaj.

This post was edited by Ironfister on Nov 21 2016 03:32pm
Member
Posts: 15,006
Joined: Apr 9 2007
Gold: 12,943.17
Nov 21 2016 04:04pm
Kolejny news od Niantic:
Quote

To było niesamowite doświadczenie, ponieważ rozpoczęliśmy Pokémon GO kilka krótkich miesięcy temu w lipcu. Jesteśmy pasjonatami tworzenia doświadczenia, które zachęcają do poszukiwania i promowania aktywności fizycznej. Jesteśmy upokorzeni, że setki milionów was na całym świecie dołączyło do nas na tej drodze. Więc chcielibyśmy powiedzieć dziękuję - i czy jest lepszy sposób, aby powiedzieć dziękuję, niż z okazji naszej społeczności.

Tak więc, począwszy od 23 listopada, o godzinie 00:00 UTC i przechodzi 30 listopada 00:00 UTC, będziemy podwoić ilość XP i Stardust otrzymałeś po zakończeniu działań w grze.

Zespół Pokémon GO
Member
Posts: 38,415
Joined: Aug 7 2009
Gold: 50.00
Nov 21 2016 04:14pm
to co odjebali z cp to jakas porazka. mialem przygotowane pokemony pod trenowanie i teraz wiekszosc z nich do wyjebania. cloyster mial 1300 a teraz ponad 1500, parasectom spadlo cp, golduckowi tez. vaporeon to jeden z wiekszych kozakow w grze, moje maja po 2700cp. dragonite troche spadl.
kompletna kicha, jak szybko tego nie wroca to nie wiem czy bede dalej grac.
Member
Posts: 19,451
Joined: Oct 17 2006
Gold: 2,100.00
Nov 22 2016 12:02am
Jak to się ma do rzeczywistej mocy pokemonów ?
Nie od dziś wiadomo, że nie CP się liczy a staty.
Widzę, że przynajmniej HP jest na tym samym poziomie. Nie jest przypadkiem tak, że jedyne co się zmieni, to miejsce poksów w gymach ? Bo w walce dalej będą tak samo uzyteczne ?
Member
Posts: 27,715
Joined: Nov 13 2015
Gold: 290.00
Warn: 10%
Nov 22 2016 01:24am
Ciekaw jestem ile jeszcze na swiecie ludzi w to gra, oprócz was dwóch.
Member
Posts: 15,006
Joined: Apr 9 2007
Gold: 12,943.17
Nov 22 2016 02:31am
Quote (Pingu_Hv @ 22 Nov 2016 07:02)
Jak to się ma do rzeczywistej mocy pokemonów ?
Nie od dziś wiadomo, że nie CP się liczy a staty.
Widzę, że przynajmniej HP jest na tym samym poziomie. Nie jest przypadkiem tak, że jedyne co się zmieni, to miejsce poksów w gymach ? Bo w walce dalej będą tak samo uzyteczne ?


Ma się bo pozmieniali staty ataku i obrony

Strona https://pokemon.gameinfo.io/en/pokemon/list/best-pokemon-by-cp jest juz aktualna
Go Back To Polska Topic List
Prev1180181182183184208Next
Add Reply New Topic New Poll