d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Polska > Topic O Literaturze Fantasy #3 > Kolejny Repost.
Prev1176177178179180205Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 12,394
Joined: Jan 7 2008
Gold: 1,780.00
Feb 10 2015 09:51am
Quote (cOr @ Feb 10 2015 03:40pm)
nigdy nie czytalem ale kiedys na pewno siegne chociaz po 1 tom. mysle ze moze byc smieszne :P

ja niedawno skonczylem Metro 2033 i bardzo polecam. naprawde fajnie wykreowany swiat
aktualnie zaczalem tom 4 Diuny, na pewno troche mi sie z tym zejdzie bo powoli sie czyta
troszke odjechalem z fantasy na sci-fi, mila odmiana


mam w domu 2 conany, z biblioteki kiedys pozyczlem z 5. ogolnie bekowe, zawsze sa 3 stale punkty programu:
1) wypruje komus flaki
2) napierdoli sie do urwanego filmu
3) wyrucha najlepsza bialoglowe w promieniu 100 mil xd
Member
Posts: 27,898
Joined: Sep 2 2008
Gold: 295,440.29
Feb 13 2015 08:27am
Pomnik cesarzowej Achai tom 3
Pomnik cesarzowej Achai tom 4
Ja inkwizytor. Głód i pragnienie Tom 5
3/52
Myślę żeby coś zacząć, że tak powiem głębszego ^^ słyszałem dobre recenzje o Mrocznej wieży Stephena Kinga - może ktoś czytał? warto?
Member
Posts: 12,394
Joined: Jan 7 2008
Gold: 1,780.00
Feb 15 2015 04:05am
"Cień w ukryciu" i "Biała Róża" skończone.
Ogolnie widać w cyklu tendencje spadkową, "Czarna Kompania" z calej trójki wypada najlepiej, "Biała Róża" najgorzej. Jest jednak jedno ale - książki pomimo obniżenia poziomu nadal są bardzo dobre. Po przeczytaniu doszedłem do wniosku, że szkoda, że nie trafiłem na nie wcześniej, na pewno zachwycilby mnie jeszcze bardziej. W każdym bądź razie pewnikiem jest, że niedługo sięgne po następne części, a Cook ląduje w autorach na których warto zwracać uwagę.
Jako, że Conany jeszcze nie dotarły pora na "Chłopaków Anansiego" Gaimana.

7/52
Member
Posts: 12,394
Joined: Jan 7 2008
Gold: 1,780.00
Feb 20 2015 03:08am
Bump
Member
Posts: 12,394
Joined: Jan 7 2008
Gold: 1,780.00
Mar 5 2015 03:57pm
Góra
Member
Posts: 27,898
Joined: Sep 2 2008
Gold: 295,440.29
Mar 6 2015 09:25am
Mroczna Wieża I: Roland
Mroczna Wieża II: Powołanie trójki
Mroczna Wieża III: Ziemie jałowe

Jadę z tomem4, jakoś King mi strasznie nie imponuje stylem, ale historia jest nawet wciągająca.

6/52
Member
Posts: 945
Joined: Jun 5 2006
Gold: 1,004.00
Mar 6 2015 09:32am
Księga Bez Tytułu
Oko Księżyca
Member
Posts: 27,898
Joined: Sep 2 2008
Gold: 295,440.29
Mar 6 2015 09:37am
Quote (Rave_PL @ Feb 15 2015 10:05am)
"Cień w ukryciu" i "Biała Róża" skończone.
Ogolnie widać w cyklu tendencje spadkową, "Czarna Kompania" z calej trójki wypada najlepiej, "Biała Róża" najgorzej. Jest jednak jedno ale - książki pomimo obniżenia poziomu nadal są bardzo dobre. Po przeczytaniu doszedłem do wniosku, że szkoda, że nie trafiłem na nie wcześniej, na pewno zachwycilby mnie jeszcze bardziej. W każdym bądź razie pewnikiem jest, że niedługo sięgne po następne części, a Cook ląduje w autorach na których warto zwracać uwagę.
Jako, że Conany jeszcze nie dotarły pora na "Chłopaków Anansiego" Gaimana.

7/52


No niestety Cook jest bardzo nierównym pisarzem. Troszkę już napisał ale tak naprawdę tylko Czarna Kampania i ewentualnie seria Garrett. Garrett ta to takie skrzyżowanie Sherlocka Holmesa z pobożnym sługą Mordimerem Madderdimem^^. Próbowałem resztę jego twórczości i dziwiłem się jak jeden człowiek może popełnić takie dzieło jak Kampania a później pisać takie nieskładne pierdolety jak Imperium Grozy, czy Delegatury nocy.
Member
Posts: 12,394
Joined: Jan 7 2008
Gold: 1,780.00
Mar 6 2015 10:13am
Quote (iridius @ Mar 6 2015 03:37pm)
No niestety Cook jest bardzo nierównym pisarzem. Troszkę już napisał ale tak naprawdę tylko Czarna Kampania i ewentualnie seria Garrett. Garrett ta to takie skrzyżowanie Sherlocka Holmesa z pobożnym sługą Mordimerem Madderdimem^^. Próbowałem resztę jego twórczości i dziwiłem się jak jeden człowiek może popełnić takie dzieło jak Kampania a później pisać takie nieskładne pierdolety jak Imperium Grozy, czy Delegatury nocy.


Ale kompania w calosci trzyma poziom? Bo bede w przyszlym miesiacu chyba zamawial...
Member
Posts: 12,394
Joined: Jan 7 2008
Gold: 1,780.00
Mar 9 2015 01:32pm
Chłopaki Anansiego
Nie są to Amerykańscy Bogowie niestety, nie jest to też fantasy pełną gębą, ale książka ma swój urok. Jeśli komuś pasuje styl Gaimana to powinien bo ksiazke siegnac. Jest lekka, przyjemna i ogolnie wpasowuje sie w ten trend Amerykańskich Bogów.
8/52

Conan Waleczny
Jak dla mnie najsłabsza część jaką przeczytałem. Nie podpasował mi styl autora, a i fabularnie nawet jak na standardy conanowskie jest słabo. Raczej szkoda czasu.
9/52

Conan i skar Pythonu
Tutaj zdecydowanie lepiej. Fabuła książki, styl kreowania postaci i prowadzenia Conana oraz sam styl pisania autora wyglada zdecydowanie lepiej, mozna sie pochylic, ale rowniez nie trzeba. Poki co z tego cyklu nadal najlepszym wydaje mi się "Conan i karząca dłoń".
10/52

Następne trzy to prawdopodobnie:
Star Wars: Zasada Dwóch (mała odskocznia od fantasy)
Diamentowy Tron (po wielu latach trzeba wreszcie zamknąć ten cykl, czytając własnie pierwszy tom jako ostatni :) )
Morze Piasków (kupiłem za 2 zł :D )
Go Back To Polska Topic List
Prev1176177178179180205Next
Add Reply New Topic New Poll